Изоставане на плода

  • 15 309
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 103
Ако си от София консултирай се с Доцент ЧЕРНЕВ от  "Майчин дом" много добър специалист е  Peace.
Успех и всичко да се нареди да си родиш прекрасно бебче  Praynig Hug

# 16
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Д-р Димитрова е страхотен специалист. Аз съм й пациентка повече от 10 години.
Но всички сме хора и на всеки може да му се случи да сгреши. От друга страна обаче и нейното мнение не е за пренебрегване.
Когато аз имах проблеми с бременността, двама лекари ми казаха да махна веднага бебето.
Ама така ли се маха бебе...
Отидох къде ли не, правех си изследвания на всеки 5 дни. Исках решението, което взема да се основава на всички възможни мнения и изследвания.
Накрая реших да родя бебето. И бях права. Но взех това решение с подкрепата на не един лекар.
Сега си имам прекрасно момченце.
Така че моя съвет е да не се отчайваш. Изчети всичко което пише по въпроса. Консултирай се и с други специалисти. Направи всичко възможно за да се разбере какво е състоянието на бебчо.
Желая ти страшно много късмет и всичко с бебчето да е наред!
Вярвам!

# 17
  • Мнения: 315
При нас в Ловеч съпругата на един от колегите на мъжа ми роди с планувано секцио и бебето го бяха изчислили към 3600гр. Бебчето се роди 2500 и имаше проблем... Shocked #Crazy
Сега вече е добре, но се вижда, че грешки при изчисленията стават винаги.
Дано да родиш живо и здраво бебенце Praynig Hug

# 18
  • Мнения: 575
Консултирай се с някой от другите специалисти по ФМ. Аз препоръчвам Марков. Може да идеш и при Томова или Мазнейкова.
Но 4 седмици изоставане въобще не е малко!
Моето бебе изоставаше с 2 седмици и знам, че + - две седмици е ОК, но повече са си проблем.

Дано всички притеснения са напразни и бебето си е добре, желая ти успех! Но не чакай повече, потърси някой специалист по ФМ възможно най-бързо.
Дано всичко е наред Praynig Hug

# 19
  • Мнения: 367
Здравей!При мен проблема е същия,изостана вече с 3 седмици и 2-3 дни,но от лекар на лекар,пресрочих времето за амниоцентеза. Направи я за твое успокоение,но не предприемай мерки за махането на плода,доката не излязат резултатите!!!!!
 Сега не зная дали плода плода ми няма увреждания(генетични),морфологични уж няма.Плацентата ми узря рано,лежах и в майчин дом,но не предприеха нищо. Имам тема във форума" недоносени дечица" Сега го следим през няколко дни и скоро (до 2 седмици) ни предстой секцио .
И на мен ми казаха"Все пак се жертваш за един съмнително здрав плод"-но си поех риска!!!
Направи си амниоцентеза!!!!!!!
Ако имаш въпроси или ако искаш да се видим и поговорим ми пиши на лични!
Успех Hug Hug Hug Знам какво преживяваш

ПП :Освен това може да си забременяла по-късно,при мен в началото си отговаряше и след 13 седмица взе да изостава!!! Има надежда-не се отчайвай!!!                    недостатъчност на плацентата и много други причини!!!!

Последна редакция: ср, 14 май 2008, 17:08 от kklara

# 20
  • Мнения: 1 447
Ако всичко останало с детето е наред и други лекари са на това мнение според мен не бива да мислиш за прекъсване.
И аз съм на същото мнение.Пожелавам ти късмет и дано всичко бъде на ред с бебчо. Praynig

# 21
  • Мнения: 4 753
Леле тия лекари откачиха... Така ли се говори за прекъсване на бременност в шестия месец, все едно витаминки ти препоръчват...  ooooh! Търси повече лекарски мнения и не се притеснявай, не мисли за глупости... Ако сега прекъснеш бременността си, цял живот ще се чудиш дали си щяла да износиш бебчето безпроблемно и дали не си сгрешила... Успех...   bouquet

# 22
  • Мнения: 135
И аз бих те посъветвала да се косултираш и с други специалисти,как така ще ти  препоръчват прекъсване на бременността!А не разбрах изяснено ли е поради каква причина изостава растежа?Да не би да имаш високо кръвно,тогава бебето не се храни и не расте,но това не е непоправимо,има съответна терапия която регулира нещата.Може и да има грешка в изчисленията,а може и просто да си е дребно бебето,т.е. да си  се роди живо и здраво ,но просто да е по-дребно,знам също и че когато майката и ктаткото са дребни е нормално да се роди и по-дребно бебе.Но пак повтарям-най важно е да се изясни,каква е причината за изоставането в разтежа,не я знам коя е тази Димитрова,но ако искаш отиди в  първа АГ "Света София",и настоявай да те оставят на легло , ако трябва до изясняването на причината ,за да може и да ти се приложи нужната терапия и да се оправят нещата.Моля те,тъй като съм доста заинтригувана от твоя случай,дръж ни в течение,какво си направила,но пак ти казвам.НЕ СЕ СЪГЛАСЯВАЙ ДА МАХАТ БЕБЕТО.

# 23
  • по света
  • Мнения: 1 587
Щом д-р Димитрова ти го е казала...Имай в предвид че тя е водещ специалист в тази област,не губи време.Комбинацията на изоставане плюс намалели води всеки АГ ще ти каже да направиш амниоцентеза.

# 24
  • Мнения: 9 973
запази си бебето и майната им на всички

# 25
  • Мнения: 9 814
Потърси повече мнения. Не прекъсвай бременността ей така. И на мен ми бяха казали, че изоставам с 2 седмици, а се роди 3200. Така, че не се доверявай лесно. Успех.

И при мен беше същото.

# 26
  • Мнения: 498
Пожелавам ти, от цялото си сърце всичко да е наред!
Изоставане над 2 седмици не е за пренебрегване, при правилно изчислен термин.
Моята бременност беше същата, изоставаше с 3 седмици от седмия месец, вече бе късно за каквото и да е. Резултата бе мъничко бебе 1700гр 44см в 35 г.с., с много късмет. Не се е хранила, защото се е задушавала в пъпната във, добре че е решила да излиза рано,иначе не ми се мисли...

# 27
  • Мнения: 315
Дано всичко е наред!  newsm17

# 28
  • София
  • Мнения: 521
При мен изоставаше с 2 седмици, но цикълът ми беше нередовен, та не е ядно зали смятах правилно. За фетална морфология бих  ти препоръчала доц. Томова Peace Просто искам да ти кажа, че силно стискам палци да ти се роди живо и здравичко бебенце  Praynig Praynig Praynig

# 29
  • Мнения: 9 776
Винаги може да сбърка човек, пък бил той и лекар. Първият път, когато забременях много ясно обясних на докторите, че това е станало на точно определена дата /така се случи, че преди и след нея секс не правих/ и въпреки това те си държаха на термина според цикъла. Така или иначе родих на датата, определена от мен. Освен това може да се сбърка и при измерванията на плода /убедих се от многото мнения във форума/. А ще ти кажа и нещо още по-фрапиращо. Когато сестра ми беше бременна с второто си дете, незнайно как в 6 месец трима "специалисти" решиха, че това е извънматочна бременност и бяха готови да я прекъснат. Добре че отиде при друг лекар, та се оказа, че всичко е наред и детето се роди живо и здраво когато си трябва. Направо да луднеш. Така че се надявам и при теб да се допуска някаква грешка, колкото и да се тормозиш в момента. Иди при втори лекар, при трети и четвърти ако се наложи. Дори не е нужно да споменаваш причината, поради която отиваш на преглед. Защото пък като им кажеш и те вече гледат с предубеждения навярно. Има много майки тук във форума, на които са им казвали, че ще родят бебе примерно 2 кг, а то се ражда да речем 4. Така че споко и горе главата. Вярвам, че всичко при теб е наред.

Общи условия

Активация на акаунт