Генетични изследвания - има ли смисъл?

  • 12 431
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 43
Дъщеря ми има епилепсия и направихме ганетични изследвания в майчин дом. Там ни обясниха, че тези изследвания няма да допринесат конкретно за случая с моето дете, но ще са полезни в изучаването на причините, които водят до това заболяване и съответно за лечението.
Според мен има смисъл от тези изследвания.

# 16
  • Мнения: 12
Здравей, Стън
Аз съм една от майките, които са имали щастието да получат резултат от генетично изследване, направено в Белгия. Категорично съм за за тези изследвания. Първо, защото могат да помогнат за поставянето на диагноза на детенце своевременно, което от своя страна ще даде възможност да се предприемат и адекватните медицински грижи за здравето му. И второ, което много повече касае родителите - те ще знаят как заболяването ще се отрази на бъдещето на тяхното детенце - обучение, професия, семейство. Има значение и за отговора на не по-малко важния въпрос - този за следващи дечица в семейството.
Така че аз съм за.    newsm10
Казаното по-горе е при условие, че за болестта има маркер, тоест с лабораторен тест може да се установи дефект в гените на детето.

# 17
  • Мнения: 2 531
Моля ви за вашето мнение до колко има полза от подобно изследване? Какво ви е донесло то?
И къде в София има смисъл да се прави? Чувала съм за Симеонов и за Тинчева, но повечето отзиви не са добри.
Има и то огромна полза!!! И не толкова за детето ти, колкото за вас да знаете за в бъдеще какви рискове има ако имате други деца!!!
Има генет. забол. които се унаследяват, има и такива които са случяйни, така че задължително направете изследвания ако имате намерение да имате и други деца!!! А относно настоящето- дори и да има проблем то той може да не се хване с иследване! Със и без доказателство детето ще се развива така като му е заложено генетично!

# 18
  • София
  • Мнения: 96
martin4o, исках да ти пратя съобщение на лични, но кутията ти е пълна.

Здравей, Мартинчо,
прочетох, че сте правили генетични изследвания в чужбина. Ще те помоля за повече инфо- къде, какви изследвания, как се свързахте с клиниката, колко ви струваха престоя и изследванията и др. неща за които прецениш, че с важни.
Питам те, защото племеника ми, който е на почти 2 год. е дете с комплексна аномалия на мозъка, епи пристъпи и значително изоставане в психо-моторното развитие. Още дори не сяда, не ходи, не гука. В Б-я всички изследвания -хромозомни и митохондриални излизат нормални. Проф. Симеонов изпрати преди година кръв за изследване в чужбина, но Проф. Кременски ни каза да не чакаме резултат от там. Ходили са вече при всички известни невролози в България, но никой не може да му постави диагноза. Поради тази причина родутелите му искат да отидат на изследвания в чужбина. Ще съм благодарна ако помогнеш с инфо.

Предварително ти благодаря!

# 19
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Здравей, Стън
Аз съм една от майките, които са имали щастието да получат резултат от генетично изследване, направено в Белгия. Категорично съм за за тези изследвания. Първо, защото могат да помогнат за поставянето на диагноза на детенце своевременно, което от своя страна ще даде възможност да се предприемат и адекватните медицински грижи за здравето му. И второ, което много повече касае родителите - те ще знаят как заболяването ще се отрази на бъдещето на тяхното детенце - обучение, професия, семейство. Има значение и за отговора на не по-малко важния въпрос - този за следващи дечица в семейството.
Така че аз съм за.    newsm10
Казаното по-горе е при условие, че за болестта има маркер, тоест с лабораторен тест може да се установи дефект в гените на детето.
Стън, тук е разковничето - ползата за детето
ти ако знаеш, че той ще има проблеми с това или онова, можеш предвидливо да предприемеш МЕРКИ и да му ПОМОГНЕШ
ако не знаеш...може да го затормозиш като искаш повече то възможното му и да го травмираш
освен това ясната представа какви други особено пък физически проблеми могат да се появят или съществуват но още неоткрити ще ти поздволят да ги преодолеете вентуално
въобще винаги съм за ясното осъзнаване на проблема, защото незнанието води само до грешки, до нищо добро!

успех и знам, че ще се справиш каквито и новини да получиш - диагнозата сама по себе си не решава ничий живот
хора отписани от науката живеят и просперират, много бъдещи надежди са се проваляли с гръм и трясък и публично дори...

# 20
  • Мнения: 147
Здравейте , и аз мисля че е добре да се направи генетично изследване .
Аз от самото начало още преди 7 месеца като научих че сина ми не чува и има проблем със очите отидохме, за  да му направя генетични изследвания, макар че нямаме в рода с такива проблеми, знам че понякога се получават генни мутации и се надявам искренно да не е нещо генетично но за лош наш късмет вече 2 пъти не могат да му направят взимат кръв но кардиограмата се проваля намало достатъчно клетки за изследване ,незнам какво да правя а искам да знам резултата от тези изследвания евентуално ако се реша за второ дете , взеха му кръв за 3 път дано този път се получи, бяхме при Тинчева тя ни е лекуващ но и Радева е много добра и компетентна. Чувала съм и много добри отзиви за Кременски и може би и аз ще ида там ако пак не се получи.Генестичното изследване не сложно само взимат кръв доколкото ми е известно.

# 21
  • Мнения: 42
РАЗБИРАСЕ ЧЕ ИМА СМИСЪЛ ОТ ГЕНЕТИЧНИТЕ ИЗСЛЕДВАНИЯ.АЗ АКО МОЖЕХ ДА ГИ НАПРАВЯ ПРЕДИ ДА РОДЯ СИНЪТ СИ ИЛИ АКО НЯКОЙ ЛЕКАР МИ БЕШЕ КАЗАЛ ЗА ТЯХ ЩЯХ ДА ГИ НАПРАВЯ .НО СЕГА СИ ГЛЕДАМ БОЛНОТО ДЕТЕ КОЕТО Е С ГЕНЕТИЧНО ЗАБОЛЯВАНЕ ....ХЕМОФИЛИЯ.НЕМИЕ НИКЪК ЛЕСНО.

Общи условия

Активация на акаунт