секс след епизиотомия?

  • 2 299
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 6 269
А използва ли овлажнител? Много помага Embarassed И аз съм с 2 външни и незнам колко вътрешни и в началото ми беше дискомфортно, но сега всичко е както преди Wink

Ползваме овлажнител, но разликата не е голяма  Confused По-скоро си мисля, че с течение на времето ще отшуми. Но при първа възможност ще посетя гинеколог.

# 16
# 17
  • Мнения: 1 503
До 20тия ден трудно сядане,а секс (ако можеше така да се нарече)се престраших след 3 тия месец.И аз съм от тези дето не са У ред ThinkingМоля,не бъдете крайни.Всеки е различен и ако един го боли 5 месеца,на друг може да не го боли на 3тия ден.

# 18
  • Мнения: 1 516
И аз съм от тези дето не са У ред ThinkingМоля,не бъдете крайни.Всеки е различен и ако един го боли 5 месеца,на друг може да не го боли на 3тия ден.

Ако постигът е насочен към моето мнение: мисля, че не си ме разбрала правилно  Hug... Исках да кажа, че не"някой" ,а "нещо", не е вред.Пареща и разкъсваща ужасна болка, ми се струват обезпокоителни. За това и препоръчах консултация със специалист , а ако всичко е наред със самите шевове, да се изчака търпеливо, за да отшуми  Peace
За да съм напълно точна, ще кажа, че имам само външни шевове - само епизиотомията, и нямам вътрешнои, затова  мнението ми може и да не е обективно ...

# 19
  • Мнения: 3 929
Според мен са много 2 месеца да се чувства така. Аз бях с много вътрешни и външни шевове, но всичко отшумя в рамките на месец. Дали е спазвала определена хигиена - например промиване със смрадлика и пръскане с Бивацин спрей? Питам, защото съм срещала жени, които не са знаели за тези процедури, в резултат на което са правили инфекции.

# 20
  • София
  • Мнения: 6 269
Според мен са много 2 месеца да се чувства така. Аз бях с много вътрешни и външни шевове, но всичко отшумя в рамките на месец. Дали е спазвала определена хигиена - например промиване със смрадлика и пръскане с Бивацин спрей? Питам, защото съм срещала жени, които не са знаели за тези процедури, в резултат на което са правили инфекции.

Не мисля, че промивките са от значение. Аз не съм си правила, но съм си правила микробиология 2 месеца след раждането и всичко беше ОК. При мен болките все още продължават.

Всичко е много индивидуално все пак.

Общи условия

Активация на акаунт