БЕБЕТА ЮНИ 36

  • 13 152
  • 289
  •   1
Отговори
# 225
  • Бургас
  • Мнения: 83
Kris_ty4 при кърмене също може да се слага упойка(и с адреналин),но е препоръително след това да прескочиш едно кърмене,т.е.да изцедиш кърмата,без да я даваш на бебо.Което означава,че трябва да захранено детето поне newsm78

# 226
  • Мнения: 15
БЮТИ , отдавна я загкеждам аз тази тема "сме6но ли е раждането"ама все не отварям да про4ета ...днес видях 4е си писла и ре6их да надникна... Joy Joy Joy hahaha наистина има много сме6ни истории.Заслужава си да се хвърли едно око.Струвами се ,4е може да подейства успокоително ,макар и само за момент Mr. Green
Благодаря ти  Hug

# 227
  • Русе
  • Мнения: 639
А и имам една бенка под едната гърда, която не е гладка а малко като брадавица и от банелите на сутиените се търка, а и сега от това, че гърдите ми са пораснали и опират в корема имам болки точно там!
Някой знае ли нещо по въпроса?
И аз имам една голяма бенка под едната гърда и банела на сутиена ми опира в нея. Миналия месец ходих на дерматолог - може да се премахне оперативно, но през зимния сезон, т.к. мястото трябва да остане сухо около седмица, а през лятото човек се поти и поради тази причина правели козметичните операции по време на студените месеци.

Кори, днес на курсчето се уговорихме да се срещаме всеки петък от 10:00 часа. Другата седмица може да се присъединиш към нас  Wink

Хубава вечер ви желая и  Hug на тумбачетата ви  Heart Eyes

# 228
  • Мнения: 279
 Joy Joy Joy hahaha hahaha hahaha Joy Joy Joy
Оф, момичета стана ми много смешно като скибнах горе кой преглежда форума. Ами днес цял ден сме едни и същи Joy
Само колко ни е скучно и киснем тука. Наредили сме се като някакви кърлежи горе на тераската Joy

Съжалявам за тъпия пост, ама ми е много смешно и реших да споделя hahaha

# 229
  • Мнения: 616
Kris_ty4 при кърмене също може да се слага упойка(и с адреналин),но е препоръително след това да прескочиш едно кърмене,т.е.да изцедиш кърмата,без да я даваш на бебо.Което означава,че трябва да захранено детето поне newsm78
Що да трябва да е захранено? Ако си имаш замразена кърма - не едно, а три кърмения можеш да пропуснеш спокойно, да се "изчистиш"...
Аз така смятам да правя - да си събирам по малко кърма, после да си замразявам, и когато се наложи лекарства или почерпване с джинче с тоник (и ний сме хора все пак, макар и майки...) да си го храня едно денонощие със старите запаси!

Поне така ми се иска.  Crazy

Днес ми дадоха един акъл... да си добавя към списъка... Компреси за гърди (nuk), които са практични и против колики, и за "компресиране" на разни травми при възрастните... Понеже са като желе, и стават и за студени и за топли компреси! Мисля да си ги взема, но се надявам да ги ползвам за бебето, не за мен! И нещо, което ми е убягнало по списъците (ако го има, извинете) - физиологичен разтвор и помпичка за носа на малкия.

# 230
  • Мнения: 3 743
Момичета, не знам вие как ги приемате тези училища за бъдещи майки, ама аз днес на лекцията за "Къпане и обличане на бебето" си помислих, че изобщо не съм подготвена и май няма и да бъда за подобни занимания newsm78 #Crazy Embarassed.
Офиоли, за тази помпичка за носа съм чувала, че доста сложно се използва и много рядко. Най-ефикасно било с тампончетата за уши с ограничител след баня - само завърташ тампончето и всичко си излиза. Пък ако и така не иска да излезе, по капчица физиологичен разтвор - и бебчето кихва и ако има нещо си излиза Peace

Пък аз да ви кажа днес какво ми се случи. Вървя си аз по тротоара и двама яки младежи засилени с пълни торби към магазина. Аз първият го пуснах да мине, но реших да мина пред втория. И той ми вика с цялото си нахалство "торбите са по-пълни" ooooh!. Все едно, че не ги носи точно 2 мин тези торби, а нас пита ли някой с тази тежест - денонощно Rolling Eyes, ама хайде здраве да е.

Приятна вечер тумбачета Hug

И хайде липсващите мами да се обадят, че много ни притесняват Praynig.

# 231
  • Miami
  • Мнения: 416
Здравейте  Simple Smile
На мен днес ми е едно шмуглаво, никъде не съм ходила, цял ден си лежа и предрямвам. От днес забелязах, че ми отича единия крак(този с разширените вени)  Sad Много гадно.

За болничните - на мен ми ги превеждат  15 дни след  като документите са подадени в НОИ и то целия размер, а не на части. Сега да видим като ми бяха объркали единия болничен  и ще пратя два наведнъж, от които единият е за 45 дни,  как ще ми ги преведат.  

ralii ще се възползвам от поканата другия път  Hug

Gali80 една приятелка използва такава помпичка и мисля че й е удобна.

Последна редакция: чт, 15 май 2008, 19:35 от Kory

# 232
  • Мнения: 210
 Ама нищо не пишете днес  Crossing Arms
katentze къде зачезна?  hahaha

Помпичката за нос много помагала при повръщащи и връщащи бебета, защото част от върнатото  Sick се качвало в нослето... Док. ми каза, че като дойде в къщи ще ми покаже какво да правя с нея и ще обясни кога, ама аз не виждам това как ще го пъхна в такива малки ноздри... Ех ,пак хълцаме  Sad По цял ден ми играе корема, може би прекалено много неща хапвам  Embarassed Rolling Eyes 
Не знам за вас, но аз съм си забранила кантара и огледалото  Mr. Green Mr. Green Mr. Green И след години ще разправям, че съм била 80 кг. (данни от миналата седмица)  Crossing Arms

# 233
  • Мнения: 12
  Здравейте и от мен!
  Относно болничните, преди този който е от 45 дена ако се ползват болнични се плащат от НОИ 80% като се изчислява средно дневно, т. е. зависи колко се пада за 1 ден и после се смята колкото работни дни си бил в болнични от този месец се умножава по тази сума. Гледат се само работни дни (без събота и неделя). Ако болничния обхваща 2 месеца, то първо се изплащат дните от единия месец, после след като се платят осигуровките за втория месец НОИ превежда и болничните за следващия месец. 45 дневния болничен е по същия начин, само че е 90%.
   В сайта на НОИ може да се направи справка, но трябва да имаш ПИК код. Там пише колко дена от месеца си бил в болнични и по колко на ден ти се плаща, както и общата сума.
   Надявам се да съм обяснила разбираемо. Понеже аз от няколко месеца получавам болнични и доста съм им звъняла на НОИ, затова реших да споделя  newsm78

# 234
  • Мнения: 33
Реших и аз да се посмея със смешната темичка, но този път ми подейства ревливо  Sad  Как може да има такива лекари! Един дето казал на едната раждаща мама, докато й бърка отдолу за разширение - сега те боли, ама не те болеше мъжът ти като вкарваше кюфтето си...  Sick  На първия ми гинекологичен преглед чух общо взето същото и после беше голям рев... Та хич не ми стана смешно, пък представям си какво е да чуеш подобно нещо по време на раждане!!! Много ме шокират такива хора, не знам за вас... Толкова цинизъм, и то в такъв момент!  Whistling

# 235
  • Мнения: 657
Здрасти от мен!
Та днешната консултация не беше нищо особено, само мерене на кореми и слушане на тонове. Бебка си е добре, незнам никакви мерки ама другия път на видеозона ще се види  Heart Eyes Оказа се, че това дето аз го мислех за пукнати вени се оказаха стрии в начален стадий, червенички #Cussing out Да му се невиди, тъкмо мислех, че ще ми се размине без тях и ето на.. Точно на хълбоците отстрани са, а иначе и там мажа наред с корем, бедра, гърди, ама по тях нямам.. newsm78 Явно тази кожа острани й е дошло в повече опъването #Crazy Поне се успокоявам, че са на такова място където само мъж ми ще ги вижда, пък по-орязаните бански днес ги метнах в дъното на гардероба  Laughing
Аз моя кантар хич не го обичам, повече обичам този при акушерката щото ме изкарва кило и половина по-малко от домашния  Joy
И ние имаме такава помпичка за носле, тя е специална за бебе и има малко връхче за малкото носленце  baby_neutral Само че таткото ще я донесе като си идва, и в този ред на мисли да ви кажа колко ви завиждам (благородно), че вашите мъже ще са си с вас.. Нашичкия не го пуснаха по-рано и каца във Варна точно на термина ми 29 юни #Cussing out Все се моля бебка да го изчака, ама се опитвам и да се подготвя психически за мисълта, че може да се роди преди това и да идем да го посрещнем на летището заедно  Crazy Добре, че са моите родители до мен, много си ги обичам  Heart Eyes
А, и щях да казвам за релефните бенки, на мен зимата ми гориха такива с лазер, правилно е, че това се прави зимата, защото освен от влага трябва да се пазят и от слънцето.. Самото горене е малко гадничко, от пробождането заболява, макар и за секунди и през цялото време ми миришеше на пърлена кожа  Sick После се мажат с два различни крема (сутрин и вечер) и да ви кажа до ден днешен ми останаха малки бели петънца, незнам дали някога ще изчезнат...  newsm78
Май и друго щях да казвам, ама забравих.. Айде стига съм писала, втивам да ям  Mr. Green
До после Hug

# 236
  • Мнения: 15
mimchence   миналата година моя приятел ходи  до Варна (защото му казах,че там бил най-добрия лекар в тази област) и си махна 5,6 бемки.Изгориха му ги и сега и следа няма от тях.Предполагам,че и на теб ще ти се заличат.И на нега в началото му бяха бели петна Peace

Не успяхме да вземем креватче днес... #Cussing out Моя,като се замотал с едни приятели и чак сега си идва... ooooh!Имаме си обиколник за легълце обаче.
Абе да ви питам в самото начало няма да ми трябва нали??? newsm78

# 237
  • Мнения: 210
Превърнала съм се в домашен любимец...
Но вместо да му нося вестника на мъж му сготвих и сега се глезя надявайки се да ме изведе на разходка  Mr. Green
mimchence, хич да не ти пука - те гимназистките имат стрии, че ние ли ...Ще си имаме бебоци - напълно компенсират телесните щети  Joy Те ще избледнеят и няма толкова да се виждат...
Meg_H ако някой ми каже нещо подобно докато ме преглежда ще изяде един шут в главата  #Cussing out Просто не го вярвам това Sick Тоя док. сигурно е бил пиян  Naughty

# 238
  • София
  • Мнения: 226
Да се оплача малко - днес разбрах какво е подпухване. От 14.00 до 19.00 обикалях улиците пеша - на последните метри до вкъщи ми идеше да рева с глас. И като се погледнах - ръцете ми на кебапчета, не мога да си обуя джапанките и т.н. Не мога да си се начудя защо съм такъв идиот. Поне бебето кротува. Дано до утре поспаднат отоците.

# 239
  • Мнения: 616
Момичета, не знам вие как ги приемате тези училища за бъдещи майки, ама аз днес на лекцията за "Къпане и обличане на бебето" си помислих, че изобщо не съм подготвена и май няма и да бъда за подобни занимания newsm78 #Crazy Embarassed.
По този повод цитат на моя мъж: "Колкото по-малко знаеш понякога - толкова по-добре!"
Gali80, никой не е по-добре подготвен за бебето, от неговата майка! Няма никакво значение кой какво ти казва! Гледането на бебе не може да се основава на правила, норми и точни движения... това не е мозъчна операция, това е твоето дете!
Изобщо не се шашкай! Ако слушаш всичко по тези лекции, излиза че трябва да имаш най-малкото бакалавърска степен, за да си способен да си гледаш детето!
Ако наистина се чустваш неподготвена след тези лекции, и те ти подкопават увереността в собствените ти способности, по-добре спри да ходиш! Когато бебето е вече в ръцете ти, няма начин да не се справиш! Когато моментът дойде, по-добре да си спокоен, и да гледаш какво ти показва самото бебето, отколкото да не го забелязваш в стремежа си всичко да стане "идеално" и всичко да протича "по книга"!

Затова имаме глави на раменете си, за да подбираме от цялата информация това, което съвпада с нашите разбирания и нагласи, и да не робуваме на съвети! Аз днес също изслушах една лекция за носенето на бебе в кенгуро, приех каквото ми казаха, но оставам твърдо убедена че слингът е по-подходящ за мен. Какъвто и специалист да ми говори за кенгурото, аз се познавам най-добре, и мога сама да си взема решението, без да се чуствам кофти, че това не съвпада с мнението на някое "светило".

Та исках само да ти дам малко кураж, да гледаш по-ларж на нещата, и да не изпадаш в подробностите на тези лекции  Peace
Дано да успях!
Ако не... все едно нищо не съм казала  Whistling

Поздрави!

Общи условия

Активация на акаунт