Отговори
# 15
  • Мнения: 111
Колкото до това, че ти не си поканена на сватбата, хич да не ти пука, въпрос на възпитание все пак
Тралала, мен не ме притеснява това, че не съм поканена, притеснява ме това, че мъжът ми е приел поканата, защото еди-коя-си (винаги я нарича с умалително име, за булката става въпрос), му била най-близката колежка (познават се от девет месеца). Ако мен ме бяха поканили на сватба без мъжа ми, бих била учудена и бих си преразгледала отношенията с въпросния домакин. Но за мъжа ми, явно, това си е ОК.

# 16
  • Мнения: 111
Това нещо не го разбрах  newsm78

# 17
  • Мнения: 59
Да те успокоя и аз. Хич не се притеснявай. Това е нещо съвсем нормално. Случвало ми се е клиент на съпругът ми да го кани няколко пъти на фирмени партита и на рожденните си дни. До тук няма проблеми. Естествено е мъжът ми да отиде, даже е въпрос на възпитание да покаже уважение към клиента си. Това което обаче ме е дразнило е, че въпросният господин по такива партиртита винаги идва с жена си и дете си дъщери. На тези партита идват и близки негови приятели със съпругите си. Тогава питам аз що за възпитание  е това да поканиш свой сътрудник ( в бизнеса) без съпругата му, при положение, че каниш жена си, дъщерите си (близначки на 13год.) и  съпругите на приятелите си?  Та това вече не е фирмено парти. Не се познавам лично с господина ( с положение и пари ) и хичне ми пука, но мисля че в този случай  е доста несъобразително ( да не кажа невъзпитано) от негова страна.
Но това при теб е съвсем друга работа. Няма за какво да се тревожиш. Не му се муси и го пусни да отиде с леко сърце. Те са само колеги доколкото разбрах (без половинките си) и мисля, че в този случай нямаш място там. Аз винаги съм ходила на фирмени патрита сама ( и с преспиване  извън София) .И останалите колеги и колежки също. Просто половинките според мен не се се вписват в пейзажа. Това е колектив, който си има своя живот, начин на поведение, своя майтап също, който може би външен за колектива не би разбрал.
При теб е сватба на колежка.Тя кани фирмата, а замислила ли си се, че е и въпрос на финанси да покани и съпругите.
Така, че споко!
Ти и децата ( или и детето) си имате съвсем различно място и тежест в живота и сърцето на съпругът ти и съм сигурна, че това място си е само ваше. Няма кой колектив да ви измести. Не го карай да избира, още по- малко да измисля причини пред колегите си, оправдавайки се, че не може да дойде.
На човек като му дадеш свобода ( с мярка) сам се връща.
А по въпроса за колата не е болка за умиране. Има и таксита за два дни.
А ти се организирай прати детето при някоя баба, докато го няма мъжът ти и излез да се позабавляваш с приятелки.
Аз така бих направила. ОК?




# 18
  • Мнения: 554
Аз моя ще го пусна, но той пък няма да отиде без мен Laughing Ако му кажа да не ходи може и да се позамисли и да отиде  Grinning

# 19
  • Мнения: 6 618
Не бих го приела добре.
Все пак това не е някакъв фирмен купон, това е сватба -важно семейно събитие.
Явно пониженото ти самочуствие води до такова отношение към теб.
inanan авторката написа ,че от колегите на булката само нейния мъж е женен т.е 20лв. едва ли са проблем.

# 20
  • Мнения: 111
Двете ми деца са болни. Не искам и не мога да ги оставям на баби. Освен това кърмя по осем-девет пъти на денонощие.

# 21
  • София
  • Мнения: 978
Колкото до това, че ти не си поканена на сватбата, хич да не ти пука, въпрос на възпитание все пак
Тралала, мен не ме притеснява това, че не съм поканена, притеснява ме това, че мъжът ми е приел поканата, защото еди-коя-си (винаги я нарича с умалително име, за булката става въпрос), му била най-близката колежка (познават се от девет месеца). Ако мен ме бяха поканили на сватба без мъжа ми, бих била учудена и бих си преразгледала отношенията с въпросния домакин. Но за мъжа ми, явно, това си е ОК.

Мда, напълно си права.
А сега започвам да се чудя направо на акъла на мъжа ти къде е хукнал на сватба при положение, че децата ви са болни. ooooh!

# 22
  • Мнения: 6 618
Двете ми деца са болни. Не искам и не мога да ги оставям на баби. Освен това кърмя по осем-девет пъти на денонощие.
Може пък за това да не са те поканили .Просто булката да е решила ,че едва ли ти е до сватби.

# 23
  • Мнения: 111
То, само едното дете е негово.

# 24
  • Мнения: 111
Поканата е от преди два месеца, а децата са болни от няколко дни.

# 25
  • Мнения: 6 618
На първо място си смени ника и останалото-ако се чувстваш като изтривалка съвсем нормално е и другите да те възприемат като такава.

# 26
  • София
  • Мнения: 978
Поканата е от преди два месеца, а децата са болни от няколко дни.
Това е ясно.
Въпросът е, че според мен всеки що годе читав баща, в такъв момент би предпочел да бъде до семейството си. Колкото и безобидни да са болестите - настинка или нещо подобно имам предвид

# 27
  • Мнения: 173
За година и половина излязох веднъж с най-добрата ми приятелка, която ни е кума. Накърмих бебчо, изцедих мляко за цяло хранене, и излязох за два часа и половина. Казах, че ще се върна след три часа, но не издържах без бебчо. Днес мъжът ми ми заяви, че тогава съм била пренебрегнала бебето. Иначе той може да си излиза, непренебрегвайки бебето, и да ми казва, че ще се върне след Х часа, а да се връща след Х+3 часа.
Мъжът ми явно се чувства ерген, и то суперготин. Но по-лошото е, че обществото също го възприема като такъв. Не казвам, че не се грижи за бебето - грижи се, и то много, помага ми чат-пат в домакинството, но ме държи настрана от всички свои си работи. От много време насам се чувствам не лелка, ами бабичка направо.
Това вече е друго нещо,с тези подробности.Не бих го спряла да отиде на сватбата.Но бих си поговорила с него.Както той има нужда от излизане с компания,така и ти имаш право да се разсееш от домашните си задължения и грижата за семейството.Ако не разбира,значи така му изнася.То никой не бяга от хубавото,но все пак след като вече е създал семейство нещата се променят.Извоювай си свободно време,имаш право на това. Аз лично се чувствам заредена с енергия,след като излезнем по семейно или сама и после съм по-спокойна в отношенията си със семейството.Съпругът ми работи на две места,но намира време и за мен и дъщеря ни,както и за приятелите му,повечето от които са и мои приятели.А и аз излизам без него,всеки има право да излиза с приятелите си,но да не се прекалява.
Е,това е мойто мнение по темата.

# 28
  • Мнения: 59
Не бих го приела добре.
Все пак това не е някакъв фирмен купон, това е сватба -важно семейно събитие.
Явно пониженото ти самочуствие води до такова отношение към теб.
inanan авторката написа ,че от колегите на булката само нейния мъж е женен т.е 20лв. едва ли са проблем.

Сигурно не са проблем, но да го пуска!!!  И да го види колко струва. Има си време и за купон и за уважение и обич към семейството. Ако ги обича е си е  техен!
Пък и какъв е проблема като оная ( с извинение колежката ) се жени?
Нашто момиче ще се стегне и ще се усмихне. Нали така (извинявай накак си не мога да се обърна към теб с името което си избрала) Защо не го смениш???
Абе я се засмей. Ще се връзваш на накакъв си мъж, пък бил то и твоя! И по въпроса за името......не така!

# 29
  • Мнения: 4 292
Аз щях да се почувствам много зле и не бих реагирала спокойно. Бих го приела като признак на неуважение и проява на пълно малодушие от страна на мъжът ми!

Общи условия

Активация на акаунт