За колко време върнах старата си фигура след раждане

  • 6 224
  • 50
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 958
Първа бременност - 22г.
За 1 година без диети и спорт, само намалих порциите, даже задминах предишните си кг. /Качих много повече от 2-я път./
Втора бременност - 31 години.
Истински се захванах едва миналото лято/34г/ и за 28 дни свалих 7 кг, после постепенно за 10 /общо /месеца минус 13кг. Продължавам. Но от 7 месеца два пъти седмично спортувам. Сдобила съм се и с велоергометър и гирички.
 Peace

# 16
  • Мнения: 812
9,10 месеца

# 17
  • Мнения: 484
Цитат
С тормоз- за едни месец, без тормоз- за една година. Mr. Green
Не е вярно! За 6-7 месеца, без тормоз, само здравословно хранене и спорт. И не говоря само за килограми, а за форма Simple Smile

# 18
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Първия път за 2 месеца килограмите, формата за около 6, бях на 21год.
Сега килограмите на 3 месец, формата още не  Sad Продължавам със спорта . За гърдите, ще се наложи тунинг вече  Laughing

За протокола  Wink и двете бременности по 17 кг.  + Embarassed

# 19
  • София
  • Мнения: 10 858
Със спорт - за около два месеца.
И след двете раждания.

Иначе с глад -  също за толкова (и по-малко) но формата не е така хубава, както със спорт.

# 20
  • София
  • Мнения: 2 044
Килограмите ги свалих за 5-6 месеца без кой знае какви диети,корема не ми се е прибрал напълно,ама то с мързел няма как да стане EmbarassedА циците-тунинг,въпреки че не ми се бяха отпуснали кой знае колко,но сега са ми като на 18 годишна Crazy

# 21
  • Мнения: 73
аз качих 23кг и после свалих 8 в болницата още , другите чак като спрях да кърмя след 7месеца Simple Smile

# 22
  • Мнения: 295
Според мен си е абсолютно до ген! Познавам момичета, които два-три месеца, след като родиха, нямаха и помен от корем. Познавам и други, които също изглеждат прекрасно, но при всички положения не толкова прекрасно, колкото преди да забременеят.
Аз лично още не съм си върнала формата и макар да обичам спорта и здравословното хранене, още ми е трудно. Признавам си, злоупотребявам с шоколад  Blush , но пък с нищо друго!
През бременността качих 13-14 кг. След като се върнах от болницата бяха останали 6-7 кг. Все още са толкова. Понякога успявам да ги намаля на 5, но за кратко  Tired И друг път съм била на сегашните си килограми (в пубертета имах един ужасен период...), но никога преди не съм имала такъв тумбак и чак такива дебели бедра! В момента все още ходя с бременните ми панталони  Thinking

# 23
  • Мнения: 219
Като забременях бях 64 кг. Като влязох да раждам бях 90 кг. Бебето ми е на 4,5 месеца и в момента съм 69 кг. Формата ми е ужасна,гърдите увиснали,бедрата със стрий и целулит,корема ми го зашиха ужасно след секциото и никога няма да се оправи тази вълнообразна линия,кожата ми се отпусна от свалените килограми,срам ме е вече и от мъжа ми smile3518,да не говорим,че това лято на плаж няма да стъпя. Е, използвах темета и за да си излея мъката  smile3514 Тайничко завиждам на майчетата без тези проблеми

# 24
  • Мнения: 2 068
не се отчайвайте  Heart Eyes с макло диета и спорт резултатите наистина са добри
anaq колко ти е голямо бебето

# 25
  • Мнения: 295
Ако пазех диета за отслабване сигурно вече щях да съм във форма. Обаче, тъй като кърмя, организмът ми се нуждае от повече енергия. Достатъчно съм суетна, за да мина на диета въпреки това, НО започнаха да ме болят китките, сега и глезените, а често и кръста. Препоръчаха ми хранителни добавки, но аз си предпочитам по-качествената храна.
Може би не уцелвам правилното количество калории или съотношението на белтъчини, мазнини и въглехидрати в диетата, но факт е, че и грам не мога да сваля. Тъжно ми е, но това ще е моята "жертва" за детето ми. След като спра да кърмя веднага минавам на някоя йога диета и предполагам наистина бързо ще има ефект.
Просто искам да развенчая мита, че който кърми отслабва просто ей така.
Без диета и спорт, всичко зависи от гена!

ПП И мен ужасно ме е срам по бански, но от плуване не бих се лишила, нито бебко. Практикувам увиване с кърпи, докато се потопя във водата. После не се вижда толкова Crazy

# 26
  • Мнения: 2 068
Цитат
Просто искам да развенчая мита, че който кърми отслабва просто ей така.
за това си много права  Peace
аз даже започнах да качвам  ooooh!

# 27
  • Мнения: 484
Цитат
Просто искам да развенчая мита, че който кърми отслабва просто ей така.
за това си много права  Peace
аз даже започнах да качвам  ooooh!

Качването не е заради кърменето. Жените често обвиняват бременността и кърменето за качените килограми, но това просто не е така. Зависи как се храниш, според нуждите на организма и плода (детето) в съответния период.

# 28
  • Мнения: 2 068
Цитат
Просто искам да развенчая мита, че който кърми отслабва просто ей така.
за това си много права  Peace
аз даже започнах да качвам  ooooh!

Качването не е заради кърменето. Жените често обвиняват бременността и кърменето за качените килограми, но това просто не е така. Зависи как се храниш, според нуждите на организма и плода (детето) в съответния период.
мисля че не е точно така / не че повечето не се уливаме /
 но хормоните си казват думата
имам в предвид кортизола

# 29
  • Мнения: 295
...Качването не е заради кърменето. ...

Но и свалянето не е заради него! Тъкмо това казваме - аз не мога да мръдна на нюню! Нито нагоре (слава богу!), нито надолу. Просто казвам, че докато кърмиш, не е подходящият момент за диета за отслабване. А тъй като от здравословната диета не винаги се отслабва (някои качват, затова е здравословна), тя не винаги помага да си свалиш килограмите.
По време на бременност и кърмене тялото е под въздействие на повече хормони и това дали ще качиш не зависи само от рационалното хранене и спорта, а също и от предразположение, индивидуални особености, "ген" дето му се вика. Не казвам, че с това можеш да оправдаеш 20-30 кг, но целулит, натрупване на мазнини в определени зони (където никога преди не си натрупвала), 3-4кг отгоре - определено!
И съвсем не казвам, че връщане назад няма. Но понякога се иска време, търпение и упоритост. Не винаги е просто ей така - живея си както досега и си връщам формата.

Общи условия

Активация на акаунт