Отговори
# 90
  • Мнения: 1 900
Не ми се влиза в безсмислени спорове кой колко внимателно чете и т.н. Назидателният тон не те прави по-убедителна.
Аз също изразих мнение и то е че приемането на подобни покани и посещаването на такива "мероприятия" самостоятелно за мен е неприемливо. Противоречи на разбиранията ми толкова колкото и психологическия и физическия тормоз. Така по-ясно ли е?
За пореден и надявам се запоследен  път казвам, че нямам за цел да убеждавам някого в нещо.Безмислено е, ако той усеща нещата по различен начин и има различни от моите виждания.
Също токова ясно е колкото и преди, но ако го беше написала по този начин, без да преекспонираш и да ми вменяваш думи и мисли, които и през акъла ми не за минали, за да защитиш вижданията си нямаше да използвам назидателен тон. Просто приеми, че част от нещата, които за теб са неприемливи и обидни са нормални за други, без това да означава, че побоят и психическият тормоз са сред тях.Последните ги намеси съвсем не на място цитирайки мое изказване(признай си  Wink) -това е.
Съвсем отделен е въпроса, че авторката на темата се чувства пренебрегната и неоценена от съпруга си, а  явно имат и други проблеми  и въпросното събитие просто е преляло чашата.

# 91
  • София
  • Мнения: 39 156
Може да съм гадна, но кой мъж би взел със себе си на сватба или където и да е /цитирам/ Изтривалка .Нещастна, дебела, занемарена и никому ненужна домакиня???

# 92
  • София
  • Мнения: 1 352
Може да съм гадна, но кой мъж би взел със себе си на сватба или където и да е /цитирам/ Изтривалка .Нещастна, дебела, занемарена и никому ненужна домакиня???
Направо си гадна.
Понякога, когато жената е затворена задълго в къщи с децата, загубва реална преценка за себе си и започва да се вижда
през очите на другия. Ако те третират като изтривалка, ако непрекъснато ти се натяква, че си дебела и ненужна,
в един момент започваш да се чустваш точно така.

# 93
  • Мнения: 4 965
Може да съм гадна, но кой мъж би взел със себе си на сватба или където и да е /цитирам/ Изтривалка .Нещастна, дебела, занемарена и никому ненужна домакиня???

Честно казано, това и на мен ми боде очите. Защо не започнеш с промяна на самата себе си? Ако ти се възприемаш така, как да те възприема той? Една обичаща себе си, харесваща се и уважаваща се жена, ще бъде приемана като такава, а ако мъжът й е абсолютен простак и продължава да я обижда или унижава, самочувствието й ще е нейната бариера, а той ще може само да се дразни, но е и да те нарани.
А за другото - Ulia също изразява мнението ми - "семейство не означава двамата да се гледат постоянно в очите, а да гледат в една и съща посока" - т.е. личната свобода в разумни граници не е пречка за добрите отношения, нито предпоставка за поява на други проблеми...

# 94
  • Мнения: 649
Може да съм гадна, но кой мъж би взел със себе си на сватба или където и да е /цитирам/ Изтривалка .Нещастна, дебела, занемарена и никому ненужна домакиня???

Честно казано, това и на мен ми боде очите. Защо не започнеш с промяна на самата себе си? Ако ти се възприемаш така, как да те възприема той? Една обичаща себе си, харесваща се и уважаваща се жена, ще бъде приемана като такава, а ако мъжът й е абсолютен простак и продължава да я обижда или унижава, самочувствието й ще е нейната бариера, а той ще може само да се дразни, но е и да те нарани.
А за другото - Ulia също изразява мнението ми - "семейство не означава двамата да се гледат постоянно в очите, а да гледат в една и съща посока" - т.е. личната свобода в разумни граници не е пречка за добрите отношения, нито предпоставка за поява на други проблеми...

  Наистина е така! Много съм против  такива изказвания, защото утре може и теб да те застигне, но някак е грозно жена така да говори!

# 95
  • Мнения: 4 965
...

  Наистина е така! Много съм против  такива изказвания, защото утре може и теб да те застигне, но някак е грозно жена така да говори!

Аз не визирах точно казаното от Дилянка, защото може наистина да звучи грубо, но повече ме притеснява това, което самата "Изтривалка" е написала за себе си - не ми е ясно дали самата тя го мисли за себе си или е цитирала думите на мъжа си. И двата варианта са доста стряскащи.

# 96
  • Мнения: 765
 Зависи от много неща как бих реагирала. Аз имам много свободен брак - в смисъл, че съпругът ми излиза често сам, не се прибира по цяла нощ понякога, аз съм свободна да излизам, когато пожелая с приятелки и никой не ми задава излишни въпроси. Както и аз.
  Но! Бих се ядосала и не бих позволила някой да прояви неуважение към мен - страничен човек при това! Никога! Няма да ме покани , ли? Наистина ще вдигна луд скандал , на нея също , между другото. Аз съм такава. Има някакви граници , които никоя кифла не може да прескача с мен. Няма как да стане. Не работи.

# 97
  • Мнения: 649
...

  Наистина е така! Много съм против  такива изказвания, защото утре може и теб да те застигне, но някак е грозно жена така да говори!

Аз не визирах точно казаното от Дилянка, защото може наистина да звучи грубо, но повече ме притеснява това, което самата "Изтривалка" е написала за себе си - не ми е ясно дали самата тя го мисли за себе си или е цитирала думите на мъжа си. И двата варианта са доста стряскащи.

Извинявай обърках, вместо на Gercho съм писала под твойто мнение!

# 98
  • София
  • Мнения: 39 156
...

  Наистина е така! Много съм против  такива изказвания, защото утре може и теб да те застигне, но някак е грозно жена така да говори!

Аз не визирах точно казаното от Дилянка, защото може наистина да звучи грубо, но повече ме притеснява това, което самата "Изтривалка" е написала за себе си - не ми е ясно дали самата тя го мисли за себе си или е цитирала думите на мъжа си. И двата варианта са доста стряскащи.

Аз само цитирах аватара на авторката!
Звучи грубо, но каквото сам си напишеш...

# 99
  • София
  • Мнения: 6 222
Прегледах и другите публикации на авторката... Става ми болно и мъчно, че си подложена на това... Confused А скоро ти се възхищавах каква хубава и вероятно щастлива булка си била; защо става така?! Пожелавам ти да намериш решение по-бързо, за да можеш да дишаш свободно и да не си вече "изтривалка"!  Hug
По въпроса с индивидуалната покана - от една страна не би ми било приятно да канят мен или мъжа ми сами на сватба; но, от друга, и на нашата сватба колежките ми бяха без мъжете си (гостите и без друго бяха голям брой, щеше да е проблем транспортът с половинките и т.н.). Понякога обстоятелствата го налагат...

# 100
  • Мнения: 3 929
По принцип изобщо не е коректна такава покана, особено за сватба. Аз бих побесняла, ако мъжът ми отиде на сватба без мен. Друг е въпросът, че той никога не би постъпил така.

# 101
  • Мнения: 6 955
Ulia, и аз за последен път по тази тема ще кажа, че написах мнението си така както виждам нещата. Нямам за цел да убеждавам никого, а пък да обиждам съвсем......
Закачих за твоето мнение, защото изразява като цяло идеята как няма нищо лошо да се отправят такива покани, с което не съм съгласна. Ако се чувстваш засегната - извинявай  bowuu не е била това целта ми изобщо.
За различните хора различни неща са неприемливи и то по-различен начин и затова намесих побоя и психическия тормоз съвсем на място според мен  Wink Не казвам, че ако приемаш отделни покани то приемаш и тормоз. Казвам, че за някой и това може да е сериозен проблем и не е нужно да се казва "ама как може да не приемаш подобни неща за нормални".
А че авторката има сериозни проблеми различни от точно тази покана съм напълно съгласна.

# 102
  • Мнения: 1 900
Хайде, разбрахме се.  Peace

# 103
  • Мнения: 2 556
Само иксма да попитам - мъжът изрично без жена си ли е бил поканен или просто той е решил да ходи там? Има огромно значение кое от двете е. Все пак не вярвам колежката да е казала: "Задължително без половинки", защото обикновено всеки кани човека с половинка по подразбиране.

# 104
  • София
  • Мнения: 1 951
По принцип изобщо не е коректна такава покана, особено за сватба. Аз бих побесняла, ако мъжът ми отиде на сватба без мен. Друг е въпросът, че той никога не би постъпил така.
Същото  е  й  при  нас.

Общи условия

Активация на акаунт