разговаряте ли или бихте ли разговаряли с децата си за...

  • 2 775
  • 72
  •   1
Отговори
# 15
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Обяснявам всички тези неща, доколкото е възможно това да се обясни достъпно на определена възраст, като с годините усложнявам обясненията. Ненавиждам предразсъдъците, и се надявам да възпитам толерантен човек, който съди за другите по техните лични качества, а не по някакви други критерии.
и аз така правя Peace

# 16
  • Мнения: 5 401
Да, някой ден ще говорим с Каби и не само за тези неща..   Simple Smile Родителите трябва да са първоизточника, "прозореца към света", а не улицата..  Peace

Точно тази сутрин се замислих върху подобен въпрос - провокира ме сутрешния блок, в който участваше шефката на Джемини. Децата ни трябва да знаят, че няма лошо в това да си различен, защото всяко едно от нашите деца може да израстне с по-различна психика, нагласа, желание. Малките трябва да се научат на толерантност, да намират общ език и интереси помежду си, да общуват пълноценно и живеят като хора, освободени от стари разбирания и неразбирания.  Simple Smile

# 17
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Аз също разговарям с голямото ми дете по тези теми, но когато спонтанно ме попита за нещо. Това е напълно естествено нещо според мен.
Когато той се роди имаше козметичен проблем на лицето, който с една лека операция се оправи. Свекърва ми ми каза да скрия бебешките му снимки когато порастне, за да не знаел. Според мен това не е редно. И естествено нищо не съм крила. Той ги е виждал многократно, но досега не ме е питал нищо. Когато ме попита ще му обясня.

# 18
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 322
Разговарям и обяснявам. Не я оставям в неведение, това само ще й навреди.

Скоро имах такъв случай, люлееше се на една люлка, а на съседната едно ромче. Ади го гледа, гледа, после най-спокойно го попита, ти защо си толкова черно?

# 19
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Да, разговарям.
При всеки удобен случай.

Обяснявам за всички разлики.
Пол, религия, сексуална ориентация, болести, странности, наркотици, раса...

За всяка възраст и дете има начин тези неща да бъдат казани без да останат неразбрани или да натоварят излишно детето.
Ако не родителите, то кой трябва да направи това?

# 20
  • Мнения: 14 133
Да, обснявам и ще обяснявам всчко, когато ме попита.  Peace
Най-добре е да научава всичко първо от нас, с баща му, а не от приятели.  Peace

# 21
  • Мнения: 363
Някои от случаите, които си изброила, не ги смятам изобщо за различия-например осиновяването или дете на разведени родители! Все си мисля, че в 21 век хората не са толкова тесногръди и ниско ерудирани!  Peace

ти не смяташ за различия, но има хора, които ги смятат, за съжаление!
на мен лично са ми казвали, че съм осиновена, защото съм родена по-късно
но за простотията край и почивен ден няма!!!

за един приятел така ми казаха: "той е осиновен", сякаш е прокажен - толкова ненавист и погнуса имаше в тези думи!
със същата интонация съм чувала: "родителите му са разведени"

# 22
  • Мнения: 5 401
Всъщност защо си пуснала 2 еднакви теми в 2 подфорума??? И в двата се чете много и можеш да получиш достатъчно отговори без да е наложително да дублираш темите..  Peace

Отговорих в "Майки"..  Simple Smile

# 23
  • Мнения: 6 206
Децата ще бъдат такива каквито са родителите им.
Толерантни, широкоскроени, без предрасъдъци или не - каквито родителите, такива и децата.
Няма как да бъде различно.
Сигурно има и изключения, но те са в статистическата грешка или децата им са възпитавани основно от други.

# 24
  • Мнения: 550
Да,бих говорила с детето си по тези въпроси и с всички останали,които ми зададе сега или след време!

# 25
  • Мнения: 5 401
Всъщност защо си пуснала 2 еднакви теми в 2 подфорума??? И в двата се чете много и можеш да получиш достатъчно отговори без да е наложително да дублираш темите..  Peace

Отговорих в "Майки"..  Simple Smile

Прости!!!  Embarassed Сега видях, че темата ти е била преместена тук!  Hug

# 26
  • Мнения: 363
Всъщност защо си пуснала 2 еднакви теми в 2 подфорума??? И в двата се чете много и можеш да получиш достатъчно отговори без да е наложително да дублираш темите..  Peace

Отговорих в "Майки"..  Simple Smile

Прости!!!  Embarassed Сега видях, че темата ти е била преместена тук!  Hug

няма проблем   bouquet

# 27
  • Мнения: 47 986
Говоря по теми, които са изниквали по някакъв повод
Например за осиновяването отдавна сме говорили, за раса и пол...неща, с които сме се сблъсквали
По някои теми ми е по-трудно, а и не се е налагало, например за сексуалната ориентация, но ако стане дума, обяснявам всичко каквото има нужда да знае

# 28
  • Варна
  • Мнения: 2 388
Дария е вече голяма и отдавна започнахме да говорим по тези въпроси. Темите за религиозните различия ме затрудняват най-много, защото аз не съм запозната с разликите и беше трудно да обясня, но откровено и казвам: "не знам, но ще прочета и ще ти отговоря".  

# 29
  • Мнения: 3 929
Смятам, че подобни разговори трябва да започнат от къщи, от родителите. На нас още ни е твърде рано, но ще настъпи и този момент. Така или иначе родителите "насаждат" определен вид дискриминация у децата. Не може родителят да е расист, а да учи детето си да не бъде. няма как да стане. Така че дори и да не се обяснява на детето, то самото взима пример от отношението на родителя към някого или към нещо.

Общи условия

Активация на акаунт