Сексуални игри в детската градина!

  • 11 216
  • 59
  •   1
Отговори
# 15
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
И дъщеря ми е първа група, вчера ми разказа мн.доволна, че с Тити са се целували по устата, защото били мъж и жена  Rolling Eyes
Говорих, говорих... дано ме е разбрала, но определено интересът в тази възраст към света на възрастните е голям. Любопитството е водещо и не децата са виновни за действията. Трябва да се говори с тях - и родители и учители. И в този смисъл мълчанието е вредно. Много вредно даже.


....А ти какво ще направиш - ще заведеш дело за сексуален тормоз ли?
Колкото повече раздуваш, толкова повече си травмираш детето.

Ти би ли си мълчала, ако това се случи с твойто дете? Без учител на мястото, който да знае какво се случва?

И ако мълчи, за да "не травмира детето" уж и подобни случки не бъдат прекратени, има много по - голяма опасност детето да се травмира.

# 16
  • Мнения: 1 447
Не съм чувала в нашата градина за такъв проблем,но явно вече трябва да съм на щрек.
Мисля,че е нормално в тази възраст на децата да им е интересен срещуположния пол.
А учителките да внимават повече и да не ги оставят без надзор.Знам,че е трудно при
толкова много деца,но да се стараят малко повече.

# 17
  • Мнения: 851
 #Crazy #Crazy #Crazy
УЖАС!за мен това е скандално!Аз не бих си мълчала!Ще раздухам тая работа до край. До пресата и ТВ бих стигнала. Ако си мълча и пострада детето ми няма ли да се травмира повече????
Благодаря за предупреждението, ще следя нещата при нас оттук нататък!

# 18
  • Sf
  • Мнения: 978
Колкото повече раздуваш, толкова повече си травмираш детето.

А какво - да си мълчи и да не реагира ли? Да остави нещата така, на самотек?

Сийке, те и съвсем малките деца се опипват и откриват, че им е приятно, без да осъзнават сексуалното значение и отникъде не са го видели.

Нали госпожата се е скарала на момчето. Един внимателен разговор с момичето - и това е. Според теб, по-добре ли е да вдигне шум до небето? Това момиченце насила ли са го карали нещо да прави? Със сигурност не.

На мен ми се е случвало това в детската градина. И госпожата се скара на мен основно - беше достатъчно.  Добре, че не каза на майка ми, защото си представям какво щеше да стане.

Темата е просто много деликатна - никога не знаеш как ще се отрази едно раздуване на бъдещата сексуалност на детето. По-правилният начин е да не се концентрира прекомерно вниманието им върху въпроса. А всеки скандал между родители и госпожи директно се отразява именно върху децата.

Освен това, Как'Сийка е права - да се разглеждат или пипат е нормално за децата на тази възраст. Но за да си пъхнат нещо еди-къде си - това трябва да са го видели някъде. И със сигурност, това не се е случило в детската градина.

# 19
  • Sf
  • Мнения: 978

....А ти какво ще направиш - ще заведеш дело за сексуален тормоз ли?
Колкото повече раздуваш, толкова повече си травмираш детето.

Ти би ли си мълчала, ако това се случи с твойто дете? Без учител на мястото, който да знае какво се случва?

И ако мълчи, за да "не травмира детето" уж и подобни случки не бъдат прекратени, има много по - голяма опасност детето да се травмира.



Ми не го правят пред учителя, представи си. За останалото вече писах по-горе.

# 20
  • Мнения: 5 539
Учителката се скарала на момченцето и... толкова.

Какво очакваш от учителката да направи, всъщост? А ти какво ще направиш - ще заведеш дело за сексуален тормоз ли?
Колкото повече раздуваш, толкова повече си травмираш детето.

Очаквам учителката да ме информира още същия ден, когато нещо такова се случва с детето ми. Нали затова съм родител?
Слава Богу, дъщеря ми не е травмирана от станалото, и затова не раздувам излишно пред нея. Просто я уча, че никой няма право да я пипа и гледа "там долу".
Ще ми се да са само слухове това за пъхането на предмети, но за жалост май не са. Не искам да навлизам в подробности, защото се касае за чуждо дете.

За мен престъпното в случая е, че тези неща явно се случват, когато децата са оставени сами. При първия случай, когато изхвърча учителката, е ставало в тоалетната, при втория - в спалните помещения.

Ясно е, че не можем да оставим нещата така, но и не може да се действа грубо, с рогата напред. Първо, аз самата нямам никакви доказателства, освен думите на дъщеря ми и свидетелствата на други родители. И второ, сигурна съм, че ако се оплача самостоятелно, това ще се отрази на отношението към моето дете.
Засега мисля да събера информация и да се свържа по възможност с потърпевши родители, и полсе заедно да действаме. Дали пред директор, дали пред инспекторат, ще видим.

# 21
  • Мнения: 320
Аз съм изумена за пореден път  Shocked
Просто не мога да коментирам ...
Ново 20 и такива неща ли се случват. Това е гавра с децата. И госпожите са наясно с това?????  Shocked Shocked

# 22
  • Мнения: 8 230
Спомням си, че когато аз ходех на детска градина преди доста години, голямо любопитство ни гонеше. Хем нямаше друго освен първа и втора програма по телевизията. Може и телевизор още да е нямало вкъщи, вече не си спомням. Ама в градината всички горяхме от желание да видим какво точно имат момчетата и да покажем какво имаме ние. Понякога ни хващаха и ни се караха. След това малко по малко престанахме. Затова не мисля, че е нещо характерно само за сега - явно винаги го е имало този проблем и сигурно ще го има и занапред.

# 23
  • София
  • Мнения: 7 041
Не знам аз ли нещо не съм в ред, но се учудвам, че много от вас смятат, че този "интерес" е нормален за тази възраст на децата. Имам много ясни спомени от последните две години, прекарани от мен в детската градина и определено децата тогава не проявяваха дори и намеци за такива "интереси". Дали и по-ранното съзряване на децата в тези времена е достигнало чак такива граници  newsm78. Синът ми трябва да тръгва през септември на детска градина и се притеснявам за толкова много неща, това определено ми дойде в повече.

# 24
  • Мнения: 700
Моят почти единствен спомен от ДГ е как момчетата ни замъкват в тоалетните, свалят си гащите и ни показват какво имат, а после искат от нас същото newsm78

За мен това е нормално любопитство.

Но в случая:
1. Персоналът не си е на мястото.
2. Родителите са проспали момента да разяснят, че там другите не те пипат и не се завират разни работи.

Не че не ме притеснява факта, че дъщеря ми на 2,5 г. ми обясни, че Сашко имал пишка. Но освен да помоля да ги слагат на гърне в отделни стаи?

# 25
  • Мнения: 597
Именно заради такива секс заигравки аз преместих Влади в началото на годината от старата му градина.Защото персонала,заедно с учителки,директорка и главна сестра не предприеха нищо по въпроса.А миналата година имаше инцидент дори-на едно от момиченцата му бяха разцепили ануса,но тогава незнам как и по какъв начин потулиха нещата и родителите-незнам с кой акъл си оставиха пак детето там.
Но аз тая година издивях и като разбрах,че същото онова развратно момиченце,което беше насилило другото,се опитва да опропастява и моя Влади,не издържах.
Най-интересното е,че,то е ясно,че персонала си трае и се скатава,но тогава самите родители на въпросното момиченце се опитваха да ме убедят,че това са детски игри и че на нея й било интересно да прави и да гледа тези неща.Е,моите уважения,но това не са родители.
Искам да благодаря в тази връзка на кмета на район Младост,на заместник кметицата и на предаването ТВ такси,които тогава ми съдействаха и с тяхна помощ успях да направя така,че да уволнят директорката.
Но най-лошото е,че въпросното момиченце остана там и нито на него,нито на родителите му направиха нещо.Кои ли ще са следващите жертви????

# 26
В коя детска градина се случва това?

# 27
  • Добрич
  • Мнения: 5 454
както и случаи на пъхане на предмети във вагината и ануса на момиченца.
Не разбрах от къде ги вземат тези предмети. В нашата спалня няма никакви предмети освен легла, завивки и пижами. Самата спалня е отделена с библиотека като преградна стена и има оставено място около 1 метър за вход. Бюрото на учителката е с гръб към спалнята точно до входа. Действително като се замисля, може да се случи в ъглите нещо, което не се вижда от нейното бюро. Но не мога да разбера децата, когато си лягат със себе си вземат предмети от занималнята ли?
 Спомням си, че съм чувала от детска учителка следният израз: " Само да ги изпратим девствени в първи клас". Тогава обаче, не го приех сериозно и не се замислих.

Последна редакция: пт, 16 май 2008, 20:43 от Вела

# 28
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119

....Колкото повече раздуваш, толкова повече си травмираш детето.

Ти би ли си мълчала, ако това се случи с твойто дете? Без учител на мястото, който да знае какво се случва?...


Ми не го правят пред учителя, представи си. За останалото вече писах по-горе.

Представила съм си го още в горния постинг.
Точно това е основният проблем - моля другарките не са били там.
Дори децата да са били в тоалетната, госпожата е трябвало да забележи колко деца отиват да пишкат по едно и също време и да прецени дали се бавят.

# 29
  • Мнения: 25 636
Дори децата да са били в тоалетната, госпожата е трябвало да забележи колко деца отиват да пишкат по едно и също време и да прецени дали се бавят.


Да не адвокатствам, ама обикновено много деца ползват тоалетните по едно и също време и обикновено всички се бавят там. Дали си разглеждат половите органи, дали чакат на опашка, за да облекчат нуждите си, дали си говорят или се пръскат с вода, факт е, че се бавят.
Интересно, при положение, че една майка не може да обслужи и контролира собственото си дете на 100%, как може да има претенции, че един учител може да покрие едновременно 3 помещения (занималня, спалня и тоалетна), в които щъкат 20-30 деца.
Аман от пробутване на родителската отговорност върху учителките! Не, че те са невинни цветя, но все пак, нека претенциите към тях са реални! Децата много добре осъзнават, че играта с гениталиите е нередна и успяват да издебнат момент, в който могат да го направят тайно.

Общи условия

Активация на акаунт