Деца навършили 3 години, които все още посещават детска ясла

  • 3 359
  • 42
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 700
Недоволството ти трябва да идва от факта, че ви информират толкова късно. Иначе си е нормативно установено.
В нашата ясла съобщението виси от преди 3 месеца. Така всеки родител си е направил някаква организация.

# 16
  • София
  • Мнения: 750
Недоволството ти трябва да идва от факта, че ви информират толкова късно. Иначе си е нормативно установено.
В нашата ясла съобщението виси от преди 3 месеца. Така всеки родител си е направил някаква организация.
и при нас съобщението виси на инфо таблото от много отдавна, пък и родителите ни предупредиха още миналата година на родителската среща, тъй че психически бях подготвена.
Много е тъпо, че няма синхрон между двете приемания, но ако се не лъжа и предишните години само презесента се приемаше първа група в градината.....

# 17
  • Мнения: 47 993
Наредбата за яслите е от 87 г, така че не с еочудвайте че не отговаря на съвременната ситуация
Подготвя се нова наредба за яслите, проекта е готов и който желае, да отиде в здравното министерство да го види- д-р Перчинска се занимава с това
Кога ще влезе в сила не зная

# 18
  • Мнения: 648
   За съжаление така е и в Бургас. Абсолютна недомислица, още от миналата година сме информирани. В нашата група списъка с деца, които ще бъдат изписани в края на месеца виси на врата от доста време. В момента в групата са над 30 деца- бебета и "големи". Без коментар.

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
bim_bam, със сигурност ще говоря с директорката и то още през юни.

# 20
  • Мнения: 47 993
Има доста хора, които ги засяга този проблем
Искате ли да се организираме някак и да говорим с тази г-жа от МЗ преди приемането на наредбата, за да е сигурно че сега вече нещата ще са съгласувани и няма да има такива недомислици?
Мога да намеря неин мейл и телефон, има ги и на сайта на МЗ мисля
Ако се намери и някой да отиде до МЗ да види проекта, ще е най- добре

# 21
  • Добрич
  • Мнения: 5 454
В нашата ясла също е така. В смисъл, че от 1. юни отписват всички деца навършили 3 години. Обаче още през януари окачат списък с имената на всички тези деца, за да могат родителите да си потърсят навреме детска градина. После, когато някое дете е преместено, поредният номер пред името му се загражда.  Малко родители оставят децата си до последния ден в яслата, защото в началото на лятото е почти невъзможно да се почне градина. Обикновено още преди това успяват да ги преместят.

# 22
  • Мнения: 47 993
В нашата ясла също е така. В смисъл, че от 1. юни отписват всички деца навършили 3 години. Обаче още през януари окачат списък с имената на всички тези деца, за да могат родителите да си потърсят навреме детска градина. После, когато някое дете е преместено, поредният номер пред името му се загражда.  Малко родители оставят децата си до последния ден в яслата, защото в началото на лятото е почти невъзможно да се почне градина. Обикновено още преди това успяват да ги преместят.
Щото си нямате умница Фандъкова, нали
Тука па не може да го преместиш, трябва чак от септември

# 23
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Недоволството ти трябва да идва от факта, че ви информират толкова късно. Иначе си е нормативно установено.
В нашата ясла съобщението виси от преди 3 месеца. Така всеки родител си е направил някаква организация.
и при нас съобщението виси на инфо таблото от много отдавна, пък и родителите ни предупредиха още миналата година на родителската среща, тъй че психически бях подготвена.
Много е тъпо, че няма синхрон между двете приемания, но ако се не лъжа и предишните години само презесента се приемаше първа група в градината.....

  Да,само през есента.Но малката ми дъщеря остана в яслата до Септември,въпреки че беше навършила 3 години. Peace
  Сега са измислили нова глупост. ooooh!

# 24
  • Мнения: 47 993
Не е нова, простопреди може би не е имало толкова деца, или директорката е била мноого разбрана, а сега искат само да спазят наредбите...в наредбите е проблема, защото няма синхрон...

# 25
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Не е нова, простопреди може би не е имало толкова деца, или директорката е била мноого разбрана, а сега искат само да спазят наредбите...в наредбите е проблема, защото няма синхрон...

 Имаше си много деца,все пак не става въпрос за преди 4-5 години,а за миналото лято. Peace

# 26
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 352
Практиката е такава- на първи юни изписват деца, навършили три години към тази дата. Другите остават за септември.
Приемът в ДГ е пак от първи юни. Друг е въпросът, че лятото са сборни групи, като през август даже и това няма, градината пуска кепенци  Tired
Така или иначе за себе си съм решила, че в сборна група няма да я пусна. Живот и здраве- на есен с песен  Grinning

# 27
  • София
  • Мнения: 750
Практиката е такава- Приемът в ДГ е пак от първи юни.

къде приемат в градина от 1ви юни?

# 28
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 352
Практиката е такава- Приемът в ДГ е пак от първи юни.

къде приемат в градина от 1ви юни?
В Шумен  Peace

# 29
  • София
  • Мнения: 750
Практиката е такава- Приемът в ДГ е пак от първи юни.

къде приемат в градина от 1ви юни?
В Шумен  Peace
ами това е най-логичното решение - сборни или не, поне има вариант. Аз като съм в крайна нужда, ще го дам детето, какво да правя, но факт е, че в София, а явно и в други градове дори и този вариант го няма.

Общи условия

Активация на акаунт