Машина за хляб и рецепти

  • 15 626
  • 56
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 708
понеже мъжът ми беше против покупката, а аз я напазарувах и сега се чудя къде да я сложа и какво ли чудо във формата на хляб ще излезе от нея..та малко ме е страх..ама утре ще купувам мая

# 16
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Врътни му един козунак - на моя това му подейства Wink

# 17
  • В офиса
  • Мнения: 4 018
И тази ще отида да видя. Страшно много искам машина за хляб, обаче аз ли съм претенция, що ли, но нито на ФИФ, нито на Шнайдер ми харесаха. Въпреки прекрасните неща, които чета тук, не мога да се отърся от чувството, че ще се прецакам. Изглеждат ми "евтино направени" даже и за цената, на която ги продават. Още повече като видя, че аналогичен клас машини в "белите страни" струват на половина.

# 18
  • Варна
  • Мнения: 6 873
Никога не бих си купила такова нещо.

# 19
  • Мнения: 3 927
И аз, ама информирам да не би някой да е изпуснал еуфорията по тез машинки Simple Smile

# 20
  • София
  • Мнения: 2 249
И тази ще отида да видя. Страшно много искам машина за хляб, обаче аз ли съм претенция, що ли, но нито на ФИФ, нито на Шнайдер ми харесаха. Въпреки прекрасните неща, които чета тук, не мога да се отърся от чувството, че ще се прецакам. Изглеждат ми "евтино направени" даже и за цената, на която ги продават. Още повече като видя, че аналогичен клас машини в "белите страни" струват на половина.
Погледни тези на MOULINEX (169 лв в Технополис с 24 мес гар.)

# 21
  • Мнения: 2 433
за да не отварям нова тема пак за машините за хляб - да ви запитам тук Wink

В моята досега съм опекла 3-4 хляба и един сладкиш (демек - още не сме се запознали много добре с нея;) ) Марката е Мулинекс. Пробвах се да направя тесто за пица - стана доста течно някак. Не втаса така както очаквах. Изненадата ми беше когато все пак реших да направя с него пица - стана супер блата и.
Та въпроса ми е - така по-течно ли трябва да е или при мен нещо не се получи?
А можеш ли да ми напишеш коя точно рецепта за тесто за пица ползва??? Аз пробвах с нормалното тесто за основен хляб но да ти кажа не стана първа хубост. Стана твърдо и  не ми хареса.
Така че сподели моля. Laughing

Последна редакция: ср, 01 юни 2005, 16:34 от JuliS

# 22
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Слях двете теми, надявам се да не се сърдите.

# 23
  • София
  • Мнения: 3 328
понеже мъжът ми беше против покупката, а аз я напазарувах и сега се чудя къде да я сложа и какво ли чудо във формата на хляб ще излезе от нея..та малко ме е страх..ама утре ще купувам мая
Или ръжен хляб, ако обича - става разкошно тесто в машината за хляб, а после го опичам в обикновена фурна. Или кифлички със сирене, или козуначно руло, или пита "Хризантема" /рецептата я има тук, в готварския форум и става разкошна пита, като омеся тестото в машината за хляб, пускайки три пъти програмата за месене/, или...толкова неща могат да се приготвят бързо и лесно, без това да ангажира цялото внимание на домакинята в продължение на часове, че ако трябваше днес да реша дали да си купя машина за хляб, въобще не бих се колебала newsm10

# 24
...Аз пробвах с нормалното тесто за основен хляб но да ти кажа не стана първа хубост. Стана твърдо и  не ми хареса...
Слагай по-малко брашно, за да бъде по-пухкав хлябът.
Най-напред печи по рецептите от книжката към машината, след като научиш повече за машината, пробвай тези на другите мами.
Извинявам се, че се повтарям, но брашното в различните страни е различно, освен това, някои видове брашно (пълнозърнесто, типово) поемат повече вода от обикновеното.

# 25
  • Мнения: 2 433
Благодаря ти! Снощи опитах с бяло брашно което обаче не закупих от магазина а от фирменият магазин на мелницата. Наистина стана много по-меко тесто и много се зарадвах на резултата. Laughing В книжката нямам рецепта за козунак обаче а след несполучливият ми опит с Елзаската кифла, не смея да опитам рецептите на мамите Laughing така че отново искам помощ. Дайте ми рецепта за най сполучливият козунак които сте си правили в машината - пък ако ще да е нищо особенно. Embarassed
Между другото направих тестото за пица, както ми каза Карамел с по-малко брашно и да ви кажа всички много я оцениха. Стана много пухкава и вкусна.
Извинете ме отново че ви задавам куп смешни въпроси , но аз неумея да меся на ръка и хич нямам представа и преценка за тестата и брашната EmbarassedИначе претендирам че съм добра кулинарка но така и не се научих да меся. По точно не се и опитах EmbarassedТака че изтърпете ме с глупавите въпроси за машината за хляб

Последна редакция: пт, 03 юни 2005, 11:16 от JuliS

# 26
  • София
  • Мнения: 3 911
Въпреки, че не е точно козунак, това сладко хлебче много ми хареса:

Bread Maker Stollen

I usually make Stollen from scratch each Christmas. This year I was just too busy and tried this recipe in my ABM. My husband said that even though it wasn't quite as good as the "made from scratch", is was still very good. It was so easy that I made it more often during the season and finally used up all my candied fruit for a change. ;~)

1 cup + 1 tablespoon of water
1 egg
2 tablespoons butter or margarine
3 3/4 cups bread flour
3 tablespoons sugar
1 1/2 teaspoons yeast, or 2 teaspoons fast rise
2/3 cup red and/or green candied cherries
1/3 cup chopped nuts
1/3 cup raisins
4 tablespoons bread flour

Put water, egg, butter, 3 3/4 cup flour, sugar, salt and yeast in bread pan in order listed. Set for a medium or dark 2# loaf. Mix the rest of the ingredients with the 4 tablespoons flour and add at the appropriate time for the machine or near the beginning of the knead cycle, after the first mixing of the dough.

Стана чудесно сладко хлебче. Малко промених рецептата, за да ми отговаря на вкуса и продуктите:

Сложих 3/4 чаша захар вместо 3 лъжици.
Ползвах черешите/вишните от едно малко бурканче сладко.
Сложих малко повече масло.
4-те лъжици брашно, в които се овалват плодовете и ядките бяха с огромен връх.

Пуснах на нормалната програма (1-ва). Опция 750 гр. хляб. Нормална коричка. Пекох още 10 минути, защото хлебчето се изду и ми опря в капака. Презастраховах се, за да не остане клисаво.

А-а-а. И не сложих сол. Забравих, защото в списъка със съставките липсваше. И така си се изпече.

То е по рецепта от тук:
http://www.razzledazzlerecipes.com/bread-machine-recipes/index.htm

Ако имаш нужда, мога да ти преведа рецептата.
Дано ти хареса.

# 27
  • Мнения: 2 433
Благодаря ти за рецептата . Още тези почивни дни ще пробвам.
Относно предложението за превод - само ако не те затруднявам и имаш съответно време . Иначе все ще се справя някак с речника. LaughingОще в понеделник ще напиша какво се е получило Laughing

# 28
  • София
  • Мнения: 708
Врътни му един козунак - на моя това му подейства Wink

ами много сложно ми се вижда..още събирам смелост да я извадя от кашона..някакъв ужас изпитвам..

# 29
  • София
  • Мнения: 3 911
JuliS,

Няма проблеми. Ето ти рецептата:
Столен в машина за хляб

Обикновено правя столен отначало всяка коледа. Тази година бях прекалено заета и опитах тази рецепта в моята машина за хляб. Съпругът ми каза, че въпреки, че не е толкова добър като "направеният отначало", все пак е много добър. Ставаше толкова лесно, че го правих толкова пъти през сезона, че накрая изразходвах целият си захаросан плод за ранообразие.

1 чаша + 1 с.л. вода
1 яйце
2 с.л. масло или маргарин (сложих 4 лъжици)
3 3/4 чаши брашно
3 с.л. захар (сложих 3/4 чаша)
1 1/2 ч.л. суха или 2 ч.л. свежа мая
2/3 чаша червени и/или зелени захаросани череши (всичкият плод от едно сладко - от детско пюре)
1/3 чаша натрошени ядки
1/3 чаша стафиди
4 с.л. брашно (препълнени)

Сложете водата,яйцето, маслото, 3 и 3/4 чаши брашно, захарта, сол и маята в контейнера в посочения ред. Изберете средно или тъмно препичане. Смесете останалите съставки със 4-те лъжици брашно и добавете в определеното за машината ви време или около началото на месенето, след първото замесване на тестото.

Общи условия

Активация на акаунт