фетална морфология в 20-22 седмица при Мазнейкова?

  • 11 399
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 104
Имам наблюдения само от д-р Мазнейкова. Прегледът трая точно 3 мин. Само ми каза, че е момиче и всичко е наред. Бях разочарована, че нищо друго не ми обясни и се държа много студено и незаинтересовано. След това сестрата моментално ми връчи сметката от 70лв. и се очакваше от мен да си тръгна веднага. Това е.
Но както прочетох вече си направила избор на лекар Simple Smile

# 16
  • Мнения: 11 036
Ходих на ФМ при Мазнейкова в 19-20 г.с. Прегледът наистина беше кратък, но докторката ми показа кой орган какъв е, позна пола и каза, че всичко е наред с бебето. Няколко пъти ме попита имам ли въпроси и да не се притеснявам да питам.
Може би съм имала късмет с нея, но останах доволна.

# 17
Продължавам разказа си...

Та как получих резултата си от амниоцентезата при д-р Мазнейкова...
Имах дата и час за получаване - 9 май 2008 г., след 17 ч.
Едвам дочаках този ден - имах рожден ден на 8 май - не смятах да празнувам преди да разбера дали детето ми е здраво - разбира се. Отидох с надежда и седнах да чакам... чаках, чаках... докато вратата не се отвори и от кабинета на Мазнейкова не се появи една жена. Оказа се, че тя е друга докторка, която използва нейния кабинет. Доктор Мазнейкова си отиде в 15 часа" - каза ми тя. "Резултатите трябва да си получите лично от нея." - и затвори вратата. Аз тръгнах към входа да разпитам момичетата на информация и след мене тръгнаха още 2 бременни - оказа се, че те също чакат резултати и са има казали същия час.
Момичетата на входа ме попитаха дали съм проверила в 6-ти кабинет - там давали някои резултати. Отидох пред 6-ти кабинет и чаках... На вратата има същата табела - "Моля не чукайте и не влизайте, ще бъдете извикан." След като видях, че е станало 18, 30 ч. почуках - НИКОЙ. Пак почуках... НИКОЙ. Другите две бременни бяха изнервени като мен - те също искаха да знаят дали са здрави децата им или ще им ги махнат, защото са болни от нещо.
След като разбрах, че в 6-ти кабинет няма никой - освен ако някоя сестра не е загинала зад вратата междувременно - реших да звъня по телефони, които да взема от някъде. Тогава видях телефони в документа си от феталната морфология. Обадих се на GSM-а и ми вдигна една жена, която каза, че не може да ми даде резултата от изследването, защото само д-р Мазнейкова може да ми го даде. В следващия момент аз се развиках, казах, че с мен има още две бременни и ние толкова време седим и чакаме, че сме полудели. Тогава жената се смили... оказа се, че е от лабораторията, в която обработват пробите. И тя ми каза... ние работим до 19 ч. - елате си вземете резултатите - намираме се при НДК. "Как да дойда в това движение за 20 мин.?" - попитах я аз. Бях откачила при идеята, че няма да разбера днес, след толкова чакане - здраво ли ми е детето или не. След дълъг разговор жената каза - "Еееееееее добре - кажете си името и ми се обадете след 5 минути да ви кажа резултата". И така... след 5 мин. аз разбрах по телефона, от непозната жена, че моето бебе е здраво и няма трите вида сериозни заболявания, за които беше направена тази амниоцентеза.
Мили майки... моля Ви не ходете при тази жена - не ходете при д-р Мазнейкова, освен ако не сте протеже на някой друг доктор, който й е приятел. Колкото и пари да имате - аз имах... няма да ви помогнат, за да спестите тревогите и съмненията, които може да преживеете.
На 21 май бях на преглед при д-р Марков. Кисти в мозъка на бебето ми нямаше... както беше казал той. Въпросът е защо Мазнейкова не ми каза това, което ми каза той - кистите ще изчезнат, те са част от развитието на бебето и просто трябва да ги проследим. Защо тя ми каза - "Бебето има кисти в мозъка - препоръчвам амниоцентеза."
Тя за мен не беше лекар, а човек, който бърза да прибере парите в чекмеджето си. Даже я мързеше да говори - заради прекомерно самочувствие или я болеше устата... нямам идея. Не смятам да мисля повече за нея и за евентуалните й желания в този живот. Нека трупа пари - ако това я прави щастлива. Но Ви моля мили майки - не ходете при нея. Не й позволявайте да вгорчи и минутка от бременната част от вашия живот. Достатъчно са ни останалите гадости, та да се срещаме и с Мазнейкова.

Желая здраве, успех и спокойствие на всички бъдещи майки.

Арджуна

# 18
  • Мнения: 52
Подкрепям думите на Arjuna! Peace Аз бях при Мазнейкова на преглед, но не останах очарована. Дерзайте за Марков! Laughing

# 19
  • Мнения: 55
Arjuna, знам какво си преживяла!  bouquet

Бях при Томова и тя видя киста в мозъка, но ме предупреди, че ще се махне до 25-26 седмица. Аз настоях да отида пак.
Моята лекарка каза да отида при Мазнейкова да ме види, но две седмици ми обясняваха, че й нямат графика. Все пак отидох пак при Томова и се оказа, че кистата е изчезнала.

# 20
  • Мнения: 421
и аз не съм доволна от мазнейкова пълна пародия е,а някой може ли да ми даде кординати на доцент томова,много ми е важно...

# 21
  • Мнения: 194
И аз подкрепям доц.Томова,Марков не го познавам,но Мазнейкова е върхът на наглостта и некомпетентността.Изпитах го на гърба си,спецялно за сърчице не й се доверявайте не вижда нищо....

# 22
  • Мнения: 83
Още един глас с две ръце за д-р Томова  newsm10 и ако можех с 100 против Мазнейкова.
Бях в 20 г.с. и отидох при Мазнейкова само защото д-р Томова нямаше свободни часове, а за д-р Марков не бях чула.
Имах усещането, че ТРЯБВА да направя феталната морфология и се оказах права. След 2 минутен преглед д-р Мазнейкова ми казва"Момче е, има много сериозен проблем-криви ходила". Аз застивам, таткото е с мен, хваща ме за ръка и сядаме пред докторката. Както можете да си представите аз съм в паника и искам да разбера какво му е на моето бебче. Единственото, което получаваме като информация е една снимка на компютъра й на голямо дете (може би 12-15г.), за мен лично от опита ми досега-нелекувано, и "Трябва ви амиоцинтеза, елате в петък с направление, струва 120 лв." и неща от сорта, че едва ли не детето ми ще бъдр инвалид цял живот. Аз й казах да не бърза да ми записва час, че ще се обадя. Женската/майчина интуиция е много силна. На тръгване от кабинета Мазнейкова се обръща към сестрата и й казва"Вземи им 50", при положене, че когато си записах час попитах за цената и ми казаха 80, но не това е важното. Това беше преглада ми при нея, а ето и причините поради които смятам, че тя не е никакъв професионалист, доктор, човек:
1. Заболяването на бебо не е никак безобидно, но не е и неизлечимо или фатално,ето че той вече е на близо 6 месеца и въобще не му личи-не е 10,12,15г. От нашия ортопед разбрах, че Мазнейкова много добре е запозната със заболяването, познава го и него, знае за възможните начини на лечение, дали ни го каза на нас-НЕ!
2. Когато все пак размислих реших да направя амиоцинтеза, но не при нея, а в Майчин дом с направление (само иглата си плащаш 20 лв.), но все пак си направих една консултация с доц. Георгиева от МАйчин дом и тя ми каза следното: "Аз ще гледам за 3 неща-едното е синдрома на Даун, но той не е свързан с криви ходила, а другите две са хромозомни заболявания, които са съпроводени с редица други малоформации, които няма как да останат незабелязани при преглед". Аз излязох от кабинета и си помислих Сигурна съм, че НЯМА за какво.Какъв е смисълът тогава??? и не я направих-отново се оказах права.
3. Няколко седмици след това направих преглед и при д-р Томова-изключителна жена и професионалист. Прегледа ми при нея беше 30-40 мин, ако не и повече. Проследи и видя всичко и ме увери, че бебо е напълно здрав(с изключение на крачетата) и че дори има много сладко носле. После ми вдъхна толкова много кураж, че това е напълно коригируемо, че тя не знае за конкретен ортопед, но ще разпита. Отнесе се човешки, майчински, разбиращо, Лекарски.
 Въпросът не е в парите, всеки би дал всичко за детето си-родено или на пътSimple Smile

Та това е мили бъдещи мами, ако сте решили да си правите ФМ, не си разбивайте нервите, емоционалното състояние и психиката при тази жена. От по-рано потърсете контакт с друг лекар.

P.S. viks76 все още ли ти трябват координати на д-р Томова?

Последна редакция: пн, 30 юни 2008, 12:01 от Sun_Shine

# 23
  • Мнения: 421
да все още.....

# 24
  • София
  • Мнения: 1 338
Аз като попитах моята наблюдаваща лекарка да ми препоръча лекар за ФМ тя ми каза, че добри специалисти са Мазнайкова и Марков.. След като прочетох доста лоши неща за Мазнейкова се отказах да ходя при нея, а при Марков трябваше да чакам много време и си записах час във Фемина при Д-р Врагалева. Много внимателено се отнесе, прегледа беше около 40-50 мин. и ни обнясни всичко подробно.. За това мога да препоръча нея и бих я препоръчала на всяка моя приятелка, която има нужда от ФМ.. Само мога да се радвам, че не съм посетила "светилото" Мазнейкова.

# 25
  • Мнения: 421
 .S. viks76 все още ли ти трябват координати на д-р Томова?
[/quot



  bouquet

# 26
  • София
  • Мнения: 93
Може ли координати на доц. Томова, цял ден ги търся но няма актуално инфо в нета... Благодаря предварително!!

Общи условия

Активация на акаунт