Изоставане на плода

  • 15 333
  • 34
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 10
Моля някоя от вас мамите,ако е имала проблем с изоставането на плода да каже как се е развила бременноста и.Аз съм в 24 седмица,но по размери отговарям 19-20.Пращат ме на амниоцентеза но водите са ми малко и не е ясно дали ще ми я направят.Бях при Димитрова на ФМ и тя е категорична ,че тази бременност трябва да се прекъсне.Вече не знам как да процедирам. Sad

# 1
  • Мнения: 10
Пропуснах да спомена, че в същото време детето е добре и на лице няма никакви отклонения.Развива се нормално, но не отговаря за седмиците.Единствен проблем е малкото околоплодни течности.

# 2
  • Мнения: 2 829
От самото начало ли изостава плода или доскоро всичко е било наред и след това е изостанало с растежа?
Да не би още отначалото да са ти изчислили термина правилно?

# 3
  • Мнения: 10
Още от началото вървеше с по 2 седмици назад,но сега са 4

# 4
  • Мнения: 177
Консултирай се с повече специалисти.

# 5
  • Мнения: 4 621
А каква е причината според Димитрова, която налага да се прекъсне бременността?
Доколкото знам +- 2 седмици е нормално отклонение, при  теб са повече, но пък виждам, че пишеш, че от самото начало изостава. Консултирай се с друг специалист и дано всичко е наред.
Стискам ти палци Peace

# 6
  • Мнения: 10
Според Димитрова плацентата не била качествена и детето не се захранвало правилно,но другите двама лекари при които ходих казват,че при плацентата всичко е наред

# 7
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Щом си се консултирала с други двата доктора и те мислят,че няма проблем.....тогава не ти остава нищо друго освен да им се довериш  Thinking

# 8
  • Мнения: 4 621
Ако всичко останало с детето е наред и други лекари са на това мнение според мен не бива да мислиш за прекъсване.

# 9
  • Мнения: 158
Моля някоя от вас мамите,ако е имала проблем с изоставането на плода да каже как се е развила бременноста и.Аз съм в 24 седмица,но по размери отговарям 19-20.Пращат ме на амниоцентеза но водите са ми малко и не е ясно дали ще ми я направят.Бях при Димитрова на ФМ и тя е категорична ,че тази бременност трябва да се прекъсне.Вече не знам как да процедирам. Sad


Как така в 24 седмица искат да ти прекъснат бременността, та това би било направо раждане. Аз не бих се съгласила, каквото и да ми говорят. Още повече, че казваш, че бебето е добре.

Иначе и моето бебе имаше изоставане с растежа поне 3 седмици, в крайна сметка се роди 2280 г около 2-3 седмици преди термина (който не беше съвсем ясен понеже преди забременяването имах нередовен цикъл заради дълго кърмене на първото дете).
Ами малко трудно е да се гледа такова бебе в началото, все треперя колко яде и колко наддава, особено първият месец много се притеснявах, но то поукрепна и почна да наддава по-добре.
Като ти чета поста, излиза, че въпросната докторка и на мен можеше да ми каже подобно нещо, но аз нямаше да се съглася със сигурност!

# 10
  • Мнения: 80
Аз съм от юнските отчетни и при нас има вече две момичета с объркан термин и то с по цял месец #Crazy!А Димитрова е много добър специалист по фетална,но тук някъде във форума четох,че едно момиче с болки го е пратила в Пирогов с диагноза(според нея)обострен апандесит пък то родило #Crazy!Имаше си специално изследване на качеството на плацентата и количеството околоплодни води.Поразрови малко в нета и си го направи за да си сигурна,че нещо тия прехвалени доктори май много се главозамаяха #Cussing out !Успех  Peace !

# 11
  • Мнения: 77
Здравей,  според мен това не е страшно, просто за твое успокоение се консултирай и с други лекари. Аз лично препоръчвам д-р Гунев. Той следеше моята бременност и съм много доволна от него. След като 2 -ма други лекари са ти казали, че всичко е на ред, то не се притеснявай..
Действително отклонение от 2 седмици е нормално, но ако си с нередовен цикъл може и грешката да си е в определянето на термина...

# 12
  • Мнения: 1 062
Никога, ама никога не се доверявай на едно или две мнения. Особено за бременност , където грешки се правят много. Щом други двама са ти казали, че плацентата ти е добре, значи явно Димитрова греши. А това изоставане на бебето не  е никак много. За моето бебе в осми месец ми казаха, че изостава с растежа на главичката с три седмици спрямо тялото, а като тегло, че расте много много малко. Побъркахме се, а една лекарка ми каза, че ако съм в по-ранен месец би ме посъветвала да прекъсна бременността. Родих прекрасно момиченце напълно здраво розово и едро бебе - 3 500гр. 53 см. Това беше малкото бебе с микроцефалия. Не се доверявай лесно и винаги подлагай на съмнение "диагнозите" В случая това, че е малко. И моето уж беше, а на раждането аз си знам как родих това малко бебе.  Laughing

# 13
  • Мнения: 3 621
И моя съвет е да потърсиш още лекарски мнения и ти пожелавам всичко с бебето да е ОК

# 14
  • Мнения: 825
Потърси повече мнения. Не прекъсвай бременността ей така. И на мен ми бяха казали, че изоставам с 2 седмици, а се роди 3200. Така, че не се доверявай лесно. Успех.

# 15
  • Мнения: 1 103
Ако си от София консултирай се с Доцент ЧЕРНЕВ от  "Майчин дом" много добър специалист е  Peace.
Успех и всичко да се нареди да си родиш прекрасно бебче  Praynig Hug

# 16
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Д-р Димитрова е страхотен специалист. Аз съм й пациентка повече от 10 години.
Но всички сме хора и на всеки може да му се случи да сгреши. От друга страна обаче и нейното мнение не е за пренебрегване.
Когато аз имах проблеми с бременността, двама лекари ми казаха да махна веднага бебето.
Ама така ли се маха бебе...
Отидох къде ли не, правех си изследвания на всеки 5 дни. Исках решението, което взема да се основава на всички възможни мнения и изследвания.
Накрая реших да родя бебето. И бях права. Но взех това решение с подкрепата на не един лекар.
Сега си имам прекрасно момченце.
Така че моя съвет е да не се отчайваш. Изчети всичко което пише по въпроса. Консултирай се и с други специалисти. Направи всичко възможно за да се разбере какво е състоянието на бебчо.
Желая ти страшно много късмет и всичко с бебчето да е наред!
Вярвам!

# 17
  • Мнения: 315
При нас в Ловеч съпругата на един от колегите на мъжа ми роди с планувано секцио и бебето го бяха изчислили към 3600гр. Бебчето се роди 2500 и имаше проблем... Shocked #Crazy
Сега вече е добре, но се вижда, че грешки при изчисленията стават винаги.
Дано да родиш живо и здраво бебенце Praynig Hug

# 18
  • Мнения: 575
Консултирай се с някой от другите специалисти по ФМ. Аз препоръчвам Марков. Може да идеш и при Томова или Мазнейкова.
Но 4 седмици изоставане въобще не е малко!
Моето бебе изоставаше с 2 седмици и знам, че + - две седмици е ОК, но повече са си проблем.

Дано всички притеснения са напразни и бебето си е добре, желая ти успех! Но не чакай повече, потърси някой специалист по ФМ възможно най-бързо.
Дано всичко е наред Praynig Hug

# 19
  • Мнения: 367
Здравей!При мен проблема е същия,изостана вече с 3 седмици и 2-3 дни,но от лекар на лекар,пресрочих времето за амниоцентеза. Направи я за твое успокоение,но не предприемай мерки за махането на плода,доката не излязат резултатите!!!!!
 Сега не зная дали плода плода ми няма увреждания(генетични),морфологични уж няма.Плацентата ми узря рано,лежах и в майчин дом,но не предприеха нищо. Имам тема във форума" недоносени дечица" Сега го следим през няколко дни и скоро (до 2 седмици) ни предстой секцио .
И на мен ми казаха"Все пак се жертваш за един съмнително здрав плод"-но си поех риска!!!
Направи си амниоцентеза!!!!!!!
Ако имаш въпроси или ако искаш да се видим и поговорим ми пиши на лични!
Успех Hug Hug Hug Знам какво преживяваш

ПП :Освен това може да си забременяла по-късно,при мен в началото си отговаряше и след 13 седмица взе да изостава!!! Има надежда-не се отчайвай!!!                    недостатъчност на плацентата и много други причини!!!!

Последна редакция: ср, 14 май 2008, 17:08 от kklara

# 20
  • Мнения: 1 447
Ако всичко останало с детето е наред и други лекари са на това мнение според мен не бива да мислиш за прекъсване.
И аз съм на същото мнение.Пожелавам ти късмет и дано всичко бъде на ред с бебчо. Praynig

# 21
  • Мнения: 4 753
Леле тия лекари откачиха... Така ли се говори за прекъсване на бременност в шестия месец, все едно витаминки ти препоръчват...  ooooh! Търси повече лекарски мнения и не се притеснявай, не мисли за глупости... Ако сега прекъснеш бременността си, цял живот ще се чудиш дали си щяла да износиш бебчето безпроблемно и дали не си сгрешила... Успех...   bouquet

# 22
  • Мнения: 135
И аз бих те посъветвала да се косултираш и с други специалисти,как така ще ти  препоръчват прекъсване на бременността!А не разбрах изяснено ли е поради каква причина изостава растежа?Да не би да имаш високо кръвно,тогава бебето не се храни и не расте,но това не е непоправимо,има съответна терапия която регулира нещата.Може и да има грешка в изчисленията,а може и просто да си е дребно бебето,т.е. да си  се роди живо и здраво ,но просто да е по-дребно,знам също и че когато майката и ктаткото са дребни е нормално да се роди и по-дребно бебе.Но пак повтарям-най важно е да се изясни,каква е причината за изоставането в разтежа,не я знам коя е тази Димитрова,но ако искаш отиди в  първа АГ "Света София",и настоявай да те оставят на легло , ако трябва до изясняването на причината ,за да може и да ти се приложи нужната терапия и да се оправят нещата.Моля те,тъй като съм доста заинтригувана от твоя случай,дръж ни в течение,какво си направила,но пак ти казвам.НЕ СЕ СЪГЛАСЯВАЙ ДА МАХАТ БЕБЕТО.

# 23
  • по света
  • Мнения: 1 587
Щом д-р Димитрова ти го е казала...Имай в предвид че тя е водещ специалист в тази област,не губи време.Комбинацията на изоставане плюс намалели води всеки АГ ще ти каже да направиш амниоцентеза.

# 24
  • Мнения: 9 973
запази си бебето и майната им на всички

# 25
  • Мнения: 9 814
Потърси повече мнения. Не прекъсвай бременността ей така. И на мен ми бяха казали, че изоставам с 2 седмици, а се роди 3200. Така, че не се доверявай лесно. Успех.

И при мен беше същото.

# 26
  • Мнения: 498
Пожелавам ти, от цялото си сърце всичко да е наред!
Изоставане над 2 седмици не е за пренебрегване, при правилно изчислен термин.
Моята бременност беше същата, изоставаше с 3 седмици от седмия месец, вече бе късно за каквото и да е. Резултата бе мъничко бебе 1700гр 44см в 35 г.с., с много късмет. Не се е хранила, защото се е задушавала в пъпната във, добре че е решила да излиза рано,иначе не ми се мисли...

# 27
  • Мнения: 315
Дано всичко е наред!  newsm17

# 28
  • София
  • Мнения: 521
При мен изоставаше с 2 седмици, но цикълът ми беше нередовен, та не е ядно зали смятах правилно. За фетална морфология бих  ти препоръчала доц. Томова Peace Просто искам да ти кажа, че силно стискам палци да ти се роди живо и здравичко бебенце  Praynig Praynig Praynig

# 29
  • Мнения: 9 776
Винаги може да сбърка човек, пък бил той и лекар. Първият път, когато забременях много ясно обясних на докторите, че това е станало на точно определена дата /така се случи, че преди и след нея секс не правих/ и въпреки това те си държаха на термина според цикъла. Така или иначе родих на датата, определена от мен. Освен това може да се сбърка и при измерванията на плода /убедих се от многото мнения във форума/. А ще ти кажа и нещо още по-фрапиращо. Когато сестра ми беше бременна с второто си дете, незнайно как в 6 месец трима "специалисти" решиха, че това е извънматочна бременност и бяха готови да я прекъснат. Добре че отиде при друг лекар, та се оказа, че всичко е наред и детето се роди живо и здраво когато си трябва. Направо да луднеш. Така че се надявам и при теб да се допуска някаква грешка, колкото и да се тормозиш в момента. Иди при втори лекар, при трети и четвърти ако се наложи. Дори не е нужно да споменаваш причината, поради която отиваш на преглед. Защото пък като им кажеш и те вече гледат с предубеждения навярно. Има много майки тук във форума, на които са им казвали, че ще родят бебе примерно 2 кг, а то се ражда да речем 4. Така че споко и горе главата. Вярвам, че всичко при теб е наред.

# 30
  • Мнения: 1 745
И моето бебе изоставаше с 2 седмици,роди се 2,780кг.,слава на Господ-живо и здраво. Praynig
И в 7-ми месец водите ми бяха намалели,а плацентата 2-ра към 3-та степен,но си износих почти до термина,та можеше и да пренося. Thinking
Не се доверявай на един или двама. NaughtyАз цялата бременност ходех на по 3-4  прегледа при различни доктори всеки месец.Добре,че не се доверих не нито един,защото и тези прехвалените-Чернев,Хранов,Гунев...Всички ме стресираха и нищо друго!И аз знаех точната дата и им казвах,ама те-НЕ!!!Изоставало,щяло да спре да расте... Close Как може на бременни жени да се говори така,не ми е ясно. #2gunfire #Cussing out #2gunfire

# 31
  • Мнения: 1 671
Мен така ме шашкаше докито на ЖК. Родих едно страхотно дребно бебче - 2.680, напълно здраво. Просто самата аз съм дребна.  Благодарна съм на д-р Марков и д-р Миланова, които много пъти ми повтаряха, че всичко с малката ще е наред и бяха прави. Д-р Миланова гледа бебето 2 седмици след като видя, че е по-малко и то си беше пораснало за това време. Както ми казаха - аз слонче не мога да родя, 2.500 ми стигат.

# 32
  • Мнения: 10
Не искаха да ми направят амнио заради малкото води,а и казаха че вече било късно за него.Във вторник съм при моя гинеколог,да видим дали има промяна за 10 дни и вече ще решим какво да правим.Благодаря на всички ви ,които ми дадохте съвети.Стискайте палци.

# 33
  • Бургас
  • Мнения: 10 354
Сина ми също изоставаше първо с две седмици, после станаха три.Имах и контракции, пиех хапчета за задържане.Родих го 9 дни по-рано и той тежеше 2.600, 51 см.Беше си развито и здраво бебе.Имахме малко проблеми първите 2-3 дни, защото се роди с увита около врата пъпна връв.И аз като теб много се притеснявах, но всичко завърши благополучно.Когато бях в 35 г.с. бебето отговаряше на 31-32.Пожелавам ти и при теб всичко да е на ред.

# 34
  • Мнения: 800
Не се притеснявай.
При първата ми бременност бе така - изведнъж в осмия месец решиха, че плода "изостава" и ми назначиха спешно секцио за да вадят според думите им изрод (крака 29 г.с., глава 34 г.с. и т.н.). С мъжа ми изпаднахме в ужас, родих след няколко часа адски мъничко бебче 1.100  кгр. и 37 см., която лежа 40 дни в кувиоз. Настигна връстниците си на 7-8 месец и да е жива и здрава оттогава е в нормите, обаче какво преживяхме тогава ...
Питах се защо чак в осмия месец видяха, че нещо не е наред, ходила съм редовно на консултации, отделно защо разбраха че са ми малко водите едва тогава, когато вече можеше да е фатално за бебчо ...
При втората си бременност ходих на специални изследвания на всички органи при Мазнейкова, защото ме бе страх. Всичко вече бе наред.
Направи си такива, за да се успокоиш. Късмет и дано всичко е наред при бебо и при теб.

Общи условия

Активация на акаунт