отново за кръвната захар

  • 8 366
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 27 524
Не става въпрос за познания и точни мерки, а за допустими и добро за бебето ти. Моите показатели в 8-ми месец също скочиха над 5 и докторката ме сложи на изключително строга диета - само плодове и зеленчуци. Заради тази захар имах едро бебе (3600 почти месец по-рано). Така че според мен слушай доктора си и мини на изключително здравословно хранене  Peace

# 16
  • София
  • Мнения: 1 230
Не ти е висока кръвната захар. Бях с гестационен диабет, в 8ми месец стойностите ми бяха 12, при горна граница 5,9 /стара стойност - 6,1/. Не се стряскай ненужно, просто всеки месец си изисквай изследване за кръвна захар, ако надвиши 5,9, да ти направят обременяване с глюкоза /пие се глюкоза/. Никакви диети, никакви диетолози.
Tanya Genova, напротив в БГ се обръща доста внимание, но си нямаме сестра, която отговаря за диабета и се съветваш при нея. Аз се съветвах с ендокриноложка от МА, следи ми цялата бременност.
И момичета, знам много добре стойностите на кръвната захар, затова 5,6 е грешна горна граница.

# 17
  • София
  • Мнения: 1 230
Блонди, с моите стойности, които от 3ти месец бяха над 7 и в края 12 /едва тогава ме сложиха на диета, ужасно строга безвъглехидратна диета и благодарение на диетата, КЗ намаля до 6,9 и не се наложи да ми бият инсулин/ родих бебе с мерки 3,045/49см. Много от плодовете трябва да се намалят заради прекаленото съдържание на захари, ядат се грамове от тях, например грозде - само няколко звънца.

# 18
  • София
  • Мнения: 1 783
Не става въпрос за познания и точни мерки, а за допустими и добро за бебето ти. Моите показатели в 8-ми месец също скочиха над 5 и докторката ме сложи на изключително строга диета - само плодове и зеленчуци. Заради тази захар имах едро бебе (3600 почти месец по-рано). Така че според мен слушай доктора си и мини на изключително здравословно хранене  Peace
Твърде едри бебета се раждат на жени с диабет, при които контролът на стойностите е  неадекватен. Стойности между 5 и 6, няма да доведт до едър плод.
Аз съм родена 4.300, а майка ми не била и не е диабетичка. Това е просто пример.
Ако лекарите имат съмние за гестационен диабет, обикновено изследват гликиран хемоглобин, преди да преминат към обременяването.

# 19
  • Мнения: 367
 Peace имаш  Peace
Норма -3.5-5.5 в кръвта,може леко да се повиши(но не много)  Naughty
В урината на бременната се допуска да има следи от захар(един +)



# 20
  • София
  • Мнения: 1 230
kklara, откъде тази сигурност???

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Мисля че нямаш поводи за притеснение.Абсолютно нормална ти е кръвната захар.Може би ще трябва да я изследваш по честичко ,и ако е се покачва ,което е нормално при бременните  ще те подложат на диета.Диетата дава много добри резултати, така че не притеснявай. Аз имах 6.3 при предпоследното изследване ,подложиих се на диета и само за 15 дни стигна 5.3.и вече два месец ,макар и без диета  поддържам тези стойности

# 22
  • Мнения: 27 524
Стойности между 5 и 6, няма да доведт до едър плод.
Аз съм родена 4.300, а майка ми не била и не е диабетичка. Това е просто пример.

Не казвам, че е задължително. Но не и че няма да доведе. При мен - така стана. За моя организъм това бяха големи стойности, видени след многократно натоварване с глюкоза. Не съм имала обаче гестационен диабет.
Майка ми е родена 5600 и баба ми е не била диабетичка. Съседката до нас чака бебе 6 кила и стойностите й са перфектни.  Simple Smile

# 23
  • София
  • Мнения: 1 783
Значи при теб не е изиграла роля захарта, а наследстевността, Блонди  Wink. Особено ако сте високи, не знам ръстта ти.
При кръвната захар  няма - при тебе/при мене, а  -  има нарушение /няма нарушение

Общи условия

Активация на акаунт