Болно гърло

  • 16 791
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 5 022
Чай от лайка или липа с мед често през деня, не горещ, само мед също може, лимони, сладолед,...
Ако има гной: компреси с извара.  Peace

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 8 221

Много препоръчвахте Трахизан, но са ми като бонбонки, нищо не става от тях.

В Трахизана също има АБ доколкото знам. На мен много ми е помагал. Учудвам се, че не ти действа. Опитай да правиш гаргара с цитросепт и едновременно да пиеш със  сок или нещо друго.

# 17
  • Мнения: 2 229
Да, няма АБ в тантума. Тантум верде форте е малко по-силно и по-добро от двата вида. Пръскаш 2 пъти на всяка страна 3-4 пъти дневно....
можеш да си вземеш и исла мус да смучеш - омекотява добре.(това е ирландси лишей), последния път ми помогна добре и осцилококцинум - 3 дни по 1 сутрин и вечер.....Или можеш да си вземеш да се подсилиш малко с една ехинацея форте.

За лекаря - разбирам те, моята ми е и на 1 час път от нас...но понякога е по-добре да отидеш....все пак описваш доста сериозни болки...

ето ти за тантума - листовката с цена Wink http://www.framar.bg/product_review.php?id=30013015&page_spe … 2%E5+0.3%25+15%EC

А биопарокса е хубаво и сравнително леко, не знам защо толкова му се плашиш....
можеш да си правиш и гаргари с лайка или със сода....


Много ти благодаря за съветите, ще пробвам някои от нещата! Hug Hug
Не са чак толкова големи болките - като остра болка в гърлото, минава ми докато пия чай, но не мога да пия чай на всеки 10 минути. Confused

# 18
  • Мнения: 77
Охх и аз съм така от 2 дни и те разбирам напълно какво ти е . Горните ти постове все едно аз съм ги писала. Утре ще си взема обаче Тантум верде , пък да видим, че само с чайчета май няма да ми мине  Peace

# 19
  • Мнения: 2 229
Охх и аз съм така от 2 дни и те разбирам напълно какво ти е . Горните ти постове все едно аз съм ги писала. Утре ще си взема обаче Тантум верде , пък да видим, че само с чайчета май няма да ми мине  Peace

На мен ми мина гадната остра болка - с чайове става, но яко чай с мед, снощи изпих сигурно 9-10 само вечерта и отделно през деня на всеки час.
Сега разбира се ще продължавам с хапчетата, още ми е едно прегракнало и гадно, но поне не ме боли.

В Трахизана също има АБ доколкото знам. На мен много ми е помагал. Учудвам се, че не ти действа. Опитай да правиш гаргара с цитросепт и едновременно да пиеш със  сок или нещо друго.

И аз се учудих, защото който и от познатите ми да питам за болно гърло все ми казва "трахизан" и мислех че е нещо чудотворно. Confused Спазвах точно указанията, през два часа и нищо - обикновено като смуча хапчета има поне моментен ефект, а с тях дори това нямаше. Confused

# 20
  • Мнения: 5 698
Лимоновия сок също облекчава болката.Изтискваш сока на един лимон и го изпиваш на глътки.Малко щипе ,но има ефект.

# 21
  • Мнения: 1 030
на мен на-дорбре ми е облекчавал болките в гърлото Стрепсил ИНТЕНЗИВ мед и лимон, но непременно ИНТЕНЗИВ, не обикновения

# 22
  • Мнения: 153
В биопарокс има и други съставки които ще намалят отока и ще премахне болките бързо.

Аз 2 седмици се мъча, едвам преглъщах но почнах с Биопарокс и ме отпусна. Почнах да се храня, вече и преглъщам!

Много е тежко 2 дена изкарах само на вода, имах и стягане в гърлото, гадеше ми се...имах чуство че ще почина.

Вземи си и билкови лукчета от аптеката - овлажняват гърлото и по-лесно ще преглъщаш.

Общи условия

Активация на акаунт