Как ви звучат имена като Кармен, Ромео, Жулиета и т.н.?

  • 9 689
  • 186
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 783
Звучат ми като заглавията на една опера и един балет.

# 16
  • Мнения: 2 312
Звучът ми ромски на първо слушане и театрално -на второ!

# 17
  • Мнения: 606
Мургаво ми звучат.

# 18
  • Мнения: 3 804
Жулиета-си го има отдавна,Ромео -пак съм срещала-но рядко
при мен дребната е с 4уждо име ,но пък брака ни е смесен и търсехме име с което да няма проблеми и в 2те страни

# 19
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Жулиета е познато отдавна, макар и рядко срещано,
Виж Кармен,,, още не са се свършили българските имена Simple Smile или поне традиционните  - обикновено гръцки или славянски.

# 20
  • Spain
  • Мнения: 3 750
на мен ми зву4и нормално Кармен - тук си е 4есто срещано име- до геогравска ширина е явно  Simple Smile
 познавам и Ромео- българин при това - ми нищо странно не намирам 4е са го кръстили така .
на мен пък ми стана смешно един ден когато се запознах с Людмила ....а предния ден ме запознаха с един Руслан - веднага го свързах с руските персонажи Руслан и Людмила .
 всеки днес е способен да кръсти детето си както иска .... Ето ПОлтроу кръсти дъщеря си Ябълка (Епъл ) , познавам рускиня 4иято дъщеря се казва Лиана ( 4е и ми харесва името - красиво зву4и )

# 21
  • Мнения: 132
По градинките може да се наслуша човек на имена.На мен ми звучат смешно с нашенските фамилий,но всеки е в правото си да кръщава децата си както иска.Ромео,Жулиета,Елиор,Домино.....

# 22
  • Мнения: 1 761
Звучат ми като Кармен,Ромео и Жулиета.Не намирам нищо странно в тези имена.
Обаче пък Светослав,Станимир,Станидин,Деномир,Бранимир,Цанислав и подобни,завършващи на -мир,-слав,-ко и-чо изобщо не ми звучат добре,особено ако има У,Х и Щ в тях.

Знам за няколко кучета с името Иван , две котки Десислава и Недка и едно декоративно зайче на име Митко.

# 23
  • София
  • Мнения: 11 711
Не ми хресват и не бих си кръстила децата с тези имена!

# 24
  • Мнения: 1 897
Аз съм привърженик на по-стандартните имена.

# 25
  • Мнения: 27 524
Кармен ми харесва. Напомня ми на нещо червено и темпераментно  Grinning
Мъжът ми поиска ако имаме второ дете и е момиче да се казва Жулиета  Confused Отказах бързо  Mr. Green

# 26
  • Мнения: 645
Звучат ми нормално. Но не бих кръстила детето си с такова име.

# 27
  • Мнения: 1 103
Naughty
Изобщо не ми звучат добре.
Не бих си кръстила детето с никое от тези имена.
И аз също  Mr. Green

# 28
  • Мнения: 14 133
Не бих си кръстила детето с нито едно от тези имена.  Naughty

# 29
  • Мнения: 4 965
Нормално ми звучат. Кармен наистина свързвам с арменки - и аз познавам 2 с това име. Жулиета зависи от фамилията, но е често срещано - нашата главна счетка е Жулиета в комбинация с интересна фамилия и името й определено ми харесва (примерно, с нашата фамилия наистина би звучало мургаво, но с нейната е перфектно). Ромео-вци не познавам - странно ми е за име в БГ. Познавам един Ерос, обаче...
Изобщо, имената не ме впечатляват, защото всеки има различен вкус. Аз самата съм с по-особено име, както и едната ми дъщеря. Общо взето, рядко страдам от предразсъдъци.

Общи условия

Активация на акаунт