Бихте ли сключили брак повторно

  • 8 742
  • 93
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 336
Greeneyes girl, я дай повече информация за това за Митрополията.  Praynig
Аз не знам дали бих се омъжила, но искам да ми предложат. Сватбата ми беше както каза Greeneyes girl по всички правила. Но не получих предложение. Просто забременях и трябваше да се женим.  Crazy Та искам диамантен пръстен, предложение, но не знам дали ще се омъжа.

# 16
  • Мнения: 2 723
особено ако си магнит за болкуци, като мен  Mr. Green
аз си знам, че и след 10 годишна връзка да се омъжа, пак боклук ще се окаже  Whistling

# 17
  • Мнения: 2 723
Greeneyes girl, я дай повече информация за това за Митрополията.  Praynig

Отиваш и подаваш молба за църковен развод. След две седмици отиваш и си взимаш решението. Нищо особено. Тук са бланки - готови, само попълваш.

Та искам диамантен пръстен, предложение, но не знам дали ще се омъжа.

Аз имам два годежни пръстена - резултата го знаеш  Mr. Green Така ч взимай пръстенчето,пък сватбата я отлагай докато не си сигурна в човека Whistling

# 18
  • Мнения: 2 336
Сама ли трябва да отида до митрополията или ЕРД-то пак трябва да е там?

# 19
  • Мнения: 2 723
Може и сама, аз не съм ходила. Бившият отиде и после разказа
Но такъв развод ти трябва само ако възнамеряваш да се венчаеш отново в църква.
Аз вече бях женена повторно, и то от около година, когато получихме църковен развод, и то защото бившия искаше да прави пак църковна сватба

# 20
  • Мнения: 903
...има и такива като мен, които просто не вярват, че подписа би променил отношенията. 

Според мен целта на сключването на брак не е нито да промени, нито да скрепи /или нещо от сорта/ отношенията между двама души.  За мен единствената смислена причина човек да се ожени, е ако това удовлетвотрява някаква негова вътрешна потребност, ако го усеща като начин да изяви степента на привързаност и ангажираност към партньора си, ако просто чувства вътрешната необходимост връзката му да има и такова проявление за да е пълноценна според неговите собствени представи.... Тогава - ДА, бракът има смисъл, ако ще даде на човекът това усещане за пълнота.      Но ако си те устройва идеално едно съжителство на семейни начала, връзката ти си върви ОК и си се чувстваш напълно комфортно,... е тогава да сключиш брак само заради идеята щото така е прието да се прави, е направо тъпо.

Та, Навигатор, не съм сигурна че за себе си си си дала ясен отговор на въпроса, всъщност защо искаш да се омъжиш отново.  Това че искаш да се почувстваш най-значимата жена и прочие да изпиташ всичките прелестни трепети на една сватба - в тези желания няма нищо неестествено..., но надявам се това не е единствения ти мотив да искаш да се ожениш.   Извинявай ако тонът ми е по-рязък, но аз самата преживявам труден период  в момента  и се опитвам възможно най-внимателно да анализирам нещата,  а ти ми звучиш някак доста лежерно, говорейки същевременно за един много важен житейски ход....  А смятам, че когато човек е на път да вземе някакво сериозно решение за живота си, той трябва да го е взел под въздействието на също така сериозни аргументи. 

Ма айде стига съм философствала, че от многото ми мислене..., пак до под кривата круша съм стигнала amiiii

# 21
  • Мнения: 446
Сисе, когато има църковен брак можеш да го разтрогнеш след като имаш вече развод. Аз не можех да си представя, че ще съм по някакъв начин обвързана пред Бога с БНД-то. Моя църковен брак беше в Сливен и е Сливенска Митрополия, та ходих при отчето в църквата където се венчахме (същия отец ни венча) и той ми помогна да напиша Молба за разтрогване на църковния брак(има някакви специални изисквания). После я занесох на секретаря на Сливенския Митрополит и той ми обясни, че на следващия съвет ще разгледат молбата ми и ще ми пратят отговор. По пощата получих документ че е разтрогнат църковния брак на ...., точно както от съда получх такъв.
Отчето, което ни венча каза че 2/3 от тези които е венчал се развеждали и реши че не му върви явно във Венчавките и понеже трябваше да приложа документа за Църковен брак а той беше в БНД-то ми взе 50% от цената за вадене на копие т.к. било за развод и щяла съм да го приложа към молбата. Абе, на далавера си бях от всякъде Rolling Eyes

# 22
  • Мнения: 446
[ако това удовлетвотрява някаква негова вътрешна потребност, ако го усеща като начин да изяви степента на привързаност и ангажираност към партньора си, ако просто чувства вътрешната необходимост връзката му да има и такова проявление за да е пълноценна според неговите собствени представи....
Блондита, именно за това иде реч. Подписа според мен няма да промени привързаността и ангажираността към партньора ако я няма и не се чувства.  Peace

# 23
  • Мнения: 2 336
Блонди мама, с удоволствие чета постовете ти.   bouquet
ей ви подобната темичка - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=249013.msg5855768;topicseen#msg5855768

# 24
  • Мнения: 651
Нито съм била, нито смятам да бъда в близко време. Бих се омъжила за един човек, ако сме успели да остареем заедно...след 20-30 години. Не за друго, ами да си покажем по още един начин колко се обичаме и държим един на друг.
" Най-значимата жена" може да ме накара да се чувствам само човека до мене, във всеки един момент, ако го умее- и без тонове тафта, тюл, навалица и прочие. И това че маса погледи ще са вперени в мене ( без гаранция за искреност) съвсем няма да ми даде усещане за значимост.
Спомням си сватбата на една приятелка- двамата ТИЧАХА хванати за ръце към гражданското, не ги интересуваше ни ритуал, ни гости, просто нямаха търпение да си кажат ДА. Тя със сигурност в този ден се чувстваше най-значимата жена.
След 3 години бракът им не съществуваше. От 5 живее с друг мъж без брак, и набора на Вики е налице и за сватба и дума не се издумва. И на двамата им е за втори път и ценностите са някак си пресяти вече.
 Бракът е личен избор, за мене лично- нещо за което не си заслужава да се говори повече от 5 минути.

# 25
  • Мнения: 2 274
Хайде и аз да се изкажа, като най-опитна! Mr. Green
Та значи бракът наистина няма значение- в смисъл  - ценността на отношението.
Но готовността за брак показва, колко е склонен да даде един човек, еле пък след като е минал вече през развод. Туй е разликата.
Абе, аз съм малко на принципа (май множко всъщност) или всичко, или нищо...ама за себе си де  Laughing

# 26
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
Аз бих.....или по то4но ве4е след последното разо4арование не зная.....преди да се провали И тази врьзка исках брак,исках да имам нормално семейство,исках ......ве4е не искам......Вси4ко ми рухна,някакси ве4е не вярвам в ниЩо

# 27
  • София
  • Мнения: 17 283
Като Годзила мисля и аз.
И да, определено искам да се омъжа някой ден, не заради сватбата, а заради това, което ще декларираме пред всички - че искаме да остареем заедно.

# 28
  • Мнения: 903

Абе, аз съм малко на принципа (май множко всъщност) или всичко, или нищо...ама за себе си де  Laughing

Годзила, не предполагах че толкова си приличаме с теб. И аз съм на същия принцип и дори не просто "множко", а направо съм изтъкана от него. И не че си поставям някакви фикс-идеи, ами просто такава ми е природата.... Казвала съм го вече - човек на крайностите съм и половинчатите положения не ме задоволяват .... и това ми е голям проблем понякога .... особено в момента ...    По тоя повод имам една много любима песен на баба Шер Mr. Green  която ми е нещо като мото в живота ----> справка - в тема "Поздрав"

Извинявам се за отплесването от темата, но мнението ми си е същото като преди /само дето еуфорията ми се е поизпарила Rolling Eyes по разбираеми причини/..., та който иска може да надникне в линка, дето Сиси по-горе е посочила.

Последна редакция: сб, 17 май 2008, 07:58 от blondy-mamma

# 29
  • Мнения: 2 336
Пльос и аз в групата на максималистките. Не се задоволявам с посредствени неща - искам най-доброто.

Общи условия

Активация на акаунт