Сок от череши..?

  • 2 321
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 351
Много ви благодаря за одговорите!Сок ще му дам,нямам нерви да ги беля.Предполагам че ще му харесат,но ще видим.
Тук на пазара има прекрасни череши и то нашенски,бабите ги продават. Peace

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Е, щом са от бабите купи и направи сок.

# 17
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Обелвах ги с остър нож т.е. изрязвах ципата/кората/.

# 18
  • София
  • Мнения: 672
На мен алерголог (д-р Мустаков) ми е казвал, че череши мога да давам от 3я месец (подходящи са дори за захранване). Аз не съм давала сокчета, а и не им беше сезона, но сега съм решила да давам. Изтисквам с ръка по 5-6 до 10 черешки в следобедната каша  Peace

# 19
  • София
  • Мнения: 3 249
Вместо да се белят, може да се претрият през гевгир и така ципите (по-големите) ще се махнат. Отдолу ще остане стрит плод. Аз така процедирах миналата година. Или пък да се пасират изчистените от костилка череши. Беленето (след махането на костилката) ми звучи ... нямам толкова нерви Crazy

# 20
  • Мнения: 125
И един такъв въпрос за черешите... за едногодишно дете, което не може още да ги яде, как да ги направя на сок? Става ли в сокоизтисквачка?

# 21
  • София
  • Мнения: 15 221
Само първо трябва да махнеш костилките.

# 22
  • Някъде в облаците
  • Мнения: 431
Може. Черешата не е алерген. Дъщеря ми беше на 4 м.,когато й изстисках сок от череши - изключително полезен плод - с най-много желязо в него. А е с лека форма на АД и я захранвах изключително бавно и внимателно. Докато имаше миналата година череши непрекъснато й изцеждах. Действа регулиращо на стомахчето. Сега й ги давам с лъжичка и без ципата.

# 23
  • София
  • Мнения: 5 721
Педиатърката ни ни каза,че мога давам череши пасирани или на сокче от 8 ия месец Peace
До сега обаче не съм давала,ще изчакам да излезнат по хубавите от средата на др месец!

Общи условия

Активация на акаунт