Съпруги, чиито мъже пътуват 6

  • 58 310
  • 419
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 74
Да ти е жив и здрав  bouquet
/...с тия шоколадови изкушения много грубо от твоя страна-да ми пълниш устата със слюнка рано сутринта Naughty/
Благодаря ти Hakiba!
Благодари се, че е сутрин, ако беше надвечер щях да метна пържоли на скарата  Twisted Evil

# 46
  • Варна
  • Мнения: 447
Да ти е жив и здрав рожденика  Hug
Предполагам си му измислила страхотна изненада   Wink

# 47
  • Мнения: 1 312
Благодаря ти Hakiba!
Благодари се, че е сутрин, ако беше надвечер щях да метна пържоли на скарата  Twisted Evil
Аааа,с мръвка мен не мож ме съблазни.
Половинката е по тая част.

# 48
  • Мнения: 681
Дан4е,да ти е жив и здрав рожденника.

# 49
  • Мнения: 239
Дан4е,да ти е жив и здрав рожденника и от мен!
Всички ваши желания да бъдат мои пожелания!

# 50
Здравейте.Реших и аз да се запиша в темата за първи път.Моя мъж пътува вече четвърти рейс и утре ще си идва Grinning.Но и нас ни забавиха страшно много - месец и половина.Трябваше да си дойде още на 16.04.И на него му е много тежко,че пътува.А аз съм такава че преживявам страшно тежко разделите.Имаме едно детенце на 4 г. и сега съм бременна в 7-мия месец.И ние уж се каним повече да не пътува и да се захване вече с нещо на сушата,но лошото е че нямаме още никаква идея какво може да работи тук, така че не смея да се надявам много, че скоро че спре да пътува Sad

# 51
  • Варна
  • Мнения: 552
И аз да се присъединя към поздравяващите.

Данче, да ти е жив и здрав рожденика! Много щастие, любов и късмет в каквото и да захване на сушата или в морето!

Мел, къде се намира този Планет клуб и от колко часа започва мероприятието?

pandv, добре дошла в нашите редици!

Аз пък въобще нямам намерение да го спирам от пътуването. Така сме свикнали вече, че това е начин на живот при нас, а и така поддържаме тръпката. Противно на правилото: "Очи, които не се виждат се забравят" и там подобни  не важи за нас.

Да ви разкажа за нашите риби.След като видяхме риба как яде дребни рибки я преместихме в 1 буркан до аквариума. На другия ден
като се прибрах от работа я намерих умряла под масичката в хола, просто беше прелетяла около метър от буркана. Снощи намерихме удавена още 1 от големите.Останаха 1 голяма и 8 малки да плуват в нещо като зелева чорба за 3 дни.
Който има риби и гледа отдавна да помага, че да не измрат и другите.За първи път се занимавам с такова нещо.

# 52
  • Варна
  • Мнения: 441
Дан4е, Честит рожденник! Да ти е жив и здрав и много да те слушка   bouquet!
Незнам за вас, но аз хапнах сладичко като видях почерпката  Blush.
marka_74, виж тук за празника:
http://deteto.info/pages/HIDDENFRAMES.HTML?frame=http://deteto.i … ages/01.06.08.htm
pandv,  Hug. Кога е термина?
Момичета още 14 дни  Laughing.
Илиева, много странно това с рибите  newsm78. Питайте в някой зоомагазин.

# 53
  • Варна
  • Мнения: 447
Мел, къде се намира този Планет клуб и от колко часа започва мероприятието?
Това е заведението до градинката срещу "Елитис"(склада) на гарата  Peace
Започва в 10 часа

# 54
  • Мнения: 113
Илиева имате ли помпа за аквариума,какво представляват рибите.Dan4eto  да ти е жив и здрав рожденика,много да се обичате,да го приемат више и най-накрая да се вземете.наздраве.

# 55
  • Варна
  • Мнения: 552
Мел, благодаря! Сетих се къде се намира, даже съм пила кафе там. Понеже има още някъде друга Планета.

Марка, имаме помпа с гъба.Като напълнихме аквариума сложихме вода от предния ден държана в туба. Осемте малки рибета са хелери, дадени от приятелка на дъщеря ми. Първата дето се самоуби беше барбус, втората лежеше на дъното е скалария. Живата е барбус. И трите са купени от магазина,ако има някакво значение. Днес долях малко вода пак от вчера и от дъното се вдигна не изядена храна. Понеже дъщеря ми ги храни, май им слага по много и остатъка пада на дъното.

# 56
Чакаме бебенцето да се появи на 11.08 Grinning.По план и таткото трябва да си е тук тогава. Ако не успее да се захване с работа на суша, то сме си казали че ще стои тук поне 6 месеца Simple Smile.Така че съм много щастлива Simple SmileМакар че днес таткото много ме огорчи.Бяхме се чули преди няколко дни по телефона от Англия.Той беше в моряшкия клуб и ме попита дали иска да ми купи шоколад от там.Аз му казах, че ако иска да ми купи (не че тук не мога да си купя,но все пак).Та днес като се видяхме по скайп и го попитах ей така между другото дали ми е купил шоколад,а той ми каза че ми е бил купил,но много му се било дояло та взел че го изял.Стана ми ужасно гадно.Не ми е за шоколада,а просто за егоистичната му постъпка.Още повече сега като съм бременна.Мислите ли че се навивам за глупости и пресилвам нещата?Стана ми гадно и затова че аз от цяла седмица се подготвам за неговото завръщане, чистя, оправям си външния вид,а днес съм станала в 5.20 часа сутринта за да сготвя любимите му манджи,а той не е помислил за мен SadНо сега гледам да не се задушавам от тези мисли,да се настроя положително и да се радвам на утрешния ден когато ще го видя Grinning

# 57
  • Мнения: 1 312
От хормоните е госпожа Wink
Доял му се-изял го,голяма работа.
След толкова сладко и теб ще наяде като се върне Mr. Green

Илиева,
тръпката верно си я има и е много приятно онова пърхащо усещане в стомаха когато го видиш да се задава на летището.
И първите дни-хем си е същият,хем трепериш от приятна нервност все едно си на среща с ново гадже... Flutter
Размечтах се.
Има си и плюсове тази професия/освен финансови/,но ако и двамата го желаете.
В нашият случай никой не го иска достатъчно.

За рибите:
Хубаво е препарати за вода да сложите.
Остави това,че е престояла-аквариумната вода не е чешмяна вода.
Най-масовите-Сера Акватан и Сера Нитривек /биостартери за подготовка на водата,намалят съдържанието на хлор,отлагат варовика,свързват вредните метални елементи,предпават слизестата обвивка на рибите при транспортиране,играят роля на антистресов фактор при смяна на средата,насищат аквариумната вода с милиони полезни бактерии срещащи се в естествената им среда/.
Други марки със същият ефект,но по-скъпи са:
Тетра Аква Сейф и Тетра Ийзи баланс.
Хаген Аква плюс и Хаген сайкъл.
Която и фирма да избереш-ползваш ги в комплект.
Помпата да работи постоянно.
Нагревателя да е на 25-26 градуса/скалариите предпочитат 28,но не е фатално и по-ниска да е/,
не миеш нищо с препарати,ползваш само вода,
когато сменяш темперираш за да не ги пресечеш,
грунда на дъното да е подходящ/речен най-добре/,старателно измит,
храненето да е макс 2 пъти дневно в количество,което рибите могат да изконсумират за не повече от 5 минути.
Остане ли-прехранила си/от глад не могат да умрат,от преяждане могат/.
Да не говорим,че храната се разтваря и започва да гние,в следствие на което се образуват много нитрити и т.н. вредни вещества,променящи РН и другите и параметри.
Барбусите скачат много/желателно е да има капак аквариума/,
скалариите не са най-подходящата комбинация с горепосочените,понеже са риби пазещи територия,освен това са статични и с тези дълги "оперения"са примамливи за по-нападателните.
Барбуса е бърза и леко агресивна риба,въпреки,че ако са стадо/7-9 броя/,а скалариите са по-едри не е проблем обикновено.
Важно е да има зеленина/и красиво/.
Важно е аквариума да се намира в най-тъмната част на стаята за да не се развиват алги/нишковидни или четковидни водорасли,като брада по стъклата,растенията/.
Светлината да е изкуствена-около 10-12 часа в денонощието е достатъчно да е осветен аквариума.
Не се сещам друго засега.
Питай,ако нещо се чудиш в последствие.

Колко съм подробна-ще ме изгоните скоро Crazy

# 58
  • Варна
  • Мнения: 441
pandv, определено е от хормоните  Wink. Сигурна съм, че ще те изненада с нещо.
Моят мил пък иска да ми купи блузки, размер м, според него щели да ми станат  Crazy. Аз съм бременна в деветия месец, незнам как да му обясня, че съм огромна  Blush, като ме види ще се стресира, ако не съм родила дотогава  Rolling Eyes.

# 59
Благодаря ви за отговорите Simple SmileИ аз предполагам че е от хормоните,а и от настъпващото напрежение, очакване и подготовка че днес ще се прибира LaughingТолкова съм щастлива в момента, но само една моряшка съпруга може да разбере радостните емоции които изпитваме като се прибират мъжете ни.А иначе и аз се притеснявам как ще реагира като ме види с видимо голям корем, а ме остави с плосък Wink

Общи условия

Активация на акаунт