моля за съвет - детето ми е с повръщане и разстройство

  • 3 945
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 413
Здравей мила,ние бяхме също така със силно разтройство и повръщане.На системи и амикацин. Смекта,ентерол и хидрасект за разтройството. Направихме грешка в захранването и отново се започна с разтройството.Пиша ти за да ти вдъхна кураж и търпение.Давай обикновени бисквити,сухари,солетки и печени картофки.Чай от шипки -но на малки дози. За повръщането давах Деган и свещички Волмакур.Моята дъщеря беше толкова зле ,че нямаше сили да ходи ,крачетата просто не я държаха.Най-много хапваше картофките печени във фурна,по съвсем мъничко и по 2-3 солетки . И така постепенно се въстанови-много внимавай със захранването. Постепенно и внимателно както се захранва мъничко бебче.
Бързо оздравяване ви желая ! Hug

# 16
  • Мнения: 320
Следвайте лекарските предписания и детето ще се стабилизира. Ще започне и да се храни. Засега повече течности, а ако имаш притеснения заведи го отново на лекар.
Успех и бързо оздравяване

# 17
  • Мнения: 3 929
И ние сме имали такъв период, но, Слава Богу, до болница не стигнахме. Истина е обаче, че детето се беше обезводнило, защото в рамките на 1-2 часа повърнало 4-5 пъти. На нас ни препоръчаха поровин ампула Деган и всичко спря от раз. Не помня обаче след колко време се повтаряше приема - дали пак, когато повърне, или след точно определен брой часове. Освен това педиатърката ми препоръча да му давам бейк ролс сирене, защото било хем сухар, хем солен, за да кара детето да пие течности. Моркови и картофи - варени, ориз и оризова вода. На нас хидрасека не ни помогна. Ентеролът долу-горе облекчи положението. Дано не е вирус. А, хубаво е да му дадеш глюкоза, продават я в аптеките. Чудесна е при такива състояния.

# 18
  • Мнения: 80
Здравей!
Съчувствам ти, защото миналата година, когато синът ми беше на 2 г. и 5 м. на морето се разболя от такъв вирус.Беше страшно, защото навън температурата беше 40 градуса, колкото беше и неговата.В началото повръщаше през няколко минути, нямаше разстройство.След това започна и разстройството.нищо не искаше да яде, но много искаше да пие течности.Всяко нещо, което поемаше, веднага го повръщаше-въобще положението беше много сериозно.Върнахме се веднага у дома-беше кошмарно и мъчително пътуване.Личната ни лекарка без да ни види, каза да отидем в болницата.Детето беше се обезводнило много.
Слава Богу, че отидохме при наш познат педиатър, който има частен кабинет и за когото няма почивни дни, както за педиатърката ни.Веднага го сложи на системи, каза, че е вирус, а не е от храна или някакво др.заболяване.Така го лекува 5 дни, като му слагаше и АБ амикацин.Много бавно се излекува от този вирус.Беше станал кожа и кости, но постепенно започна да се храни със солети, кубети, каша п-в разстройство на Хумана.Само неща, които са позволени при такава диета и които той сам искаше да яде.
И досега като се сетя за този кошмар, косата ми настръхва.Много бавно и мъчително, но се оправят децата.Важно е веднага да се спре обезводняването.

# 19
  • Мнения: 3 405
Мама Хриси, как е детето днес? Надявам се, че се е подобрило.

Общи условия

Активация на акаунт