За тъгата, самотата и безперспективния живот

  • 6 041
  • 68
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 804
Отърви се от използвача!
Намери си хоби!
Не се самосъжалявай и дори не допускай мисълта, че си незначителен и безличен човек.
Спри да правиш компромиси!
Научи се да казваш "НЕ"
И най-важното-повярвай, ти си уникална, красива и значима, а зад ъгъла сигурно те очаква нещо ново и хубаво.!

# 16
  • Мнения: 0
чакай, че не разбрах... ти на 27 ли си или на 2 х 27? ако си на 27 и водиш живота, който описваш, това е пагубно за теб... трябва да го промениш, все пак живота е пред теб и... не се оставяй така да те манипулират... страховете ти от самотата не са достатъчно оправдание... много е важно да усещаш човека до теб, че е с теб... ако не е така... след 10 години ще съжаляваш за пропиляното време

Последна редакция: ср, 14 май 2008, 23:33 от overwhelming

# 17
  • Мнения: 1 844
много е просто.
оттърви се от търтея до теб,от такава "любов"нямаш нужда.
спри антидепресантите,мини на мартини,в умерени дози,в хубави заведения,кръстосай краката.
смени си прическата,подмени гардероба,купи си бижута.
намери си неомъжени приятелки,но позитивно мислещи и с желание за създаване на семейство,излизайте заедно,ходете по ексурзии,запознавайте се с различни,приятни хора.
с една дума-удари го на живот,отпусни си душата.
след това ще засияеш и определено ще срещнеш своето Слънце.
успех

# 18
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Много хубави съвети си получила. Дано ги последваш веднага без колебания.
Аз само ще цитирам: "По-добре сама отколкото зле придружена"
И да, няма да има по-подходящ мъж най-вероятно, права си. Но само докато си с този Simple Smile Пуканка ти го е казала директно...

# 19
Здравейте,
благодаря на всички за сърдечните думи и съвети. Да знам, че "ключа е в мен", но явно не ми достига нещо, за да изляза от тази тъга и тези черни мисли, които са ме налегнали. Надявах се да е моментно състояние, но то продължава вече няколко години. А за търтея има хора на които им "пада пердето" и решават проблем от такъв характер бързо, но моето перде все не пада и отново правя поредния компромис до скоро в името на любовта, а сега не е и любов а по-скоро навик. Не може да е любов без капка доверие в човека насреща нали?

# 20
  • Мнения: 11 747
Струва ми се, че ако разкараш търтея, проблемите ти ще се решат от само себе си! Той те подтиска!
Какво толкова има да го мислиш, след като дори не искаш да си с него? Приключвай, веднага!

# 21
  • Мнения: 473
Сама трябва да промениш мисленето си. Прекалено си млада, за да смяташ че всичко е свършило, напротив сега започва. Понякога хората намират подходящата половинка на 30, 31, 32 и повече години. Защо смяташ че ти като си на 27 и вече трябва да имаш семейство и деца. Да, някои имат, но това не се създава по схема. И защо поддържаш връзка с човек, който очевидно за теб не е подходящ? От страх че няма да си намериш друг? Как виждаш живота си с него? Италианците имат една поговорка: По-добре сам, отколкото придружен от неподходяща компания.  Прочети книгата на Луиз Хей "Излекувай живота си" дано ти помогне да добиеш повече самочувствие и да разбереш, че живота е прекрасен и ние сме тези, които заслужаваме най-хубавото от него.

# 22
  • Мнения: 3 622
Първо трябва да разкараш този "муфтаджия" и да продължиш напред. Излизай по често, срещай се с приятели. Мисля че не е късно да срещнеш подходящ човек с който да бъдеш щастлива
Успех  Peace

# 23
  • Мнения: 3 500
Разбира се, че ще бъдеш щастлива. И всичко хубаво тепърва ти предстои. Според мен сега си обхваната от депресия, позволяваш тези мисли да нахлуват в главата ти и сама се самонавиваш. Ще те успокоя като ти кажа, че аз също имах такъв период точно преди да се омъжа. Една неуспешна и болезнена за мен връзка, връзка с човек, който не заслужаваше дори да го погледна. Но насила се взех в ръце, започнах да излизам, да се забавлявам, колкото и трудно да ми беше да забравя. Тогава се появи настоящия ми съпруг - мил, галантен, очарователен, човек, който ме приема такава каквато съм. И нашата приказка започна, най-неочаквано, бурно, прекрасно. Колко пъти съм си мислела как дни преди това съм се чувствала отчаяна. Има толкова мъже на тоя свят, прекрасни. Ще намериш мъж, който да те обича, а не само да те използва. Това е най-лошото, да бъдеш с човек, с когото не си щастлива само, за да не останеш сама. Един живот живееш, защо не си го направиш прекрасен, защо сама си го вгорчаваш.

# 24
 newsm78
Как те манипулира "финансово"?
Човек сам си гради живота, много жени се отказват от връзка с мъже, които "няма да могат да ги издържат". Човек се променя през годините под влияние на средата, особено ако има чувства към теб.
Едно ще ти кажа - човек е ненаситен, винаги гледа какво няма а не вижда какво има.

Има много приказки "колко е самотно на върха", ами вероятно си го стигнала, затова ти е толкова самотно. Вземи слез от него. Там може и да намериш приятели, може да намериш мъж, който е готов да ти помогне, но защо някой да ти помага ако нямаш нужда от помощ?

# 25
  • Мнения: 599
Естествено, че може да бъдеш щастлива.
Според мен човека "муфтаджия" те кара да се чувстваш по този начин.
Така,че лекарството е да го изриташ от живота си, а не антидепресантите.

# 26
newsm78
Как те манипулира "финансово"?

Не знам дали се изразих правилно. Когато ходя в друг град по работа все ме пита - "Какво му купи?" и ме кара да се чувствам неудобно, че ПАК НЕ СЪМ СЕ СЕТИЛА ЗА НЕГО. Или в заведение и той директно казва на сервитьора- Дамата ще плати-не че ми свиди да платя сметката, но се чувствам кофти мъжа до мен да каже така пред друг човек. Или вечерта е платил сметка и на другата сутрин ми вади сметката и казва -виж сега какво имаш ти и ми ги дай. Но не това е основния проблем за мен. По скоро не се чувствам достатъчно обичана, достатъчно желана, никога не съм виждала в очите му "оня поглед" който може да вдигне самочувствието на всяка жена до небето, а не приказки от типа- ами то дупето ти винаги си е било дебело каквито и диети да правиш няма да спадне само бюста ти замина на кино....

# 27
  • София
  • Мнения: 175
newsm78
Как те манипулира "финансово"?

Не знам дали се изразих правилно. Когато ходя в друг град по работа все ме пита - "Какво му купи?" и ме кара да се чувствам неудобно, че ПАК НЕ СЪМ СЕ СЕТИЛА ЗА НЕГО. Или в заведение и той директно казва на сервитьора- Дамата ще плати-не че ми свиди да платя сметката, но се чувствам кофти мъжа до мен да каже така пред друг човек. Или вечерта е платил сметка и на другата сутрин ми вади сметката и казва -виж сега какво имаш ти и ми ги дай. Но не това е основния проблем за мен. По скоро не се чувствам достатъчно обичана, достатъчно желана, никога не съм виждала в очите му "оня поглед" който може да вдигне самочувствието на всяка жена до небето, а не приказки от типа- ами то дупето ти винаги си е било дебело каквито и диети да правиш няма да спадне само бюста ти замина на кино....
Егати боклука  Sick
Я се стегни! Не си струва и минутка повече да губиш. Било каквото било, започвай на чисто! Явно си оправна мацка, просто е време да си разчистиш боклуците в живота, за да има място за нещо ново   bouquet
Заведи "мъжкия" на кръчма, хапнете добре и като донесат сметката си вземи партакешите и го остави да се оправя, може и да му благодариш за незабравимито изживяване  Flutter

# 28
Виж какво, аз не ти съчувствам. Ти знаеш какво правиш и какво не правиш, избрала си да го търпиш и да се оплакваш. Не бих могла да променя избора ти, а да ти съчувствам за нещо, което е в твоите възможности да се справиш - ще е фалшиво. Черпи колкото искаш съжаление от тази тема, явно имаш нужда само от това.

Избора си го направила ти, нямаш право да обвиняваш друг. Дори за получаване на съчувствие.
Лек ти пък!

# 29
  • Мнения: 5 001
Аз пък мисля,че това е поредната тема - пързалка....Няма жена която да изтърпи подобно непрекъснато унижение,да го осъзнава и да продължава да търпи....Моето мнение е ,че пак сме "на черешата"....

Общи условия

Активация на акаунт