как посрещаме гости

  • 13 563
  • 78
  •   1
Отговори
# 45
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Напълняхме от паста, ....и др.италиански, нека да научим за другите държави, то можеше да си коментирате ястията в Италианската.
Сорри за оффа, но аз мряза паста, спагети...предпочитам всичко друго и би ми било интересно, както и на вас, да научим за германците, датчаните, финланците....японците ако щете.
Нека да разнообразим италианското меню  Grinning

Канинова,май не си 4ела внимателно.Специално се върнах да погледна постингите на "италианките". За паста по4ти не е писано.Моми4етата са разниЩвали пове4е салатите и менЮта тип " take away " както и е споменато съвсем обЩо какво се поднася на гостите тук та затова не успях да разбера какво то4но те подразни. Не съм забелязала да има ограни4ение на броя у4астни4ки по държави в дадена тема. Stop

# 46
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833

Напълняхме от паста, ....и др.италиански, нека да научим за другите държави, то можеше да си коментирате ястията в Италианската.
Сорри за оффа, но аз мряза паста, спагети...предпочитам всичко друго и би ми било интересно, както и на вас, да научим за германците, датчаните, финланците....японците ако щете.
Нека да разнообразим италианското меню  Grinning

Канинова,май не си 4ела внимателно.Специално се върнах да погледна постингите на "италианките". За паста по4ти не е писано.Моми4етата са разниЩвали пове4е салатите и менЮта тип " take away " както и е споменато съвсем обЩо какво се поднася на гостите тук та затова не успях да разбера какво то4но те подразни. Не съм забелязала да има ограни4ение на броя у4астни4ки по държави в дадена тема. Stop

Подкрепям Макдирок, не са обсъждани рецепти изобщо. А мен ме учуди че сте напълнели от паста, особено и ако както казваш я мразиш. #Crazy
Аз лично, а и много мои приятели които са се хранили с италианска кухня са свалили  PeaceСпоред мен е доста диетична и бедна на мазнини средиземноморската кухня  Peace

# 47
  • Мнения: 5 462
Linditka , мислят че щом в Италия се яде много паста се пълнее .Което естествено не е вярно , от италианската паста Не се дебелее .От българската та даже и от гръцката "паста тип Златен клас " обаче със сигурност ...

# 48
  • Мнения: 185
ММММдддддааа, явно на мен ми действа така пастата, спагетите, и там другите му свръхвъглехидратни храни.
  Преди време ми дойдоха гости от Италия /аз в австрия/, на няколко километра живея от там и реших да ги изненадам с австрийска кухня. Престарах се, обсипах трапезата с всевъзможни скъпи и квалитетни вкусотийки....и кво мислите стана....мъжът/мазен дядка на 70-75 год/ не ядял друго освен спагети за предястие...еми ударих му една м...а наум, и се направих че не забелязах изказването му, ....пак яде, ама поне трябваше да уважава малко това, че съм се постарала повече от необходимото, а не да иска евтини спагети да му готвя, дето всеки ден може да си ги яде в Италия.
  Та как посрещам гости в Австрия /по темата де /  Wink
На българските ми гости готвя австрийска кухня, а на австрийците българска - много си падат по мусаката, рулото "стефани", таратора им е загадка, шопската салата и лютеницата любими.
  Обикновенно се насрочва дата и час на поканата, в повечето случаи седмици по-рано. Гостите пристигат почти в точния час. Винаги първо се яде супа, която представлява някакъв бульон с макаронки и малко зеленчук /пълен буламач/, бъргарските със застройки не им допадат, второто е печено,ребра, пуешко, наденички с техните гарнитури от червено зеле, цвекло,панджар, картофи с магданоз,кисело зеле,и кньодели. После следва десерта - една Сахер-торте-нещо като шоколадова торта, със сладко от праскови по средата - не се облизвайте - много е суха и гадна /поне за мен, откърмена със сочните български тортички/
  Салати и мезета така си и остават по чиниите.
  Има традиция, че всичко, което се даде на госта трябва да се изяде,...ама и те от икономии са свикнали на аванта, могат да ядът до пръскане, но винаги като ги попиташ дали искат още - Казват "да"

  Това е в общи линии в Австрия, дано някой разкаже нещо и за другите държави...интересно е   bouquet

# 49
  • Мнения: 2 379
  Та как посрещам гости в Австрия...
С една майна наум? Joy

# 50
  • Мнения: 1 049
Посрещам гости с български гозби.  Peace
Само, дето ядът по италиански маниер , салатата накрая, ракията за изпроводяк. Нямам оплаквания от това , което им сложа на масата нищо не остава.  Peace

# 51
  • Мнения: 3 425
Аз няма май какво да допълня за Италия  Rolling Eyes Общо взето, колкото повече ядеш,толкоз по-д-бре като се започне от предястие,първо,второ и десерт + кафе.....и много държат на ястията,няма само пиленце с картофки и готово.

А  и салатата не е хич на почит   Rolling Eyes и е накъсана....брррр на мен ми прилича като за прасета  Crossing Arms ....и много ми се чудят как така ям краставици като били толкоз трудно смилаеми  newsm78 newsm78 newsm78


# 52
  • Мнения: 5 710
ММММдддддааа, явно на мен ми действа така пастата, спагетите, и там другите му свръхвъглехидратни храни.

Пастата не е свръх-въглехидратна храна.  Stop
От нея не се пълнее, пълнее се от това, което се слага в/у нея.
Много диети в Италия са базирани на паста ин бианко, интересно -  отслабват хората  Wink
Освен това народонаселението италианско, което яде главно паста е в дъното на таблицата по затлъстялост  ( с тенденция за нарастване на броя, поради промяната на традиционните навици). Пример е моят съпруг, който откакто спря да яде паста и започна да яде манджички ( приготвени с любов и мн. хляб, разбира се) напълня видимо.
Между другото, аз също не обичам паста, но и не мога да я обвиня за нищо. Безобидна е. То за това и не я ям. smile3535

# 53
  • Мнения: 560
Водим ги на ресторант.  Grinning

# 54
  • Мнения: 560
Мога да опиша как свеки посреща гости. Mr. Green
Задължително са поканени предварително.
Рядко,почти никога може да дойде някой,
преди да е уведомил предварително дори и за кафе.
Не се ангажирам да твърдя,че това се отнася за
цялата държава.
Започва се със салати,няколко вида.
Брик-много тънки кори,които са подобни на корите за баница,
с пълнеж от риба Тон,магданоз,лук,яйце,картофи,(предварително сварени) и каперси.
Печена или пържена риба,рибни деликатеси(скариди,калмари,октопод ).
Основно ястие(кус-кус,спагети или макарони,с риба или месо).
Десерт-плодове според сезона.
Следва зелен чай с джоджен
и ядки(кедрови,бадеми или лешници),които се слагат в чая.



 

# 55
  • Мнения: 1 178
Следва зелен чай с джоджен
и ядки(кедрови,бадеми или лешници),които се слагат в чая.


И как се консумират, няма ли опасност от zадавяне.
Зеленият чай с джожджен zвучи интересно, добавя се пресен джоджен към чая или е готова смеска?

# 56
  • Мнения: 560
Следва зелен чай с джоджен
и ядки(кедрови,бадеми или лешници),които се слагат в чая.


И как се консумират, няма ли опасност от задавяне.
Зеленият чай с джоджен звучи интересно, добавя се пресен джоджен към чая или е готова смеска?
Консумират се с лъжичка,а отпиването се прави много внимателно.   Joy
Джоджена(пресен) се вари едновременно със зеления чай.
В интерес на истината никога не съм правила,но мисля, че е така.  Thinking

# 57
  • Мнения: 1 107
Моята баба, която не е и стъпвала в Тунис също правеше чай от джоджен. Според нея помагаше при стомашни болки и аз и до сега го пия, като имам болки в стомаха (по-скоро може да е плацебо ефекта, но поне не вреди Laughing) Вареше го на слад огън и като престои малко запарката след това се пиеше, а като знам вкуса на зеления чай ми се струва много подходяща комбинацията.

# 58
  • Мнения: 1 909
Аз пък винаги съм си мислела, че чаят го правят от мента - то вярно че е почти същото растение де! Дидона, я кажи как точно го правят този страхотен чай - най-много се чудя кога точно слагат захарта, струва ми се, че по време на варенето  Thinking

# 59
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
В Мароко ментата я слагат в самата чашка и върху нея се налива горещия чай - слагат се 1-2 листенца. В някои краища се слагат и други ароматизатори, например някакви билка на име шиба  Laughing Захарта ври заедно с чая - обичат го мноооого, ама много сладък  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт