Грим за абитуриентка...

  • 1 822
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 830
Сините очи изпъкват много красиво в рамка от опушено матово кафяво. Сивото поглъща цвета, не стои толкова добре. Плюс пастелно телесно червило.
Другият вариант (само ако има хубава бяла кожа) е да акцентираш върху устните със светлочервено, към коралово червило, а очите с минимален грим - спирала, евентуално малко руж, така че ефектът да е от съчетаването на контрасти - тъмна коса, сини очи, червени устни.
П.П. не е задължително гримът да е в цветовете на роклята.

Определено знаеш доста неща Peace
Наистин сивото поглъща синия цвят и убива цвета, особено ако е ярък. Лилавото пък го усилва още повече... Peace

Когато ми се обадиха не знам защо, но веднага ми хрумна идеята за грим ала '60, т.е. издължена и не много тънка очна линия в черно; светъл тен, матов; по-дебели и подчертани вежди; светли клепачи; руж под скулите в подходящ нюанс и яркочервено или коралово червило + малко блясък.
Нещо в стил Мерилин Монро или Кристина Агилера... Пък и косата й ще бъде с леки букли.
Дали ще се хареса с такъв грим, обаче,.... Rolling Eyes

ще й покажа 2-3 варианта и с който се хареса, него ще правим.
Отивам да приготвя гримовете, че ще тръгвам след 30 минути Peace

Благодаря на всички. Определено ми помогнахте  bouquet Hug

# 16
  • Мнения: 3 447
Дона, имаш ли снимка на този кафяв грим, аз навсякъде чета че на сини очи отива именно такъв грим,но аз ли не подбирам правилния нюанс на кафявото или нещо бъркам.  ThinkingСтоя като подпухнала. Sick
Извинявам се за отклонението.

То е на принципа на опушения грим, само че с шоколадовокафяво, и не с перлени, а с матови сенки. От друга страна обаче кафявото прави лицето поизморено и стои по-добре на по-млади момичета (както и "драматичният" грим, и червеното червило). Аз лично вече изхвърлих кафявите сенки от несесера си  Wink

# 17
  • Мнения: 681
Здравейте! Понеже виждам че момичето,което е пуснало темата вече сигурно е направило грима,та исках да помоля и тук за помощ,понеже в предната тема където пуснах въпроса си никой не пожела да ми отговори - дано тук имам повече късмет.
Ще се гримерам сама за бала и видях че тук си имаме няколко момичета които разбират от преливащи се цветове в грима,т.е. когато са повече от два цвята. Та исках да помоля за съвет - роклята ми е между шампанско и златисто,с тъмна коса и очи съм - какъв 3-ти цвят мога да вмъкна в грима освен бледо шампанско и по-силно златисто? Нищо не ми идва на ум.
Може и някакъв друг цвят,но ми се струва че няма да подхожда /освен опушено с което се гримирам почти постоянно/

# 18
  • Мнения: 3 782
Абе аз все още се смятам за млада, на 25 съм Mr. Green, но не мога нещо да се възприема, наистина или изглеждам като изморена или като недоспала. Ама може и от друго да е, сега като казваш за сенките, аз нямам матови, може с тях да стане.
Dona, защо не съм те срещала в темата за грима Thinking, знаеш много и има какво да научим от теб. Wink
 Raulista, защо искаш да имаш толкова цветове? Аз по принцип харесвам да се използват зва цвята, три най-много. Златистото може да го съчетаеш много добре с зелено, по-светло в началото на окото, след това една идея по-тъмно и накрая златистото,което ще запълни само ъгълчето на края на окото, може да го разположиш и по горната част на клепача.
Касис имаше едни много хубав грим с тези цветове, виж в последния конкурс за грим,снимките й са много хубави. Може и нещо такова.

# 19
  • Мнения: 3 447
Абе аз все още се смятам за млада, на 25 съм Mr. Green, но не мога нещо да се възприема, наистина или изглеждам като изморена или като недоспала. Ама може и от друго да е, сега като казваш за сенките, аз нямам матови, може с тях да стане.
Dona, защо не съм те срещала в темата за грима Thinking, знаеш много и има какво да научим от теб. Wink

Е, аз съм на 35, не че изглеждам като аватара си  Mr. Green, но определено сивото и кафявото съм ги изхвърлила за сметка на розово, прасковено, бежово...
Предлагам ти вместо кафявото да пробваш със златисто (особено ако си и с руса коса). Златистото освежава много, особено ако си изморена или недоспала, озарява погледа, седи добре на всякакви очи, но сините направо засияват.
А иначе, за темата за грима... малко по-друго виждане имам за грима, шаренията там ми идва в повече, та затова  Simple Smile
Здравейте! Понеже виждам че момичето,което е пуснало темата вече сигурно е направило грима,та исках да помоля и тук за помощ,понеже в предната тема където пуснах въпроса си никой не пожела да ми отговори - дано тук имам повече късмет.
Ще се гримерам сама за бала и видях че тук си имаме няколко момичета които разбират от преливащи се цветове в грима,т.е. когато са повече от два цвята. Та исках да помоля за съвет - роклята ми е между шампанско и златисто,с тъмна коса и очи съм - какъв 3-ти цвят мога да вмъкна в грима освен бледо шампанско и по-силно златисто? Нищо не ми идва на ум.
Може и някакъв друг цвят,но ми се струва че няма да подхожда /освен опушено с което се гримирам почти постоянно/


Какво ще кажеш за тъмновиолетово във външния ъгъл на окото? Нещо като цвета на синята слива, съвсем малко, колкото да очертае окото отгоре и да придаде дълбочина. Прелива в златист цвят, като мед, във вътрешния ъгъл и отгоре към веждите. Шампанското - под веждите, "повдига" ги оптически и "отваря" окото.

# 20
  • Burgas
  • Мнения: 76
Здравейте! Понеже виждам че момичето,което е пуснало темата вече сигурно е направило грима,та исках да помоля и тук за помощ,понеже в предната тема където пуснах въпроса си никой не пожела да ми отговори - дано тук имам повече късмет.
Ще се гримерам сама за бала и видях че тук си имаме няколко момичета които разбират от преливащи се цветове в грима,т.е. когато са повече от два цвята. Та исках да помоля за съвет - роклята ми е между шампанско и златисто,с тъмна коса и очи съм - какъв 3-ти цвят мога да вмъкна в грима освен бледо шампанско и по-силно златисто? Нищо не ми идва на ум.
Може и някакъв друг цвят,но ми се струва че няма да подхожда /освен опушено с което се гримирам почти постоянно/

Пробвай с тъмно прасковено или коралово стои добре на тъмни очи а може и наситено златисто-зелено Peace

# 21
  • Мнения: 2 172
Здравейте! Понеже виждам че момичето,което е пуснало темата вече сигурно е направило грима,та исках да помоля и тук за помощ,понеже в предната тема където пуснах въпроса си никой не пожела да ми отговори - дано тук имам повече късмет.
Ще се гримерам сама за бала и видях че тук си имаме няколко момичета които разбират от преливащи се цветове в грима,т.е. когато са повече от два цвята. Та исках да помоля за съвет - роклята ми е между шампанско и златисто,с тъмна коса и очи съм - какъв 3-ти цвят мога да вмъкна в грима освен бледо шампанско и по-силно златисто? Нищо не ми идва на ум.
Може и някакъв друг цвят,но ми се струва че няма да подхожда /освен опушено с което се гримирам почти постоянно/



Шампанско под веждите и във вътршния ъгъл на окото(както отгоре така и отдолу) към средата златисто,но по-към бежаво,а не към мед  Naughty и във външния ъгъл на окото черно изтеглено нагоре по посока края на веждата,с което да дооформиш светлосенките,просто преливаш златистото със черното,ще се получи страхотно гарантирам  Peace
  ФДТ,пудрам със светлоотразително частици,руж в цвят златна прасковаи червило със гланц в същия цвят,но има опастност на снимките да си като без устни  Mr. Green затова аз бих заложила на по-матово червило в цвят бледа малина със капка гланц в средата на устните за обем,но не и на целите за да не протече след време  bowuu ( и такъв руж съответно).

# 22
  • Мнения: 681
Много благодаря за съветите,ще пробвам и трите варианта и ще пиша отзиви после   bouquet

# 23
  • София
  • Мнения: 122
Естелия, харесва ми идеята за ретро визията. Аз какво да правя имам си влечение към "актуалностите' да ги нарека, приемани не разбира се сляпо Laughing.  Незнам не мога да разбера като гледам как са гримирани повечето "деца"днес и то някои от гримьори, ами гримират, се по- същият начин като отпреди 5-6 години, тия "бляскотии", преекспонирани опушености, в момента е актуална по естествената визия или точно опониращата и ретро, очна линия, матово червило , макар , че тя е доста специфична и меко казано не отива на всеки!

# 24
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
По-добре акцентирай върху очите, а за устните - полупрозрачен гланц! Червеното червило състарява.
съгласна съм  Peace

# 25
  • Мнения: 3 830
Момичето поиска опушен грим.
Била съм грешала за цвета на очите й. На сестра й са яркосини, а на абитуриентката са зелено-кафяви.
Основата й стана добре, като изключим сухи места, на които остана повече пудра и белееха, та се наложи да поправям.
Ходила е на солариум и кожата й беше на места по-тъмна, белеше се и имаше по-сухи участъци, подобни на пърши.

Поставих подхранващ крем на лицето, шията и деколтето, който е добра основа за грим. След това коректори, фон дьо тен, пудра.
Очите ги гримирах в много много тъмнокафяво, във външните ъгли и арките сложих почти черно, за да придаде дълбочина. Във вътрешните ъгли сложих светли сенки, както и непосредствено под веждите. Подчертах и уплътних линията на веждите с подходящ молив. Сложих тъмен молив и малко по-светлокафяви сенки на долния клепач, а ръбчето до самото око го оставих чисто, понеже очите й са дръпнати и не особено големи. Във външните ъгълчета сложих молив отвътре, за да не са толкова издължени очите й и да придобият малко по-кръгла форма (така поиска тя). Понеже нослето й е доста широко в долния си край, му сложих една линия по-светла пудра от основата до върха.
Руж в три цвята. Тъмнокафява спирала, а по върховете на миглите - черна (така се получава оптическо удължаване, а допълнителен слой на върховете придава и повече обем).

Червилото беше нейн избор - прозрачно малиненорозово. Беше доста ярко, но като цяло се получи добре Peace Flutter

Косата й я начупих с пяна, както се правя аз, понеже ми хареса прическата. Вдигнахме няколко перчема с фиби от темето, които и закриваха лицето  Peace

Благодаря на всички за помощта.  bouquet Hug
Когато получа снимки, ще покажа, ако даде съгласието си, разбира се Peace

Общи условия

Активация на акаунт