обувките на бенетон

  • 6 441
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 442
Ами щом не искаш да се говори за ментена и оригинални,да беше озаглавила по друг начин темата,напр. "Ортопедично обувки за 3 год. дете" или нещо подобно  Rolling Eyes

Според мен няма проблем 3 год дете да носи неортопедични обувки  Peace

# 16
  • Мнения: 1 883
Въпросът ми беше дали дете на 3 години задължително трябва да носи ортопедични обувки.
Обърни въпроса си към лекар  newsm78

# 17
  • София-Лагера
  • Мнения: 2 662
Тук не става въпрос кой магазин е смотан или дали обувките са истински или ментета, какви са тези комплекси мили мами! Въпросът ми беше дали дете на 3 години задължително трябва да носи ортопедични обувки. Мога да си позволя да купя на децата си обувки от където искам, но тези ми хареса като изпълнение и затова се обърнах към вас, защото мислех, че в БГ МАМА наисти има отзивчиви майки.
Не е задължително.
Купувай щом ти харесва Peace
Пове4ето модели са от ест.кожа и велур.

# 18
  • Бургас
  • Мнения: 675
И аз ги харесвам, в Бургас ги има само в Хиполенд, поне аз не съм ги виждала в друг магазин. Купувала съм за 5 год. ни дъщеря, но тези, които взехме последно са ортопедични.  Ако ми харесат, бих ги купила за 3 год. дете. Ако все пак те притеснява, консултирай се с ортопед и прочети малко инфо по въпроса коя обувка е ортопедична.
А дали съм купила менте или не, не ме интересува, някои обувки на Бенетон ми харесват. Последно гледахме сандалите за момиченце, все имаше нещо да не ми хареса в модела. В случая, това е въпрос на вкус. Пък и каката вече е дотатъчно голяма, да си избира сама. Peace

# 19
  • София
  • Мнения: 659
 
Въпросът ми беше дали дете на 3 години задължително трябва да носи ортопедични обувки.
На мен лично ортопед ми е казал, че обувките за децата не е нужно да са анатомични, ортопедични и т.н., а е важно да са с твърд форт, за да им поддържа петичката при ходене.

# 20
  • Мнения: 2 197
На три години не е нужно да са ортопедични. Принципно между 3 и 4 години е хубаво пак да се консултирате с ортопед, за да прецени дали има проблем с оформянето на свода на стъпалото и само ако има нужда се предписват ортопедични.
Иначе за обувките на Бенетон - аз лично не бих дала толкова пари за внесени незнайно откъде обувки. Но ако някой друг има възможност - да дава. Аз лично купувам обувките на Сандик, които сигурно се правят във същата китайска фабрика както и Бенетон и вместо един купувам поне два чифта.

# 21
  • Мнения: 4 111
Не е нужно децата на носят ортопедични обувки, освен ако ортопед не е преценил и посъветвал за това!!!

# 22
  • София
  • Мнения: 1 524
Във форумът е редно да се държим и говорим цивилизовано.
Тук не става въпрос кой магазин е смотан или дали обувките са истински или ментета, какви са тези комплекси мили мами! Въпросът ми беше дали дете на 3 години задължително трябва да носи ортопедични обувки. Мога да си позволя да купя на децата си обувки от където искам, но тези ми хареса като изпълнение и затова се обърнах към вас, защото мислех, че в БГ МАМА наисти има отзивчиви майки.
Задай си правилно въпроса и недей да обиждаш майките намерили време да ти отговорят.
Купуването на обувки ментета не е препоръчително за крачетата на децата, та къде видя точно избиване на комплекси.
Дете на три години носи ортопедични обувки само при препоръка на педиатър.

# 23
  • Мнения: 204
Аз купувам Бенетон но от магазините на Бебетон и са много хубави.

# 24
  • София
  • Мнения: 44 120
Може, само е хубаво все още да е с твърда петичка.
Но за мен техните обувки не струват, мн бързо се съсипват. (имам предвид тези, които са извън магазините им...или са менте или са ишлемета или каквото там, но за 1 месец стават на парцал, а пак не са от най-евтините...)

# 25
  • София
  • Мнения: 2 734
Децата не трябва да носят ортопедични обувки освен ако лекар изрично не ги е предписал!!!Трябва да се търси обувка без повдигнато на стелката,с гъвкава подметка и укрепена петичка.

# 26
  • Мнения: 157
Съгласна съм с Veroniki

# 27
  • Варна
  • Мнения: 1 023
Не е нужно децата на носят ортопедични обувки, освен ако ортопед не е преценил и посъветвал за това!!!
Peace

Общи условия

Активация на акаунт