Как се взема урина на бебе на 6 месеца?

  • 2 938
  • 35
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • София
  • Мнения: 1 522
Здравейте мами, знам че скоро имаше такава тема, но не мога да я намеря. Купих си от аптеката нещо като торбичка найлонова и с лепенка отгоре, но в аптеката бяха толкова компетентни, че им трябваха около 10 минути да се ориентират какво да ми продадат и не знаеха как се използва. Та въпроса ми е ако може някоя мама да ми обясни как се използва това чудо?

# 1
  • В центъра на моретата
  • Мнения: 1 635
Продават по аптеките едни колекторчета за урина - за момичета и момчета са различни. Аз взех такова колекторче (за момиченце), представлява найлонова торбичка, която се залепва отдолу и чакаш да се изпишка. Е не всичко влиза вътре, половината отива в памперса, но това, което събрах аз стигна.

# 2
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
както zaek е писала за момчета и моичета са различни,маха се презпазната лепенка и се залепва,чакаш да с изпишка и готово не е трудно и не се плаши че ще боли при отлепването ... на мен не ми е протичало изобщо на памперса може би трябва по-плътно да се залепи  Peace

# 3
  • Мнения: 331
Аз пък нищо не успях да събера с въпросното колекторче - всичко си отиваше в памперса и в крайна сметка след няколко безуспешни опита се отказах. При нас помогна тактиката да пусна водата да шурти и да държа бебка над легена докато се изпишка - доста по-бързо стана.

# 4
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 468
Винаги с колектор. Номерът е да държиш бебето изправено, докато не се изпишка, понеже има вероятност събраното да изтече в памперса. Не е излишно и малко повече течности да му дадеш, докато не получиш необходимото  Wink

# 5
  • Мнения: 137
В болницата слагаха памук в памперса и след това го изтискаш в стерилното контейнерче за урина.Успех

# 6
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 468
В болницата слагаха памук в памперса и след това го изтискаш в стерилното контейнерче за урина.Успех


Така взета урината е всичко друго, но не и стерилна  Naughty

# 7
  • Мнения: 512
Аз пък нищо не успях да събера с въпросното колекторче - всичко си отиваше в памперса и в крайна сметка след няколко безуспешни опита се отказах. При нас помогна тактиката да пусна водата да шурти и да държа бебка над легена докато се изпишка - доста по-бързо стана.

И аз нещо не успях да се справя с тези колектори. Сутрин, точно след като стане я държах над гърнето и така дадохме урина за рутинните изследвания на 6месечните бебоци.  Peace

# 8
  • Мнения: 164
Здравей и от мен. Значи аз на Кристиян направих така - оставих го няколко минути голичък и после той само се изпишка и събрах колкото мога урина в 1 колектор. Всичко опика, но няма значение важното е че свършихме работа  Simple Smile

# 9
  • Мнения: 953
В болницата слагаха памук в памперса и след това го изтискаш в стерилното контейнерче за урина.Успех


Така взета урината е всичко друго, но не и стерилна  Naughty


Не знам дали е стерилна, но това беше единствения начин да й взема урина - от колекторите се възпали нежната й кожа.

# 10
  • Мнения: 770
Опитвах с колектори, но нищо не стана. Педиатърката ни посъветва с памуче в памперса и така я събирах и двата пъти Peace

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 10 353
Продават по аптеките едни колекторчета за урина - за момичета и момчета са различни. представлява найлонова торбичка, която се залепва отдолу и чакаш да се изпишка. Е не всичко влиза вътре, половината отива в памперса, но това, което събрах аз стигна.

Точно така, а и на тях им трябват няколко капки за изследването, не е нужно всичко да влезе, така че не се притеснявай  Peace

# 12
  • София
  • Мнения: 7 209
Ама как с памук в памперса  Rolling Eyes
Така не може да се направи достоверно изследване.
Понеже дъщеря ми имаше пикочна инфекция преди време, направо станах факир на колекторите.
Тарталета го е описала, но да добавя:
Най-лесно става сутрин. Слагаш колекторчето, но не и памперс, защото така колекторът просто се отлепва; даваш на детенцето да пие вода, и го държиш право.
Максимум 3-4 минути и резултатът е налице.  Peace

# 13
  • Мнения: 4 784
И аз видях доста зор с колекторите, но накрая успяхме. Изхабихме напразно 3 броя, но на четвъртия опит се получи.

# 14
  • Sf
  • Мнения: 978
При нас помогна тактиката да пусна водата да шурти и да държа бебка над легена докато се изпишка - доста по-бързо стана.

Това е начинът.  Peace

# 15
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
 памук в памперса Peace

# 16
  • Мнения: 6 443
С памук определено хич не е стерилна урината и може да се появята разни бактерии в изследването и да се чудиш от къде са  Peace

Аз пробвах с колектор,но не става и досега не съм давала урина за изследвания  Blush

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 558
В болницата слагаха памук в памперса и след това го изтискаш в стерилното контейнерче за урина.Успех


Така взета урината е всичко друго, но не и стерилна  Naughty
Не е необходимо да е стерилна урината,така че ако не успееш с колекторчето,пробвай в легенче!Нужно им е малко количество,може и да не е пълно!

# 18
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
и мен това ме чака, знам за колекторите и за памука, виж това за чешмата не се бях сетила, ще видим кво ще проработи Simple Smile

# 19
  • Попово
  • Мнения: 687
В болницата слагаха памук в памперса и след това го изтискаш в стерилното контейнерче за урина.Успех


Така взета урината е всичко друго, но не и стерилна  Naughty
може да открият бактерийки, което повярвай ми ще ти донесе само тревоги. по-добре няколко поредни опита с колекторче или таткото да дебне бебка след къпане докато ти я държиш

# 20
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
С няколко опита успях с колектора Peace

# 21
  • Мнения: 1 008
Аз успях със колекторче за урина да взема 5 милилитра...., и то на третият път.
Но не зная друг начин.

# 22
  • Мнения: 132
Като чета повечето колко трудно са взели урина на децата си съм си направо късметлийка.От първия път напълнихме колекторчето,че имаше урина поне за три шишенца Laughing

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
На мен колекторчето ми свърши идеална работа.
Залепихме атрибута вътре/ама как звучи... ooooh!/ и човека свърши работата.
Е,вярно,че го чакахме един час,защото все се бараше и мачкаше найлона,но успяхме от първия път. Crazy

# 24
  • Мнения: 2 111
С колекторите не се справих,изсипаха се в памперса.Сложих я в шезлонга веднага след кърмене,отворих памперса и чаках с една малка чашка/за текила,предварително я стерилизирах/ и след 5-10 минути бебка се изпишка.Много лесно беше. Peace

# 25
  • Мнения: 86
Моята лекарка ми препоръча да стерилизирам няколко бурканчета от пюре,сложих я на повивалника допрях  бурканчето и след 30 минути чакане успях да взема урина от първия път.

# 26
  • София
  • Мнения: 1 522
Много благодаря на всички за отговорите!

# 27
  • София
  • Мнения: 5 079
С колекторче много лесно ще и вземеш. Peace

# 28
# 29
  • Мнения: 9 973
аз се справих от раз Hug

# 30
  • Мнения: 239
И ние ползвахме колектор, който се залепя, а след като се отлепи - съдържанието му се пресипва в едно контейнерче, което е с капачка. Нямахме проблеми със залепянето, е,  не всичко беше отишло в колектора, но пък стигна за изследванията, то трябва и без това съвсем малко урина. Лепенето е много просто и не е толкова силно залепено, че да разранява или зачервява, напротив - много добре е измислено.

# 31
  • Мнения: 243
Аз успях от първия път с колектора, но с моммченцата става много по-лесно!

# 32
  • София
  • Мнения: 17 592
Ами залепва се - като внимаваш да е добре залепено о/о дупето, че да не се замърси. И ако имаш късмет, се сдобиваш с торбичка с урина. А ако не (както бях аз), след голям брой безуспешни опити се отказваш...  Sunglasses

# 33
  • Мнения: 439
Ние успяхме с колектор от раз Peace

# 34
  • Мнения: 3 929
Когато Тони беше на тази възраст и трябваше да му взема урина, купих контейнерче, сложих му пишката в него, отгоре сложих памперса, ама докато спеше, че в движение не става. Е, не се беше изпишкал по време на спането, но тъй като се беше стоплил от завивката, отвих го, махнах памперса и от хладното той автоматично се изпишка в контейнерчето.

# 35
  • Мнения: 1 674
Това е вече незнам си коя тема по този въпрос.Защо не потърси  в библиотеката на форума.Аз събрах урина с колектор за урина.Продава се по аптеките.Част от урината отива в памперса,но остава и в колектора.

Общи условия

Активация на акаунт