СТИМУЛАЦИЯ

  • 6 458
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 166
лх-2.45резултат,овал.ф-от24-115 и лут.ф от 0.4-20;фсх-4.39 резултат,овал.ф-от 5-22 и лут.ф от 2-13;тестостерон-1.10от 0.17-2.53;е2-33.това е.тези изледвания са ми от преди 1 година когато запо4нах при д-р Стаменов.Тои ми каза,4е е нормално да имам такива стоиности при положение,4е нямам мц,дори му харесаха. newsm53Ми6инка мойе ако има6 време да ми напи6е6 какви изследвания о6те трябва да направя.Имаме спермограма,цветна снимка и тези хормони,ни6то друго.БЛАГОДАРЯ!  bouquet                     

# 16
  • Мнения: 939
начи - вземи от 3-5 ден и си пуснИ нови хормони - ФСХ, ЛХ, естрадиол, пролактин и тестостерон. И без това скоро не си ги наглеждала.

И прегледай тази тема - ще понаучиш нещо и сама ще си намериш отговор на въпроса какво да направиш:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=29275.0 поне прегледай планът на темата - 4 мнение.

# 17
  • Мнения: 166
Благодаря ти МИ6ИНКА 6те го про4ета Hug

# 18
  • Мнения: 1 715
ИМАМ ВЯРА при вас какав е проблема,това 1 инсе ли е.Не се предаваи 6те стане и 6те гу6ка6 малкото си беб4е. newsm32 Hug

Имам поликистозни яй4ници,спермограмата е добра,проходими тръби,овулация-не.
Това ми беше първо инсе.Стимулираха ме с клостил бегит от 3 до 10 ден, 3х1.
Имах само 1 домин.фоликул.Надявам се за следващото инсе да има пове4е.На 21 съм на преглед,но инсето евентуално за юни.

# 19
  • Мнения: 166
ИМАМ ВЯРА благодаря ти,4е си ми отговорила УСПЕХ мили4ка. newsm10

# 20
  • Мнения: 1 715
ИМАМ ВЯРА благодаря ти,4е си ми отговорила УСПЕХ мили4ка. newsm10

И още нещо,много важно!Нямам цикъл,само с дуфастон Sad

# 21
  • Мнения: 166
И аз сам така само с Дуфастон.Вие от колко време опитвате за беб4е?и при кои доктор си? Hug

# 22
  • Мнения: 1 715
И аз сам така само с Дуфастон.Вие от колко време опитвате за беб4е?и при кои доктор си? Hug
[/quote

Семейство сме от близо 7 год. ,не сме се пазели,а сериозно ходим по лекари близо 3 год.
От месец март съм при д-р Стаменов,но днес имам 4ас за Персенска!Така се слу4и!

# 23
  • Мнения: 149
Ето и моят скромен опит до момента. С мъжа ми сме заедно от 3 години и малко, от близо 3 години правим опити за бебече и не става. Правиха ми лапароскопия октомври миналата година и установиха запушена дясна тръба от към матката. На него установиха от спермограмата атенотератозооспермия като диагноза. Преди това в Шейново при Колицова правихме стимулация на яйчниците с клостилбегит три месеца, но се акозваше че реагира само десният яйчник, а левият не. Посещавам доктор Персенска от февруари месец тази година. След проследяване на дво поредни цикъла са оказа че нямам ову. А по принцип съм и с доста нередовен цикъл. Ако не пия дуфастон може да ми дойде на три-четири месеца. Правихме с докторката цветна снимка и диагнозата се потвърди. След като назначихме дата за нова лапароскопия за юли месец решихме да пробваме с док поне една или две инсеминации. Стимулираха ме с Меногон от 4 ден на цикъла. Три дни по 2 ампули меногон, преглед, после док увеличи дозата на 3 ампули пак три дни и на преглед. Стимулацията ми продължи от 18 април до 2 май. На последният преглед имах в левия яйчник два големи фоликула и 4-5 по-малки. В дяснея същото положение, но пък той не ме вълнуваше в момента. На 03 май ми биха Прегнил 10000 (сложи ми го доктор Стаменов, тъй като аз отидох вечерта в 8  и бяха свършили по-рано и си бяха тръгнали всички). И на 5 май в 13 часа ми беше инсето. Единият фоликул се беше спукал малко преди инсето, а други 2 се спукаха точно преди процедурата докато доктор Персенска ме гледаше на УЗ-то. На 11 ден не изтраях и реших да си направя уринен тест. Резултата "-". Рев, да ме пита човек защо тъй като не вярвах въобще нещо да стане от инсеминация и се бях подготвила психически за инвитро септември. Но все пак нали казват че надеждата умира последна. На 13 ден отидох в Биочек и пуснах кръвен. Резултат "+", но те не дават стойности. Е аз пак не повярвах и на 15 ден си направих кръвен в Кандиларов, резултата съм го написала в темата за инсеминациите.
Съжалявам за дългия пост, но колкото и се старах с по-малко думи да опиша стимулацията нещо не ми се получи. Mr. Green

# 24
  • Мнения: 1 715
Ето и моят скромен опит до момента. С мъжа ми сме заедно от 3 години и малко, от близо 3 години правим опити за бебече и не става. Правиха ми лапароскопия октомври миналата година и установиха запушена дясна тръба от към матката. На него установиха от спермограмата атенотератозооспермия като диагноза. Преди това в Шейново при Колицова правихме стимулация на яйчниците с клостилбегит три месеца, но се акозваше че реагира само десният яйчник, а левият не. Посещавам доктор Персенска от февруари месец тази година. След проследяване на дво поредни цикъла са оказа че нямам ову. А по принцип съм и с доста нередовен цикъл. Ако не пия дуфастон може да ми дойде на три-четири месеца. Правихме с докторката цветна снимка и диагнозата се потвърди. След като назначихме дата за нова лапароскопия за юли месец решихме да пробваме с док поне една или две инсеминации. Стимулираха ме с Меногон от 4 ден на цикъла. Три дни по 2 ампули меногон, преглед, после док увеличи дозата на 3 ампули пак три дни и на преглед. Стимулацията ми продължи от 18 април до 2 май. На последният преглед имах в левия яйчник два големи фоликула и 4-5 по-малки. В дяснея същото положение, но пък той не ме вълнуваше в момента. На 03 май ми биха Прегнил 10000 (сложи ми го доктор Стаменов, тъй като аз отидох вечерта в 8  и бяха свършили по-рано и си бяха тръгнали всички). И на 5 май в 13 часа ми беше инсето. Единият фоликул се беше спукал малко преди инсето, а други 2 се спукаха точно преди процедурата докато доктор Персенска ме гледаше на УЗ-то. На 11 ден не изтраях и реших да си направя уринен тест. Резултата "-". Рев, да ме пита човек защо тъй като не вярвах въобще нещо да стане от инсеминация и се бях подготвила психически за инвитро септември. Но все пак нали казват че надеждата умира последна. На 13 ден отидох в Биочек и пуснах кръвен. Резултат "+", но те не дават стойности. Е аз пак не повярвах и на 15 ден си направих кръвен в Кандиларов, резултата съм го написала в темата за инсеминациите.
Съжалявам за дългия пост, но колкото и се старах с по-малко думи да опиша стимулацията нещо не ми се получи. Mr. Green

Интересна история Simple Smile! С хубав край! Hug

# 25
  • Мнения: 166
ИМАМ ВЯРА това не трябва да тв притеснява 4е си се паднала при Персенска и аз в последно време сам при нея.Така се слу4и,но те са 1 екип и вар6ат вси4ко заедно и Персенска за вси4ко се консолтира сас Стаменов.В петак като се пребера от там 6те ти пи6а какво е станало с моита стимулация. HugСВЕТ19704естито моми4е ти си успяла,ти дава6 надейда ни на вси4ки. newsm44 Hug

# 26
  • Мнения: 4 589
И аз напоследък попадам на Персенска, нищо, че съм лична на Стаменов. Той просто не успява да прави всичко, и за по незначителни неща изпраща нея. Например след редукцията тя дойде да ми каже какво да правя и какво да пия. Но иначе за по-важни неща той си ме гледа и той прави манипулациите.

Много е важно да имате доверие на лекаря си.

# 27
  • Мнения: 166
НИКОЛИНА-ПИКОЛИНА,напално си права та нали за това са докторите да ни помагат когато имаме нужда.А за Персенска да кайа,4е и от нея сам много доволна,абе там целият им екип е супер,И ние 6те успеем моми4ета имаите вяра. Hug newsm32 newsm10

# 28
  • Мнения: 1 715
И аз напоследък попадам на Персенска, нищо, че съм лична на Стаменов. Той просто не успява да прави всичко, и за по незначителни неща изпраща нея. Например след редукцията тя дойде да ми каже какво да правя и какво да пия. Но иначе за по-важни неща той си ме гледа и той прави манипулациите.

Много е важно да имате доверие на лекаря си.

Ами дано е добра като Стаменов,надявам се,4е както изглежда пак тя ще ми прави второто инсе.За мен няма зна4ение кой ще е ,искам само да забременея! Simple Smile Hug Hug

# 29
  • Свищов
  • Мнения: 209
Ами дано е добра като Стаменов,надявам се,4е както изглежда пак тя ще ми прави второто инсе.За мен няма зна4ение кой ще е ,искам само да забременея! Simple Smile Hug Hug
Имам вяра вървя по твоите стъпки. Д-р Персенска се оказва че ще ме преглежда за напред т.к. за Стаменов няма часове. Само че ние докато стигнем до инсеминация първо ще лекуваме тънката си лигавица с естрофем и на 14 ден на МЦ ще ходя на контролни прегледи за да следим положението.

Общи условия

Активация на акаунт