За едно суеверие...

  • 35 273
  • 65
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 940
Аз смятам, че е трябвало да го махнеш още щом е започнал строежа му. Щяха да си намерят друго място. Сега може да имаш проблеми с кабелите.

Аз лично в суеверия не вярвам. Но това си е мое лично мнение.

# 46
  • Варна
  • Мнения: 966
Аз си имам едно такова тнезденце върху лампата на терасата, не е обитаемо, защото терасата ви е затворена, но не си го разваляме. На всеки ремонт много внимателно си боядисва около него и си стои вече повече от 6-7 год. Дори си мисля да си сложо там изкуствени цветенца. И не го развалихме точно от суеверие, не че съм много суеверна, но ... това нещо ми влезе под кожата и не давам никой да го пипа.

# 47
  • Мнения: 3 929
Ами, чувала съм, че гнездо на лястовици не се пипа. Било на голямо щастие, ако лястовички направят гнездо в къщата ти. Аз лично никога не бих пипнала.

# 48
  • Мнения: 335
Интересно ми беше да прочета темата.

Всъщност "суеверието" е: Лястовичките вият гнездо в добра къща, т.е. в къщата на добър човек.
А добрите хора като цяло са по-щастливи от останалите (при равни други условия).

Ясно е откъде идва това разбиране.
Трябва наистина да си добър, за да да търпиш гнездо на лястовички в къщата си.
Но ако това те и радва, фактът се счита за доказан   Simple Smile.
Ако живината около теб ти разведрява деня, въпреки досадните всекидневни неудобства, значи наистина си широко скроен човек.

Проста логика.
Защо ще видиш лястовиче гнездо под покрива на някоя къща - защото стопанинът им не го е разрушил.

# 49
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 729
Можеш да им събираш курешките и да си наторяваш цветята!! Майка ми им е подложила една плоскост под гнездото и от време на време я изтръсва върху саксиите!!
Между другото тук в блока се бяха населили едни на един прозорец, но комшията не ги изтрая и им разруши гнездото !!Не знам съвпадение ли е или не, но същата година се разделиха с жена си!! Peace

# 50
  • Мнения: 641
Да питам нещо в тази връзка.
Тази година за първи път имаме лястовиче гнездо на прозореца.
Беше голяма врява до преди 1-2 седмици. Забелязах, че ги няма.
Търсих, четох в нета пише, че напускат гнездата около 20-я ден след излюпването и се изхранват навън.
Вашите лястовички седят ли си при вас цялото лято?
Стана ми мъчно да не са изоставили гнездото.
Искам сутрин да ги чувам как си "приказват"  Simple Smile

# 51
  • Мнения: 45
Joy Joy Joy
Съжалявам, ама наистина ми стана смешно...просто си представих как отварям входната врата и отгоре ми се изцвъква едно говне и малко перушинка...


Случва ми се почти ежедневно.


 Flutter освен поверието (аз не бих го нарекла СУеверие) за лястовичето гнездо, съм чувала и това, че нацвъка ли те птиче е на късмет!  Joy Joy Joy Така че ти си голяма късметлийка, чак да ти завиди човек!  Hug

Рамбо Силек, ние също имаме гнездо на един прозорец, м/у щорите и фасадата. Изпразва се всяка късна есен, за да се заселят отново, в новонаправен дом, следващата ранна пролет.  Heart Eyes Не ги махаме, макар и прозореца да "страда"  Whistling

# 52
  • Мнения: 641
Всъщност нашия апартамент е източен. И тази година за първи път имахме "квартиранти".
На южните и западните има почти на всеки етаж.
Дали моите "квартиранти" са новобранци и "не знаят" на коя страна да строят гнездо Joy
От източната няма гнезда.

# 53
  • Мнения: 308
   Поздравявам те за взетото решение.

   Не мисля, че трябва да се маха, дори и да няма такова суеверие за лоша поличба. Все пак са красиви живи същества. И те имат нужда от дом, където да измътят малките си.

   А за почистването, идеята на Кака Сиика е много добра. Така ще се цапа значително по-малко.

   И да не забравиш да ни се похвалиш, като си имате малки.

# 54
  • Мнения: 33
Не прочетох цялата тема, но като бях малка имахме подобен проблем. Едни лястовички си бяха направили гнездо и родителите ми искаха да го махнат понеже много цапаха, но като ги гледахме как си общуват - бяха като едно семейство, майката храни дечицата си, много мило ни стана и ни дожаля, оставихме ги да си живеят. Оттогава нататък идват всяка година Simple Smile.

# 55
  • Мнения: 139
Имам аналогичен проблем, обаче с диви гълъби. Не са свили гнездо, но всяка вечер нощуват на климатика ми отгоре. Над климатика има ламаринена козирка, съответно терасата ми е цялата осрана, като изляза и отида към климатика литват и после пак се връщат. Чудя се какво да правя  newsm78

# 56
  • Мнения: 335
...Чудя се какво да правя  newsm78

Супа от гълъби?

# 57
  • София
  • Мнения: 568
Интересно ми беше да прочета темата.

Всъщност "суеверието" е: Лястовичките вият гнездо в добра къща, т.е. в къщата на добър човек.
А добрите хора като цяло са по-щастливи от останалите (при равни други условия).

Ясно е откъде идва това разбиране.
Трябва наистина да си добър, за да да търпиш гнездо на лястовички в къщата си.
Но ако това те и радва, фактът се счита за доказан   Simple Smile.
Ако живината около теб ти разведрява деня, въпреки досадните всекидневни неудобства, значи наистина си широко скроен човек.

Проста логика.
Защо ще видиш лястовиче гнездо под покрива на някоя къща - защото стопанинът им не го е разрушил.


  202uu

Поздравявам те за взетото решение.  Hug

# 58
  • Мнения: 7 947
Връщам се от морето, където в съседния хотел имаше три гнезда - по-голяма гадост няма...ми то навсякъде нацвъкано и минаваш с повишена трудност  Crossing Arms

# 59
  • зад парка
  • Мнения: 1 583
Истина е - лястовиче гнездо не се разваля. Родителите имат такива над балкона на съседите отгоре- идват вече трето лято гостенките. И те, и хората отгоре чистят чинно и не се оплакват.

Общи условия

Активация на акаунт