Не иска да яде....?

  • 1 444
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 84
Нашата педиатърка казваше, че дели теглото на детето на 6 и полчава общото количество ядене за деня - но децата ми никога не са изяждалитолкова, а когато колкото искат
това е голяма небивалица - аз не изяждам по толкова - колкото е по тази схема..... #Crazy

# 16
  • Мнения: 286
Здравей! Знам, че и да ти кажа да не се притесняваш за това, че детето ти яде по-малко отколкото преди, няма да го направиш. Знам го от личен опит. Моята Александра е вече почти на девет месеца и изяжда по около 130-140 гр. мляко на сутрешното и на вечерното хранене. Струва ми се прекалено малко, но явно на нея й стига, вече правя по-големите дози от 200гр., но така или иначе изхвърлям повечето от него. Явно наистина децата си знаят от колко количество храна имат нужда, може при вас да е временно, не бързай със смяната на млякото. Успех и търпение!!!

# 17
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 575
При бебета от 2 до 4 месечна възраст, като твоето, средното количество приета кърма/АМ за деня трябва да съответства на 1/6 от телесната му маса, но не повече от 1 литър дневно /за справка - книгата на д-р Л. Трифонова "Детска кухня/. Това количесто го разделяш на броя на храненията за деня и виждаш горе-долу, колко е на едно хранене, но през различните части на деня апетита на децата е различен. За твоето бебче мисля, че си хапва и наддава добре и няма защо да се притесняваш.

# 18
  • Мнения: 158
Благодаря Ви Hug
Явно като всяка майка понякога се притеснявам излишно, ама така майката си е майка Simple Smile
Сега я наблюдавам, понякога хапва повече, в различните часове - различно....явно и времето и действа.
Нямам търпение да видя колко кг е когато отидем на консултацията.
Благодаря Ви за успокоението  bouquet

# 19
  • Мнения: 8 229
Няма защо да се притесняваш. Според мен идеално си наддава. Синът ми беше само на кърма 4м. Първите 2м наддаваше по повече от килограм - беше голям лакомник. След това започна да наддава по много малко - и докато го кърмех и след като мина на пюрета и АМ. Откри по интересни неща за правене и от предишния гладник не остана и следа.

# 20
  • София
  • Мнения: 1 185
И ние сме на НАН1, и при нас има криза с папкането - имаме храненета по 10-20мл., но на фона на това за 3 седмици, е качил 800гр, което ме кара да си мисля, че му стига. Спинка си, спокоен е и прави паузи от по 3 часа и цяла нощ спи!

Общи условия

Активация на акаунт