Катми по родопски

  • 18 419
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • дълбоко,дълбоко в прованса
  • Мнения: 190
Е, аз не успях да ги направя.Уж следвах точно инструкциите на dion, но не се получиха.Отвътре ми се струва, че оставаха тестени.След това, докато изпека 4-5 катми, сместа в купата ми още се надигна и промени консистенцията си.И като изсипах един черпак в тигана, веднага стана на мехури, все едно кипеше.Накрая посгъстих сместа с още малко брашно и я изпекох в тава във фурната.Не знам къде сбърках при изпълнението на рецептата.

# 16
  • Мнения: 1 440
Да марутник им казват, правят се с кисело мляко и сода за хляб.

Точно такава е рецептата - кисело мляко и сода Peace Само, че после пишеше да се остави да втаса 30мин. и аз се зачудих дали маята не е изпусната Blush

# 17
  • Мнения: 1 117
Е, аз не успях да ги направя.Уж следвах точно инструкциите на dion, но не се получиха.Отвътре ми се струва, че оставаха тестени.След това, докато изпека 4-5 катми, сместа в купата ми още се надигна и промени консистенцията си.И като изсипах един черпак в тигана, веднага стана на мехури, все едно кипеше.Накрая посгъстих сместа с още малко брашно и я изпекох в тава във фурната.Не знам къде сбърках при изпълнението на рецептата.

При мен се получи същото. Аз ги доопекох на тигана , но вътре си бяха тестени , отвън мазни и не се одобриха.

Общи условия

Активация на акаунт