Време е за тиквички

  • 107 507
  • 694
  •   1
Отговори
# 30
Поздравявам те за интересната тема.  bouquet Пастета от тиквички ми се стори интересен и ще го пробвам в най-скоро време. Аз много обичам тиквички и най-често ги правя на кюфтета. Ето моята рецепта:

Продукти:
1 кг тиквички
3 яйца
2-3 шепи брашно
1 връзка зелен лук (1 глава стар)
2-3 скилидки чесън (2-3 стръка зелен)
1 връзка зелен копър
1 връзка магданоз
1 ч.л. червен пипер
кимион, черен пипер, сол и вегета

Приготвяне:
Тиквичките се рендосват на едрото ренде и към тях се прибавят лука, чесана, магданоза и копъра нарязани на ситно. Прибавят се и всички останали продукти. Объркват се и от получената смес, която е рядка като за палачинки се сипват с лъжица в сгорещеното олио и се пържат.
След като ги опържа правя сос. На дъното на тенжерата слагам малко олио, сол на вкус и 2 с.л. брашно сипвам вода и бъркам да се сгъсти. Към този сос прибавям кисело мляко и 1-2 скилидки пресован чесан или сух и бъркам докато стане еднородна смес. Със този сос заливам кюфтетата, когато ги поднасям или го оставям да си сипват пожелание.
Това е. Стават много лесно и бързо и са много вкусни. Дано да ви харесат. Simple Smile

# 31
  • София
  • Мнения: 15 457
У нас се хапват няколко вида тиквички:

*Пържени с чесново-млечен сос.
*Пълнени с кайма и ориз - като чушки.
*Пълнени с яйца и сирене - като лодки и във фурната.
*Тиквички с ориз и кайма на фурна.
*Мусака с картофи , кайма и тиквички.
*Кюфтета от тиквички.
*Също и в много супи слагам и тиквички.

# 32
  • Мнения: 187
56 рецепти от сайта на Бон Апети. Повечето са много интересни и лесни! Grinning
http://www.bonapeti.tv/search.php?q=%F2%E8%EA%E2%E8%F7%EA%E8

# 33
  • Мнения: 678
Кюфтета с ориз и тиквички

Сварявате ориза,настъргвате тиквичката,сол,копър.Оформяте кюфтенца,овалвате в галета,след това в яйце и изпържвате.
Сервират се с чесново кисело мляко.

# 34
  • Мнения: 11 607
Суфле от тиквички

3-4 тиквички
3/4 пакетче краве масло
300-400мл- прясно мляко
3-4 яйца
250-300гр. сирене
1с.л. брашно
1вр. копър

Фурната се затопля до 300градуса. Тиквичките се рендосват на едрото ренде. Отгоре се слага маслото. Слага се във фурната. Запича се.  Разбърква се яйцата, млякото, сиренето и копъра. Обърква се и се пече 30 мин.

По принцип аз тази рецепта я парвя на по-ниски градуси - 180-200, и изчаквам да се позапекат тиквичките и тогава слагам млечната смес.

Смятам точно това да направя днес!

# 35
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Аууу, страхотна тема, обожавам тиквички. Впечатлих се от суфлето от тиквички, супата със сирене, макароните на pina и пастета от тиквички.
Като друго по-интересно от стандартното и вече избореното тук- аз правя талятеляс с тиквички и сос от синьо сирене и песто от тиквички

# 36
  • София
  • Мнения: 1 762
Радвам се много, че нещо ви е харесало от моите предложения   bouquet Благодаря.
Камамбер, ще споделиш ли за това песто? Или вече си го публикувала?  Embarassed

# 37
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Радвам се много, че нещо ви е харесало от моите предложения   bouquet Благодаря.
Камамбер, ще споделиш ли за това песто? Или вече си го публикувала?  Embarassed
Писала съм го тук да, ама не помня къде  ooooh! Сега не ми се рови за линк.
Рецептата:
2-3 тиквички, по-дребни и по-тънички, един вид по-свежи
5-6 стръка зелен чесън
по 1 връзка копър и магданоз(може и кориандър, за който го обича)
зехтин, балсамико и сол на вкус
орехи (оригинала е с кедрови ядки)
пармезан
Тиквичките се сваряват на пара или се запичат на леко намазнен грил тиган. Всички зеленилки се наситнят на дребно, омесват се с тиквичките, орехите и с пасатора на най-слаба степен се пасират като се добавя на тънка струйка зехтина. След като стане гладка смес се подправя със сол и балсамико на вкус, добавя се пармезана и Воала готово е. Мнооого е вкусно, страхотно мезе е за бира и мръвка  Joy

# 38
  • София
  • Мнения: 1 762
Много ти благодаря...... направо ми се напълни устата  Laughing Ето това ще го направя още утре и  beer

# 39
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Много ти благодаря...... направо ми се напълни устата  Laughing Ето това ще го направя още утре и  beer
Да, аз лично го поднасям с филийки от франзела запечени на скарата със зехтин и мерудийки, и разни други мезенца по избор, бирата е задължителна  Mr. Green

# 40
  • Мнения: 3 036
В къщи след като ядем задължително тиквички с мляко и чесън,си правим и
Бюрек от тиквички.
1кг и 200 тиквички;
150 мл олио;
100 грама брашно(но аз го правя и с галета);
сирене;
4,5 яйца;
копър или магданоз;
една чаена чаша кисело мляко.
Обелвам и нарязвам тиквичките на тънки филиики по дължина,посолявам ги и ги оставям върху салфетка да се изцедят.
Потапям в брашно и пържа в сгорещена мазнина - да се зачервят и от двете страни.
Хубавото е че и студени са вкусни.
После ги слепвам по две,като между тях слагам натрошено сирене,част от яйцата и ситно нарязан копър.Потапям в останалите яйца ,в брашно и пържа до златисто.
Поднасям ги с кисело мляко.

# 41
  • Мнения: 6 008
Деси супер рецепта, непременно ще я пробвам. Както обичам тиквички, леле-мале  eat

# 42
  • Мнения: 4 358
О Деси това го знам за бюрека, рядко го правя че ми се вижда по връткаво, ама хайде сега няма да се правя на.....мрънкало, ще взема да ги спретна тия дни.
А за протокола да кажа че в момента се пече рецептата която е дала MINI  на 1 стр - тя си е казала че може и доматки - е аз сложих, и кашкавалче сложиш - чакаме сега с настървение да нападаме newsm64

# 43
  • Мнения: 11 747
не съм правила тиквички бюрек, но съм яла - страхотно е!  Hug

# 44
  • Мнения: 4 358
Да ви споделя и аз онази вечер какво си измислих:

Две тиквички нарязани на филийки се нареждат в тава, прави се смес от 4-5 яйца, сирене и половин кофичка кисело мляко
нарязох пресен чесън на ситно и поръсих, най-отгоре сложих червен и черен пипер, кимион и малко маргарин за готвене /имах под ръка/. Стана страхотно вкусно и бързо. Предполагам, че ще носи и гъбки, и домати, а за любителите на месцето, може би и някоя пушена мръвчица.




Току що го хапнахме - мммммммммм Heart Eyesфантастише.
Mini -   bouquetмерси мила за рецептата. Моите модификации бяха доматчето и кашкавалеца отгоре Peace.
Не можах да снимам обаче.
Аз също правя нещо подобно -
Тиквички с различни вида сирена на фурна
2-3 тиквички нарязани на кубчета
3 не много големи картофа
1 глава лук нарязан на ситно, или връзка пресен
1/ 2 малко пакетче масло
сол на вкус
2 пресни домати
За заливката:
200 гр краве сирене
200 грама топено сирене
около 120 гр синьо сирене
2 яйца
300 мл прясно мляко
половин кофичка кисело мляко
половин връзка копър и връзка магданоз
Всички се слага в тавичка ,добавя се малко водичка да покрие продуктите леко. Те тиквичкикте също си пускат водичка.Пече се до омекване не тиквичките и картофите. Трябва да остане на мазнина. Отгоре се редят кръгчета пресен домат и се залива със заливката, предварително добре разбита. Връща се във фурната и се пече до порозовяване.
Много я обичам тази рецепта Peace
Правя и тиквички с телешко на фурна - ако някой се интересува ще напиша рецептата.

Общи условия

Активация на акаунт