Запушен слъзен канал

  • 14 926
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 733
На синът ми му го отпушиха със сонда като беше на 8 месеца. По принцип мисля, че такива манипулации е най-добре да се правят до едногодишна възраст.
При нас не помогнаха нито масажи, нито кремчета, нито капки.
Сондата ни я направи д-р Димитрова в болница "Токуда" - изцяло по здравната каса (мисля, че само за упойката платихме около 15 лв) и съм изключително доволна!

# 16
  • София
  • Мнения: 3 688
На синът ми му го отпушиха със сонда като беше на 8 месеца. По принцип мисля, че такива манипулации е най-добре да се правят до едногодишна възраст.
При нас не помогнаха нито масажи, нито кремчета, нито капки.
Сондата ни я направи д-р Димитрова в болница "Токуда" - изцяло по здравната каса (мисля, че само за упойката платихме около 15 лв) и съм изключително доволна!
Здравей,разкажи моля те по подробно кога му сондираха очето?
Как протича тази процедура в Токуда?
Сега пред мен ще застане дилемата МА или Токуда....

# 17
  • Мнения: 1 733
Сондираха му го миналата година през януари. Месец по-рано ходихме при д-р Димитрова на пореден преглед. Тя ни даде срок от един месец, в който да правим масажи и да провеждаме лечение с капки (не помня какви), но детето не се повлия от лечението. Така се наложи сондиране.
Бях много притеснена, защото се слага пълна упойка, а дететнцето все пак е съвсем мъничко.
Отидохме в деня на манипулацията рано сутринта в болницата, гушнаха Калоян, отведоха го да му сложат упойка и да го подготвят за операция и след около 40 минутки ми го върнаха. Той тъкмо започваше да се пробужда. Бих казала, че доста спокойно излезе от упойката, поплака малко и после заспа. Спа около два часа, събуди се, нахраних го, дадох му водичка и в ранния следобед ни пуснаха да си ходим.
Детето понесе много добре сондирането. Оказа се, че притесненията ми са били излишни, тъй като това не е сложна процедура, а по-скоро рутинна. Дори нямаше превръзка на оченцето.
Иначе за условията в болницата няма да говоря - те са повече от перфектни.
Където и да решиш да направите сондирането съм сигурна, че всичко ще бъде наред!
Пожелавам ви успех и много здраве!

# 18
  • София
  • Мнения: 3 688
От това което чета в МА сондирането се прави с райски газ,а в Токуда с пълна упойка....
Това водещо ли трябва да е при избора на болница?

# 19
  • София
  • Мнения: 3 688
Днес разговарях с лекар и той категорично каза,че ако мога да избегна пълната упойка е най-добре.
Някой има ли информация дали в Токуда все още е пълн упойката или има вариант за райски газ?

# 20
  • Мнения: 88
Много моля за помощ...Става Вьпрос за запушен сльзен канал на очето на бебето ми ,което е на 8 месеца.Правихме сондиране в Токуда но след 15 дена капане на капки МЕЬИТРОЛ(КОРТИЗОНОВИ С АНТИБИОТИК) започна отново да изтича голямо количество гной,даже положението се влоши и гнойта  започна да става зелена....Естественно д-р ДИМИТРОВА,отговори че сондирането не било успешно и се налага НОВО СЛЕД ОКОЛО МЕСЕЦ?!!!Някой има ли подобен проблем с моят,и тази пьлна упойка която слагат не е ли опасна толкова често да се прилага??????Каква е гаранцията че и второто  няма да е  НЕУСПЕШНО...СПОДЕЛЕТЕ КАК СТЕ ПОСТЬПИЛИ  БЛАГОДАРЯ 

# 21
  • Мнения: 108
Незнам как да ти помогна,само не ходи в ТОКУДА

# 22
  • Мнения: 1 168
Не съм се сблъсквала с подобно нещо, но потърси и друго мнение - иди на друг доктор, ако трябва и на двама - да събереш различни компетентни мнения.

# 23
  • Мнения: 7 640
От това което чета в МА сондирането се прави с райски газ,а в Токуда с пълна упойка....
Това водещо ли трябва да е при избора на болница?

бебетата ссе сондират САМО под упойка, райският газ НЕ е упойка, само седира, не са те инормирали коректно.

# 24
  • София
  • Мнения: 3 688
Бащата на познато бебе със същия проблем е лекар и той е говорил с анестезиолога в МА,та от него знам че е с райски газ,но всъщност май ще се наложи да разберем лично.

# 25
  • Мнения: 7 640
Бащата на познато бебе със същия проблем е лекар и той е говорил с анестезиолога в МА,та от него знам че е с райски газ,но всъщност май ще се наложи да разберем лично.

масковата упойка в МА е с наркотан, а не с чист N20, а на родителите в подробности не обясняват, всъщност не знам какво си представяш и какво те тревожи, бебето се отпуска и заспива по време на манипулацията, иначе няма кой да се съгласи да я направи.
Преди 20г са си увиуали здраво в чаршаф и така са ги сондирали на живо, което е варварско за днешно време.

# 26
 Embarassed ooooh! :(moeto dete e na sedem meseca hodihme v aleksandrovska bolnica otpu6iha ni kanala no iavno bezuspe6no sega sme 15 dni sled manipulaciata i okoto ni pak salzi i otdelia gnoeviden sekret kakvo da pravia ne iskam pak da podlagam deteto si na glad i jajda ko6marno e. PREDI SONDIRANE DECATA TRIABVA DA SA GLADNI I JADNI CIALATA NO6T ZARADI UPOIKATA.Znae li niakoi za6to se slu4va povtorno sondirane, doktorite ne si svar6vat rabotata ili kakvo.........Molia otgovorete mi........09

# 27
  • София
  • Мнения: 256
сондирахме окото на дъщеря ми когато беше на 7,5 месеца в МА. Скоро след това окото сапочна да сълзи отново. Отидохме пак на преглед и казаха, че окото трябва са се сондира отново. В деня на повторното приемане, лекаря който беше на смяна каза, че няма нужда от повторна операция, и че окото е сълзяло заради хремата ( беше хремава на контролния преглед).
И в момента при хрема, вятър, слънце,като се разсърди, окото се пълни много бързо със сълзички (другото е сухо), но като масажирам леко каналчето се отича.

# 28
  • Мнения: 2
ЗДРАВЕЙТЕ, МАМИТА!
ОПИТВАМ СЕ ДА НАМЕРЯ СЛУЧАЙ КАТО НАШИЯ, НО.... И ПО- ДОБРЕ ДЕ!!!
СИНЪТ МИ Е ВЕЧЕ НА 1 ГОД. И 1 МЕСЕЦ, ПРЕДИ СЕДМИЦА ПРАВИХМЕ 3 СОНДИРАНЕ, КОЕТО ЗА НАЙ-ГОЛЯМО МОЕ СЪЖАЛЕНИЕ ОТНОВО Е НЕУСПЕШНО... Cry
ПРАВИХМЕ СОНДИРАНИЯТА В КЛИНИКА ВИСУС. ВЕЧЕ НЕЗНАМ КАКВО ДА ПРАВЯ, КЪДЕ ДА ХОДЯ - ДАЙТЕ НЯКАКЪВ СЪВЕТ
БЛАГОДАРЯ ВИ

# 29
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 322
Здравей ZUZKA13,

ние сме вече с 4 сондажа, и още не сме на 100% ОК. При хрема, студ или замърсяване пак имаме сълзене.
За сега съм на етап изчакване и евентуално израстване.

Общи условия

Активация на акаунт