Качествена яйцеклетка при изчерпан яйчников резерв!!

  • 37 996
  • 45
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 7 716
Реф. стойности зависят от реактивите.

# 31
  • и тук, и там...
  • Мнения: 389
здравейте момичета.
ще взема и аз да ви попитам за мнение, че съвсем се обърках и започва да ми става притеснено и да ме избива на рев.
Как ще коменирате:
изследванията са на 4-ти ден от ПДМЦ
AMH - 1.9 ng/ml
Inhibin B - 27.91 pg/ml
FSH - 8.2 mIU/ml  (3.8-12.0) - фол. фаза
TSH - 1.9 uIU/ml (0.2-4.5)

изследванията са правени при Владимиров - ако това има знаение(реактиви и др., както споменахте)

Благодаря ви предварително.

Последна редакция: пт, 23 май 2008, 11:07 от Ally new

# 32
  • Мнения: 939
Али, инхибинът е нисък. ФСХ ти е в норма, щото знам, че горната при Владимиров миналия месец беше някъде към 10-12, та си под нея. АМХ е добре. Но на ТСХ не му знам референтите в клиниката. Не си чак толкова зле, ако ТСХ е в граници, де.

# 33
  • и тук, и там...
  • Мнения: 389
Мишинка,
благодаря за светкавичния ти отговор.
Успех!   bouquet

# 34
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Али,добре ти е ТСХ-то според мен.Мишито ти е казала за другите.

# 35
  • Мнения: 313
аз пък да ви се оплача тая "качествена яйцеклетка"дето все я чакам, май и тоя месец няма да дойде....кофти работа...явно от двете инвитро процедури в кратко време така съм си форсирала яйчниците , че те сега се почиват....сега ми е трети месец от второто и овулацията ми хич я няма...предния месец уж имах ама по-късно /докторът видя жълто тяло на 23 ден , пък и температурата ми се повиши/, ама тоя месец нищо - един фоликул едвааааааааа се мърда и сега вече 17 ден и останал на 12мм.. ....май сама бели си навлякох....че аз 9 месеца дето загубих с подготовки и стимулации да си бях пробвала по естествен път май по-голям шанс щях да имам Sad Sad Sad
докторът в Плевен ми препоръчва за другия цикъл да пия поне по половин таблетка Клостилбигит, за да стимулирам овулацията, ама нещо се колебая .
Как смятате след колко време ще се възстанови функцията на яйчниците!?

# 36
Здравейте всички,
и на мен ми се прииска да споделя с вас, тревогите ми.
Правих 2 стимулации тази година и нищо, тръгвам с 8 яйцеклетки но не порастват, остават мънички или изчезват. Вече не знам дали да продължавам. Докторката ми каза да пробвам с донорнна яйцеклетка. Но не ми се губи вяра. Ще си направа нови изследвания когато ми дойде следващатия цикъл. Исках да попитам знае ли някой, дали имам шанс дори и с намален  резерв да отгледам при стимулация яйцеклетка, която да се оплоди след това?

# 37
  • Мнения: 18
Аз съм с диагноза ИЯР.Чакам за донорско ин витро, но реших, колкото и да ми е малък шанса да пробвам и на ЕЦ.Без никакви лекарства извадихме едничка яйцеклетка с много добро качество.Вчера беше трансфера.Резултат след около 16 дена.След като с такава диагноза и на 41 години извадихме хубава яйцеклетка, значи има шанс за всички момичета Laughing Laughing LaughingНо експеримента беше на напълно ЕЦ.

# 38
 ох, вдъхваш ми надежда. Дано и при мен да се получи. Кажи какво значи това. Не съм запозната.

# 39
В смисъл, не знам какво е ЕЦ, още съм нова.
 И ти пожелавам много късмет и дано да стане..... Laughing Laughing
При кой лекар си?

# 40
  • Мнения: 18
Ец означава естествен цикъл, тоест без  стимулация.Не се отчайвай, решение винаги има.

# 41
Здравей, не ми каза при кой лекар си. А и ако можеш да ми разкажеш нещо повече. Каква е процедурата, горе долу колко струва. И чакаме добри новини скоро!!! Laughing Laughing Laughing

# 42
  • Мнения: 335
Бихте ли ми казали кой хормон е Е2?
Днес попитах в една лаборатория във Варна за Инхибин В и Антимюлеров хормон (извинете,ако правя грешка) и ми отговориха,че във Варна не се работят,а в чужбина Rolling Eyes.Цената им е 100евро и 50евро. Имате ли инф как стоят нещата с тези два хормона и тяхното изследване във Варна,София или наистина се изпращат на друго място?
Благодаря!

# 43
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Тези два хормона се изследват и в София.Цената им е около 50 лева на хормон.Е2 мисля,че е Естрадиол.

# 44
  • Мнения: 2 343
В Плевен Inhibin B -  35.00 лв., но не пише нищо за антимюлеровия х. Видях, че го изследват в Щерев и е 130 лв., пак там Инхибин Б е 80 лв.  Shocked
Ето и ценоразписите на различните клиники. Има огроооомни разлики на някои изследвания  newsm78
Анти-зона пелуцида антитела20.00/54 лв.  например

http://www.ivfpleven.com/index.php?l=54 Плевен
http://www.ivf.bg/?p=105 Владимиров
http://www.ivf-bg.com/index.php?n=price  Щерев

Общи условия

Активация на акаунт