До кога изваряване на шишетата?

  • 13 013
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 734
Това за натрупването на верото в организма е поредната градска легенда.И аз съм я чувала във връзка с миенето на детски прибори от разни баби,ама изобщо не й хващам вяра.Какво означава да не се изплакне достатъчно добре.Когато шишето вече не се лигави от верото,значи е изплакнато.За мен шише от мляко мито само с гореща вода не е достатъчно измито.Със сапуна е хамалогия,защото не прави така добра пяна и не сваля толкова добре.

# 16
  • Мнения: 6 442
Ок,благодаря ти DoGma_PrObe   Hug

# 17
  • Мнения: X
Стерилизирам само при първата употреба.

# 18
  • Мнения: 336
Стерилизирах само първият месец.

 Peace

Е , след пътуването може да ги извариш, ей така, да си спокойна, че нищо от пътуването не се е лепнало. Но аз го правех, само защото при бабите нямах достатъчно условия да измия всичко както съм си свикнала.

# 19
  • Мнения: 1 586
Изварявах шишета и биби до 6 месец!

# 20
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Не стерилизирам никога. Само когато купя шишетата - еднократно. После ги мия само с гореща вода и веро. А това за пътя, според мен няма проблем. На скоро и ние с моята бебека пътувахме 2500 км с кола, и мих шишетата по разни бензиностанции. Не сме имали проблем   Peace

# 21
  • София
  • Мнения: 12 554
Никога не съм стерилизирала. Мия шишето с вряла вода.

# 22
  • Мнения: 5 362
До 10-я месец изварявах всичко,което е на Калина.

# 23
  • София
  • Мнения: 7 097
Аз изварявах до годинка на детето, но не мисля, че ще е проблем да спрете с изваряването, щом се налага.

# 24
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 325
До колкото се може по- ранна възраст на детето.

# 25
  • София
  • Мнения: 5 721
Аз стерелизирах до 7 месец ,а сега в седмицата или на десет дни веднъж!

# 26
  • Мнения: 27 524
Здравей,
ако това ще те успокои - аз никога не съм изварявала нищо. И какъв е смисълът? Стерилно е само и единствено преди раждането. След това не. Ти изваряваш ли си устните, преди да го целунеш? Факт, е, че в устната ни кухина се съдържат милиони бактерии. Гърдата ти, преди кърмене? Въздухът? Бельото? Няма начин да бъде стерилно просто, така че за мен това е излишна хамалогия. От раждането му само измивам с гореща вода и сапун/препарат всичко и това е достатъчно. Така че за над 7-месечно бебе.... отдавна вече е можело да престанеш. Не виждам абсолютно никакъв повод за безспокойство  Hug

# 27
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
стерилизирането приключи на 2 седмици, от тогава мия с веро и гореща вода  Peace

# 28
  • Мнения: 1 428
Никога не съм стерилизирала. Мия шишето с вряла вода.
И аз правя така  Peace

# 29
  • Мнения: 113
Мерси за отговорите момичета.Добре ,че сте вие,иначе нямаше да се сетя за торбичките.Днес купих ново шише с торбички на Авент.Търсих го в страницата да ви го покажа и да ви питам дали има торбичките в Бг(тук от където купих шишето няма големия размер торбички),но го няма.Може би е много нов продукт знам ли. Мерси пак.Поздрави.

Общи условия

Активация на акаунт