Цветна снимка

  • 2 987
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 567
и на мен ми предстои цветна снимка, надявам се че не боли, но повече ме притеснява как ще се върна на работа след това, защото ми дават час само за през седмицата и то в средата на деня Confused
Мойта снимка също беше по средата на деня, болнични не са ми давали, след процедурата ме накараха да поседя 10тина минути и после си вървях без проблеми. Болката наподобяваше при мен предменструалната  Sad Стискам палци!

# 16
  • Мнения: 832
Трябва ли да се направи цветна снимка преди да се започне стимулация на яйчниците за овулация?На мен лекаря ми каза че след 3-4мес.,ако няма резултат стимулацията-тогава.Така ли е?

# 17
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
По-добре е първо да ти се видят тръби, матка.... Защото, ако недай си боже имаш някакъв проблем там, просто стимулацията е повече от безмислена. Стимулация не може да се прави продължително време, така че ще си изгубиш шансовете.

# 18
  • Мнения: 832
Разбрах.Благодаря.Ще настоявам,ако трябва и другаде ще отида.Ох,много ми е трудно.Защо става така?Все нови и нови изпитания.Но трябва да сме силни:))

# 19
  • Мнения: 114
 Simple SmileДион,доколкото знам хормоналните изследвания също не се плащат от касата,както и цветната снимка.На мен снимката ми струваше 120лв.А холмоналните изследвания са по около 10лв. всяко.
При цветната снимка мен лично ме болеше малко,но се търпи.Не е страшно.
Успех и не се шашкай,Ще се справиш. Grinning

# 20
  • Мнения: 7 716
Хормоналните изследвания се поемат от касата от Нова година.

# 21
  • София
  • Мнения: 96
Няма такова нещо. Аз си направих изследванията на друго място. При Щерев и Владимиров не искат изследванията да са правени при тях.
[/quo

Не знам как е за Щерев и Владимиров, но аз лично ходих в началото на този месец в Шейово за да видя как стоят нещата, а в "Св. София" се обадих по телефона. Така че за съжаление има.

# 22
  • Мнения: 7 716
Да, в Шейново искат изследванията да са при тях. Такава им е политиката.

# 23
  • Мнения: 294
днес си направих цветна снимка, болката беше поносима. веднага след това ми стана доста лошо ( виене на свят и гадене), но това явно беше реакция на антибиотика, който взех преди снимката,много гадно ми действа има и сумати странични ефекти,а трябва да го пия общо 5 дни - на вас давали ли са ви антибиотик заради цветна снимка или само тук стигат до такива крайности?
всъщност имам друг въпрос: дали е опасно ако евентуално забременея този месец(ову-то ми е след една седмица), все пак ми направиха 7 снимки,пък и тоя антибиотик...чудя се дали да пропуснем този месец опитите? newsm78
забравих да кажа че резултатите са добри, въпреки че леко се съмняваха за нещо, ще видим мойта лекарка как ще се изкаже
мерси че ме изчетохте

# 24
  • Мнения: 7 716
Ако антибиотика не ти понася питай дали да го спреш или да го смениш.
Аз не пих антибиотик.
За опитите мненията са противоречиви. Моето е да не се отказваш този месец.
Ренгеновите лъчи облъчват някоя от чакащите яйцеклетки. Дали тя ще излезе този месеци или след 10 години - никой не знае.

# 25
  • Мнения: 2 381
момичета днес съм ха цв снимка, но нищо не ми казаха да правя предварително. Трябва ли да пия течности, не трябва ли ?

# 26
  • Мнения: 4 399
По въпроса с болките, аз съм от тези при които снимката минава сравнително лесно. Боля ме главно докато защипваха шийката. След това болките наистина бяха като менструални, но доста по-слаби.

На мен ми дадоха антибиотик профилактично след това, но това пак беше по мое настояване. По принцип тук не дават.

Аз не бих опитвала да забременея в месеца на снимката и специално си избрах месец в които мъжът ми го нямаше наоколо по време на овулацията.

Ники,

на мен ми дадоха обезболяващо със свещичка в дупето, трябваше да го взема около 2 часа преди това. Доколкото си спомням 4 часа преди това ми казаха да не ям и да не пия нищо (може май само вода). 2-3 дена преди снимката пък трябваше да си слагам свещички във влагалището за дезинфекция. И разбира се ми изискваха пресни микробиологични изследвания. Стискам палци да имаш безболезнена снимка с добри резултати!

# 27
  • Мнения: 294
мен не ми казаха нищо за пиенето и яденето,само да започна антибиотика в деня на снимка и да го пия пет дни, болката не е страшна и е наистина за кратко - като при цикъл (след това няколко часа се чувствах като чели наистина ми е дошло - към болките и леко течение  Embarassed)
 важни са резултатите!!
за опитите и аз стигнах до решението да изчакаме този месец, и докато се чудех какво ще е пак да се пазим след толкова време..мъжът ми взе да се оплаква от болки в корем и днес по спешност го оперираха от апандесит!!!  Sad да ми се оправя бързо съкровището, пък бебо ще почака още малко..
успех Ники!

# 28
  • Мнения: 2 381
"Тръбите са проходими" - това каза доктора, но ме заболя при вкарването на разтвора. По скоро ми се надигна, добре че имах ябълка в колата. Болка точно като при М. Незнам дали се изплаших, но ми изтръпнаха ръцете от лактите надолу докато стана. Не ми казаха нищо за антибиотици.
Благодаря ви момичета Hug Дано да е за добро Simple Smile

# 29
  • Мнения: 7 716
Важното е, че тръбите са проходими. Успех.

Общи условия

Активация на акаунт