Раждане във вода при д-р Григорова?

  • 19 595
  • 66
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 900
Това е темата за водното, тук е и моя разказ.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=242115.20

# 16
  • София
  • Мнения: 508
Аз нямам опит с раждането във вода, но доста се интересувах и за този вариант - родих при д-р Джонгова, миналия петък в Света София, нормално раждане. Та недостатъците според моята лекарка са:
- колкото и бързо да се върти водата, пак си е нехигиенично, явно не е достатъчно бързо
- ваната не била от най-удобните за родилки - явно жената няма къде да се хване добре, а и в процеса на раждането не и е до това да се държи за да не потъне, на няколкото раждания на които моята лекарка е присъствала, се е налагало някой да държи родилката през подмишниците за да не се свлича
- не се прилага упойка, а водата не облекчава кой знае колко
Това за мен беше достатъчно за да ме откаже от този начин на раждане  Laughing

# 17
  • Мнения: 2 818
Честито бебе:)
Със сигурност е много по-удобно от магарето. Неприлагането на упойка повечето желаещи го считат за плюс. Но предполагам, че Джонгова просто не е обучена за водно раждане, а е искала да те запази, като клиент.

# 18
Pak zdraveyte i merci na vsichki, koito se vkljuchiha v temata. Chela sam i staria forum po vaprosa, no e hubavo da go durgim 'up to date' Simple Smile
Lekarkata, kojato sledi bremennostta mi sashto e mnogo protiv rajdaneto vav voda, no az ja schitam za konservativna i vse oshte ne e uspiala da me otkage. Veche naoravi opit da me ubedi v pozitivite na sekcioto.
Obshto vzeto za rajdaneto vav voda, povecheto 'tradicionni' AG sa 'protiv' i edva li ima mnogo shansove da stane super populiarno. V UK se praktikuva ot 20 godini i vapreki tova ne e populiarno Simple Smile
Blagodaria mnogo na vsichki rodili po tozi nachin mami za okurajitelnite dumi. Nadiavam se i az da se vkljucha v grupata na ubejdavashtite.  Laughing

# 19
  • Мнения: 81
През цялата бременност ме следи д-р Григорова и след това тя ми прави секциото-СТРАХОТЕН СПЕЦИАЛИСТ - да, дръпната е, но не ти трябва лекаря да ти се умилква, важно е да си свърши работата перфектно! А тя го прави и то с лекота! Препоръчвам Ви я горещо! Успех.

# 20
merci Alexcho Simple Smile  Sekcioto nalagashe li se? Zashtoto znam, che tia ne e goliam privurjenik. Ima li chasten kabinet? Men me e vikala samo v bolnicata?

# 21
  • Мнения: 53
За да родиш във вода има някои условия. Плодът не трябва да е много голям, да е с главата надолу  и раждането да стане след 37 седмица. Когато аз родих при мен в стаята имаше една жена, която точно така беше родила и много бързо се възстанови. Лекарката й беше много симпатична, но не си спомням как се казваше (Малкото й име е Петра). Преди два-три броя в списание „9 месеца“ имаше доста подробна статия за раждането във  вода.  А д-р Григорова е шефка на родилното отделение. Успех!

# 22
Blagodaria ti. Zapoznata sam s usloviata. Nadiavam se da ustiskam do 37ma sedmica. Za poziciata - moeto bebe e s glavata nadolu, no edna prijatelka e rodila vav voda bebe, koeto ne e bilo s glavata nadolu  Rolling Eyes no 2ro. Taka che vsichko e vazmogno  Laughing

# 23
  • Мнения: 81
Секциото не ми се налагаше - аз го избрах, за да избегна всички неприятни моменти и усложнения, шевове....при нормалното раждане и съм много доволна!И напротив - тя мога да кажа е привърженик на секциото-доста сме си говорили с нея и ми е казвала, че и според нея е добър вариант, защото се е нагледала на дооста ужасни нормални раждания...Да има частен кабинет и телефон - ако имаш желание ще ти ги пратя на лични  Simple Smile

# 24
  • Мнения: 263
Д-р Джонгова и мен се постара да ме откаже от водното раждане, направо с думите: "АААА, аз в такова нещо не участвам!" - понеже съм с първо секцио. Сега ще говоря и с д-р Григорова да видим какво ще каже Simple Smile.

# 25
  • Мнения: 925
Лу, дано д-р Григорова ти даде зелена светлина!  Peace Аз родих водно при нея преди 5 седмици Simple Smile

# 26
  • Мнения: 619
Хайде да подновим старата тема, нека мами, които скоро са родили по този начин, да споделят нещо...Аз ще съм много благодарна!!!

# 27
  • Мнения: 826
От както почнах да чета разкази за раждане във вода взех много да се замислям. До сега за подобен вариант не ми идваше на ум. Определено има плюсове. Май ми е рано, но в коя г.с. е желателно да се обадя, за да ме "проверят" - ставам ли не, ставам ли за водно раждане?

# 28
  • Мнения: 2 818
8-9 месец мисля. Но това не ти пречи да се подготвяш за такова (т.е. за активно раждане), при вси4ки положения ще ти е полезно  Peace

# 29
  • Мнения: 1 900
Това което е най-важно е положението на бебето/да не е седалищно/, дали се водиш рискова бременност, дали е първа и дали нямаш някакви инфекции или други здравословни проблеми. По принцип се прави изследване на влагалищен секрет/+ аналния който така или иначе ще направиш по ЗК/ седмица или около 10 дни преди очаквания термин.

Общи условия

Активация на акаунт