Колко често ака бебето?

  • 38 282
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 524
Тук във форумът се счита за нормално 7дни да не ака изцяло кърмено бебе, НО питайки трима педиатри, две неантоложки и диетоложка, отговорът беше, че от петия ден нататък си е направо опасно. Моят съвет е да питаш доктор. Не бъркай с нищо по дупките на бебчо и това си е опасно, те са много нежни и можеш да разкървавиш лигавицата.
Поемай ти повече разхлабващи храни, при мен това действаше неотказно, а също и при бебка.

# 16
  • Мнения: 4 335
И на мен ми е интересно децата на АМ по колко пъти е нормално да се изходят преди да говорим за запек и термометър,Нормално ли е децата на смесено хранене или изцяло на АМ да акат зелени акита Thinking
Ние акаме през ден,доки каза,4е било нормално,на АМ сме изцяло

# 17
  • Мнения: 378
На мен педито ми каза да не я оставям повече от 3 дена да не ака,а тя е специалист по чревни,можело да стане преплитане на черва и т.н. А аз като кърмех ми акаше след всяко ядене а от 3 месеца сме само на АМ и си ака през ден

# 18
  • Мнения: 1 428
Това с термометъра е доста съдистично.Бебето усвоява кърмата изцяло и няма какво да ака.При нас е имало случай и по 6-7 дена да не акаме.Има много теми по въпроса ............

# 19
  • Мнения: 4 753
Децата на кърма може и на 1 седмица да акат. Не си мъчи детето.

 Peace Моят беше на АМ и имахме малко проблеми, но сега е като часовник, през ден....

# 20
  • Мнения: 391
На мен педито ми каза да не я оставям повече от 3 дена да не ака,а тя е специалист по чревни,можело да стане преплитане на черва и т.н. А аз като кърмех ми акаше след всяко ядене а от 3 месеца сме само на АМ и си ака през ден

И мойто педи така, до 3 дена е нормално, ако е на кърма 4-5. Ние бяхме запечени още като бяхме на кърма, после се отбихме и минахме на АМ и твърда храна и сега вече всичко е наред, имам си по две подаръчета на ден. Joy  Gift

# 21
  • Мнения: 232
Кърмата се преработва почти изцяло от организма  и е нормално да не ака толкова често както децата на АМ. Не го мъчи с термометър.
Peace Peace Peace Peace Heart Eyes

# 22
  • Мнения: 1 477
И на мен ми е интересно децата на АМ по колко пъти е нормално да се изходят преди да говорим за запек и термометър,Нормално ли е децата на смесено хранене или изцяло на АМ да акат зелени акита Thinking
Синът ми е на АМ.Изхожда се по 2-3 пъти на ден.

# 23
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Ми докато бяхме на кърма, при всяка смяна на памперса - беше пълен.
Сега на 5м, захранен го върши по 4, някой път 5 пъти на ден Crazy

# 24
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Не си мъчи бебето. Аз знам, че до три дни е нормално да не ака. И при моето се е случвало да не ака някой ден, но на следващия "си свършва работата". То ако не може да ака става неспокойно, сърди се, ако при вас го няма този проблем не се тревожи толкова много.

# 25
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Моите акаха след всяко ядене. Mr. Green
 И така почти до към шестия месец. ooooh!

# 26
  • Ilkeston
  • Мнения: 187
Моето бебе ака  по 1 път в седмицата,когато е само на кърма. Понякога,като имаме кризи на растежа и реша да му дам малко НАН ,ака по-често. Според педиатърката ми няма никакъв проблем, изключително кърмено бебе да не ака и 2 седмици. Все пак 90% от кърмата е вода и не знам за какво преплитане на червата може да стане въпрос, но може и да не съм добре запозната със стомашно-чревните въпроси  Mr. Green

# 27
  • Мнения: 8 229
Моят син докато беше само на кърма си акаше почти след всяко ядене. Когато стана по-голям и беше захранен, пак си акаше по 3-4 пъти на ден, независимо че ядеше пюрета и пиеше АМ.

# 28
  • Мнения: 2 818
Ако си наддава и има достатъчно напишкани памперси всичко е ок. Както вече са написали кърмачетата могат да не акат и по една седмица.

Общи условия

Активация на акаунт