Иде време за море ,а пък слънце не пече :) ИСПАНИЯ:)

  • 26 872
  • 298
  •   1
Отговори
# 225
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Ей, много сте писали ooooh!, не може да ви изчете човек!

На патерица, Честит рожден ден на Елеана! Да расте здраво и силно детенце и да помага на мама с тортите Mr. Green

Добре дошли на новите мами!  Hug Видях, че една от тях е от Сеговия, от там имам специални спомени  Joy Whistling

Вал, май само аз закъснях и не виждам снимки Confused Може ли един линк на лични Praynig?

# 226
  • Мнения: 200

ЧЕСТИТ ПЪРВИ РОЖДЕН ДЕН НА ЕЛИАНА! на патерициsilrai Да ви е жива и здрава малката принцеса, желая и волно детство!!

# 227
  • Мнения: 1 156
Здравейте моми4ета
Дойде и моя ред да съм малко свободна и да попи6а на спокойствие. Да благодаря първо на Рали 4е ни покани да оползотворим храната, приготвена за пикника и  ни покани у тях, изкарахме си много хубаво и този път се наприказвахме малко пове4е. Следва6тия път о6те пове4е 6те говорим дано да се организираме пак.
Аз да се похваля, приклиу4и ми курса, по английски, в4ера мина изпита, бе6е тест, и сега 4акаме да ни дадат  сертификатите, но това е в бъде6те време.
Анет, твоя живот е изпълнен с приклу4ения, а малкия е голям сладур, и маъ постоянно те изненадва. Ако има проблеми с Тонто, знае6 къде да звъни6.
Лада това е едно от малкото не6та в моята кухня, които са успе6ни, между другото рецептата е смесена, испано  полска, но се полу4ава добре.
Вес, как мина по4ивката, по4ина ли си, нагледа ли се на красоти.
Аз да разкажа слу4ка. Днес бях у Силраи и сиеи граем с Елеана. В един момент идва Рая и запо4ва да ми говори не6то, в този момент Елеана се разписква, до като не изгони сестра си не се спря. Направо останахме изумени от малкото дявол4е, все за него си иска. Аз ли4но бях адски у4удена на реакцията. Като нямам опит... Ама тренирам на сухо.
Габи, благодаря за рецептите, но у нас има проблем , ограни4аваме пърженото, по разбираеми килограмови при4ни. Но все някои ден за някои празник 6те се възползвам.
Ами вси4ко най хубаво на вси4ки, и каде 6те е следва6тия пикник.


# 228
Здравейте,моми4ета,вижте това,лелей.....


Испанското правителство реши да удължи забраната за свободен достъп до пазара на труда в страната за граждани на България и Румъния с още една година, съобщиха испански електронни медии.

Това решение беше взето на последното заседание на социалистическото правителство на премиера Хосе Луис Родригес Сапатеро по предложение на министъра на труда.

Левите испански профсъюзни централи настояваха за отмяна на забраната, наложена още с влизането на двете страни в ЕС през януари, но правителството реши да удължи нейния срок.

Испания въведе забраната за свободен достъп до своя пазар на труда за българи и румънци заедно с повечето останали страни-членки на ЕС. Неотдавна Германия също удължи забраната, наложена на граждани на двете страни през януари 2007.

Ограничаването на правата на българи и румънци означава, че ако искат да се установят в Испания, те трябва най-напред да получат разрешение за работа. Испания наложи подобни забрани за граждани на осемте източноевропейски бивши социалистически държави, които станаха членове на ЕС през 2004. Забраната не се отнася за граждани на Малта и Кипър, които се присъединиха към блока по същото време.

В момента в Испания живеят и работят около 140 хил. българи, което ги прави една от най-многобройните чуждестранни общности на Иберийския полуостров след румънците, колумбийците и еквадорците.

# 229
  • Мнения: 1 271
Добър ден от мен,
Първо да честитя рожденният ден на сестричката на Анжелика.Да е много весело и щастливо дете.   chef
mamiesp , какво да ти кажа-по добре, че го направиха така, защото се напълни прекалено много с цигани тук.Мисля, че заради тях го направиха това.Не съм расистка, но станаха просто прекалено много, а от там и проблемите.Тук започнаха да стават много обири и убииства.До преди да влезем в Евросъюза, цял ден стояхме на отворена врата, а сега през деня заключвам  Sad , не знам от къде, кой ще дойде.Но истината е, че също така се напълни и с много мароканци и араби....Друго няма да пиша по темата, защото започвам да се ядосвам и да пиша глупости...
Отново ви благодаря за поздравите за Елеана.Бяха и предадени дословно  Grinning
Вееееес, добре си си дошла.Пиши как изкарахте?Успя ли да си отпочинеш?Хайде чкаме заповеди, ти нещо мчного ни отпусна края.... Joy
Анетт, вие спирка нямате, бе жена  Joy То не бях приключения , не беше чудо.Я да се пишете, за някой от риалитта, ще бъдете безпорния фаворит  Grinning Heart Eyes Пусни малко снимки на сладурко.  Heart Eyes
Герито, колко време Мите ще бъде на БГ?Дано не е много.Дай малко снмчици и ти, щото снимките от пикника се изтъркаха от прехвърляне, много гледаме.  bowuu
Момичета ето ви линк към снимките от РД на Ели, не са много, ама то покрай тая торта всички ахкаха и охкаха и никой не се сети да снима децата.За разлика от други РД-та, сега имаме повече снимки на Палячото, отколкото на самата рожденничка.  Sad
http://s144.photobucket.com/albums/r196/silrai/Eleana-1-st%20burthday/

# 230
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Силрай, добре сте се повеселили на рождения ден вие Hug, а тортата наистина си заслужава да е гледана.

Мамиесп, това е решение от края на 2007 година, което касае 2008 год. За 2009 още е прекалено рано да се каже. Peace

# 231
  • Мнения: 259
Silrai много са хубави снимките. А моми4етата ти са големи красавици, да му мисли татито като се заредят ергените на врата ви. А теб да си призная не можах да те позная, докато не те видях на една снимка усмихната, нали беше руса, а и с пусната коса не съм те виждала. Я кажи къде е тази ферия, 4е от понеделник ще имам много свободно време и може да я посетим.
Габи благодаря за рецептите. Мъжо и Ния са харесали много карна4етата, така 4е другият път като се видим ще ти поръ4ам няколко тарелки. Ехх защо не си по близо, голям оборот щяхме да ти правим, хем ние доволни, хем ти  Wink
gery_to представям си как се 4увстваш, на мен ми става тъжно, а на теб сигурно ти се къса сърцето. мога само да ти пожелая сила за да издържиш.
Bec хайде разказвай къде ходи, какво видя, снимков матерял ако може
mamiesp аз го о4аквах 4е имайки в предвид кризата няма да ни пуснат да работим.
анет много се забавлявам с вашите приклЮ4ения, а за посолството няямам думи. Ето заради такива 4иновници не мога да уважавам институциите в нашата страна.

# 232
  • Мнения: 811
Вес,добре си си доШла  Hug.Аз да си кажа...видях и снимките и са страхотни  Wink.Сега остава да разкажеШ подробности да ти позавидим  Wink.Събирай слънце тук,4е като заминете в Лозана ,няма да е толкова топли4ко.Въпреки 4е тази година какво стана,не спира да вали.Не помня такъв май откак сме тук.
Силрай,какво да ти кажа...Ще се повторя,ама голяма майсторка си.Рожденни4ката е един голям бонбон ве4е.Да ти е жива и здрава.
Гери, имаШ една  Hug от мен.Представям си какво ти е.Аз на тоя етап не се отделям от Криси.Хем искам понякога помоЩ,ама така ако може за малко.Ти си смела Peace. Дано те затрупват с работа,4е да не си мислиШ много за Мите.Ще ти липсва ве4ерите,когато Ще сте си сами с мъжа ти.Но има и положителна страна  Wink.Ще се отдадете на хойкане ,Ще си спомните ергенските времена  Grinning.

Не стряскайте народа със стара информация за ограни4ението за работа  Wink.Но и да стане,Ще е логи4но и заслужено.
герипетрова,Деспейнада,кажете и на нас за супата от пакет4етата.Ако сте дали рецепта съм я пропуснала.

Не съм писала напоследък,ама ми се насъбра много.Като ме подпо4на една бъбре4на криза,свят ми се зави от болки.Пак и за кой ли път съм с антибиотик.Такива кризи съм имала 4ат пат,ама преди мнооого години.Мислех си,4е е минало и заминало,ама ...Много е болезнено и с ръка на сърцето си казвам,4е ме болеШе пове4е от родилните болки.

# 233
Моми4ета,гледах,рових,ама смятам,4е новината е актуална,вярно,за тази година става въпрос.Но мен ако питате,мисля,4е 6те ни лепнат поне о6те 1 годинка.Има право мамата,която казва,4е е заради "събратята ни",аз съ6то смятам така.А дали съм расистка=знам ли..... newsm78

Купона за р.ден на Ели=страхотен,нали?Браво о6те веднъж Hug

Аз съ6то Ще помоля за рецептата за супи4ката  chef

Вес,би ли искала да сподели6 с мен спомените си в Сеговия? Joy

# 234
ААААААА.забравих,
Алест(злото да те забрави),скоро6но оздравяване  bouquetНапълно ти вярвам,4е болките са неописуеми,виждала съм сестра ми,когато я пипне кризата Cry

# 235
  • Мнения: 500
Здравейте и от мен!Ние отложихме гостито при мама във Търново за съботя и неделя.Ще постоим малко там,за да запиша Лъчезара на градина.Последно решихме да остане тук,за сега.....Като и' казахме и тя ми каза"Спокойно,мамо!Ще се чуваме по скайпа всяка вечер...Такъв е живота!...."Много ще ми е мъчно( до сега не сме се делили никога...),но до като се окопитим поне,да не я тормозим и нея,а и аз няма да мога да работя...Само като си помисля и заревавам пак,но да не ви тормозя и вас с моите размисли и страсти.
Silrai,приеми и моите поздравления за тортата!  bouquetА купона определено е бил страхотен! Wink
П.п.Тук при нас е 37 градуса............ Crazy

# 236
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Тъкмо щях да кажа, че най-накрая качих малко снимки, и Алест ме издаде Laughing Laughing

Да си кажа тогава другото. Ами ходихме за една седмица на Лансароте, наехме апартамент в хотелски комплекс и сме изключително много доволни. Като си тръгвахме оттам, се чувствах по същия начин, както когато си тръгвам от Бг.
Малко инфо за острова. Името Канариас не идва от канарче, а от латинското канис - куче. Едно време там прасетата са били свещени животни, съответно негодни за ядене, и хората са се хранели с кучета.
С вулканичен произход е, на него няма планини - всяко възвишение е вулкан, над 300 са, а острова е около 20 км широк, и около 60 дълъг. Единствения от седемте острова, на който няма питейна вода - обезсоляват морска и им носят с кораби. Всичко е покрито с вулканични камъни, няма видима пръст, затова и всичко е черно. Няма дървета, само палми, кактуси и алое. Иначе отглеждат цветя, като там, където има пръст, е покрита с вулканична пепел. Казват, че ако почвата не е покрита, разходите за вода скачат 4 пъти, тъй като пепелта е много лека, не пречи на растенията да растат, а в същото време не пропуска да се изпари водата под нея. Там е и един от 12 национални парка на Испания - Тиманфайя. Там се ходи само с автобус, не позволяват разходки, нито да се взимат камъни от парка. Имат страхотни пътища, слабо развит гр.транспорт. Там испанците са екзотична гледка  Laughing, човек има чувство, че е в Англия от толкова много англичани. По закон там сградите не може да са високи, хотели от по 5-6 етажа са рядкост. Задължително са боядисани или в бяло или в светлокафяво, а капаците или в синьо или в зелено - други цветове са забранени. По този начин се пази автентичността на острова.
Ето няколко снимки от хотелския ни комплекс.

Ротондите им са много интересни и идейни. Ние бяхме в Коста Тегисе, която е на север от столицата Арресифе. На юг са Пуерто дел Кармен и Пуерто Калеро.
Пуерто Калеро е малко селище, там е Museo de cetáceos de Canarias, водата на пристанището е толкова бистра, че се виждат рибите. Там направихме подводна разходка, която беше нещо незабравимо. Слязохме на дълбочина около 40 метра, минахме покрай потънали кораби, 1-2 рифа. Накрая ни дадоха сертификати за подводничари  bowuu.

Един от най-хубавите плажове е в Arrecife, казва се Playa del reducto. Друг страхотен плаж, на който за съжаление не успяхме да отидем, е Плая де папагайо, в най-южната част на острова.

Иначе, ходихме на екскурзии из острова. В южната част минахме през солниците - Salinas de Janubio, после през Los Hervideros, където през всичките години морето се бори да си отвоюва завзетите от лавата територии. Продължихме напред към Ел голфо, където е интересното Lago Verde, в което живеят един вид водорасли, които го оцветяват така. Самия залив е кратер на вулкан, които от едната страна е отмит от морето, и езерото всъщност е в центъра на вулкана.

После се отправихме на запад, към националния парк Timanfaya. Целия парк е едно застинало море от лава. Недокоснато, единственото нещо, което е направено е път, по който да минават колите, и който е цяло изпитание за шофьорите на автобус. Понякога надвисвахме над пропастта, а екскурзовода с неговия черен хумор ни изправяше косите Laughing.
В началото на парка са камилите. Може, ако искаш, да се разходиш на гърба им. Не успях да навия мъжа ми да се качим hahaha. Само се снимах до една камила, готова да хукна, ако си обърне главата към мен.  hahaha На повечето камили бяха сложили намордници, за да не хапят, но аз избрах да се снимам до камила без намордник, която ме гледаше не особено дружелюбно.
Оттам започваше La ruta de los volcanes. На едно от възвишенията, Islote de Hilario се намира Дяволския ресторант. Въобще, дявола е символ на националния парк в началото, а после и символ на целия остров. Под това хълмче има лава, която не е излязла на повърхността, но която пази температурата си. Пред ресторанта има една дупка, около 2 м дълбока, където температурата е около 300 градуса, демонстрираха ни го със суха трева, която просто вкараха в дупката, и тя пламна от само себе си. Малко по-близо до ресторанта имаше друг експеримент. Бяха сложили няколко тръби до дълбочина 6-7 м, в които наливаха кофа с вода. След 2-3 секунди оттам излизаше висок облак пара. Казаха ни, че там температурата стига 2000 градуса. Ресторанта е изграден от блокчета лава, а вътре се готви над един огромен кладенец, около 7 м дълбок, на който са сложили скара отгоре.  На нея пекат риба, пилета, и едно пиле се опича за около 30 минути, само на топлината, която излиза от този "кладенец". Самия ресторант е дело на Сесар Манрике, на който се дължат и едни от най-хубавите произведения на острова. За да запази впечатлението за дявола, вътре вместо лампи има светещи тигани.
После започна разходката из парка. Като цяло, все едно си на луната Laughing. Навсякъде те заобикаля лунен пейзаж.  Гледката от Mirador de Montaña rajada е невероятна, навсякъде има вулкани

Оттам започва пътуване на изток, към областта La Geria. Там са избите. Лозите са в дупки, тъй като вятъра е много горещ и ако не са защитени, ги изгаря. На Лансароте вятъра духа само от една посока, затова камъните са наредени в дъги, които пазят само от едната страна. Всичко се прави на ръка, тъй като е невъзможно да се ползва техника. 

На север, след като сме се изкачили до най-високия връх на острова Peñas del Chache - 678 м, минаваме през градчето Haría, което е в долината на 1000 палми - Valle de las mil palmeras. Легендата разказва, че за всяко родено дете, се е засаждала по една палма. Но при един пиратски набег, голяма част от дърветата са били изсечени и изгорени. Отскоро традицията е подновена, броя на палмите наближава пак 1000.
В най-северната част има няколко мирадора. Един от тях е El mirador de Guinate. Оттам се открива великолепна гледка към прилежащите на Лансароте острови La Graciosa, Montaña clara y Roque del Oeste.

Връщайки се на юг, минаваме покрай един от най-големите вулкани - Монте Корона, който при последното си изригване е направил тунел към океана, през който се е изливала лавата. Оттичайки се, лавата е оставила тунела празен. По този начин се получава една от най-дългите вериги пещери - около 7 км, които са разделени на няколко комплекса. Двата най-добре пригодени за туристи са Cueva de los Verdes и Jameos del Agua. В първия не можахме да влезем, отидохме във втория.
Там, където тавана не е издържал тежестта, след като тунела е бил изпразнен от лавата, се е срутил, разкривайки вътрешността на пещерата. Тези открити места, със срутен таван са наречени "хамеос". В Хамео дел агуа, който е съвсем близо до океана, има както и суха пещера, така и подводна. В езерото вътре живеят миниатюрни слепи раци, които принадлежат към вид, който живее в много големи дълбочини, и е обект на научни изследвания.
Това хамео също е дело на Сесар Манрике, който го е направил достъпно за туристи с възможно най-малко изменения. Зад басеина има пещера, наречена El auditorio, която е превърната в зала за концерти с много добра естествена акустика. Там се провежда всеки октомври El festival de música visual de Lanzarote.
Съвсем близо до нас се намира Кактусовата градина.
Има и още интересни места, но нямам възможност да кача всички 400 снимки, които направихме  ooooh!.

# 237
  • Мнения: 1 248
Ехааааа Grinning, Вес страхотен разказ Heart Eyes...отивам още веднъж да го "разгледам".Много екзотично. Hug
Алест, оздравявай скоро.  bouquet

# 238
Вес,супер интересен разказ,супер снимки,харесаха ми,особено тези,от La granja newsm10

# 239
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Вес,супер интересен разказ,супер снимки,харесаха ми,особено тези,от La granja newsm10

А, в Гранха бяхме преди 3 години май newsm78. Там е хубаво да се отиде когато е празника на селото, през август, защото пускат фонтаните. Иначе през останалото време са сухи.

А в Сеговия се озовахме веднъж, пътувайки от Мадрид към Гуадалахара  Joy Joy Joy Оттогава все бъзикам мъжа ми, като тръгнем нанякъде, че ще ме води в Сан Рафаел hahaha

Общи условия

Активация на акаунт