Януари е много далече, но мама знае че чака бебе вече-2 част

  • 16 986
  • 363
  •   1
Отговори
# 300
Здравейте момичета,стискам палци на всички които са на преглед днес,и да знаете че чакаме новини как е минало....
На новите мами пожелавам най красивите и спокойни 9 месеца...

Лек и успешен ден на всички Hug

# 301
  • Мнения: 92
Collibri  много се радвам за теб  Hug

# 302
  • Мнения: 6
Колибри, честито мила казах ли ти аз - е наистина най-после да мирясаш Hug
Аз съм на преглед на 30-ти в Петък и съм страшно спокойна - ще видим. Дай снимки на малкото ангелче....
Сега едно питане- тези иследвания за Даун и Спена Бифида къде ще ги правите, кога се правят, в коя г.с. и горе-долу на каква цена са, поемат ли се от здравната каса. Попрочетох за този д-р Марков и наистина ми се струва доста компетентен - виждам че и прави такива ислдевнаия, но се притеснявам за цената.......знаете ли нещо по въпроса newsm78

# 303
  • Мнения: 3 005
Колибри, страшно се радвам за теб. Тъкмо почнах да пиша, когато излезе последния ти отговор. Благодаря ти за линковете, много са хубави.
Свет1970, много, много се радвам за теб, стискам палци всичко да е наред и догодина да гушкаш хубаво, здраво бебче. Знам какво имаш предвид под притеснение, защото и при мен първата бременност беше много дългоочаквана и след дългогодишен / почти 6г./ стерелитет, няколко операции, стимулации,  инсеминации и инвитро. Преди ровех повечв "Проблемното" в дир-а, но повече четях, не съм писала много, защото нямахме интернет вкъщи, а от работа почти нямах време. Затова и сега не мога да повярвам, че е станало. Той и мъжът ми много се изненада, защото мислеше, че ме е пазил, ама имаше период, в който не се бяхме снабдили с презервативи, та явно пазенето не е било ефективно. Така, че понякога явно второто дете се зачева много, много по-лесно, пък да видим.
Аз съм притеснена най-вече защото допреди няколко дни въобще не предполагах и съм си пила лекарствата за кръвно, които са противопоказни по упътване и за инсулиновата резистентност - метформин, което май не е толкова страшно, но докторът ме успокои, че всичко ще се огледа и ще се види.
За фетална морфология с предишното детенце ходих и при Мазнейкова, и при Марков, ако е същия, защото не съм ходила във "Фемина", а в инвитро -центъра, където забременях, но мисля, че е същия доктор - Димитър Марков от Майчин дом, млад и много добър. Той ми позна пола на щерката в 13г.с. Сега ще се обадя да питам дали продължава да преглежда там - преди само два следобеда в седмицата, че ги познават сестрите и докторите и мисля, че ще се сетят за мен и ще ми направят компромис с часовете, щом е страшно, а и аз съм проспала доста време, чакайки си цикъла.
И последно - Тони 1166, много благодаря за милите думи и успокоението. Твоето детенце на колко е? А на въпроса за застъпване на майчинство, не помня от кой беше, едва ли ще успеете все пак в 9-те месеца, в които се получава 90% обезщетение да се роди второ дете, така че мисля, че няма проблем, а за второто дете пак трябва да се полага същото обезщетение, за жалост ще се върнете върху заплатата, получавана преди излизането в първото майчинство. Както при нас ще се получи почти през 2006г., така че дано няма голяма инфлация. А и за яслите, аз кандидатствах за Ния, но мисля, че няма да я вземат - изгоря ми вентилаторния блок на компа точно същия ден - 04.02. и сме назад. Пък и сега, ако всичко е ок, предпочитам да ги гледам двете вкъщи колкото и да е трудно, а не голямото да носи само сополи и болести. Ама ще видим.
Успех на всички други мами, които днес са на преглед.

# 304
  • Мнения: 270
КОлибри,миличка,прекрасна новина newsm44 newsm68 надявам се довечера и аз да изпитам същите тези прекрасни трепети за първи път в моя живот и много се вълнувам. newsm17. Аз съм в края на 7 г.с ппо изчисления на док от миналия път,амам да видим сега какво ще  каже.
Радвам се на щастието ти и ти желя да го изживееш докрай Hug

# 305
  • София
  • Мнения: 276

Сега едно питане- тези иследвания за Даун и Спена Бифида къде ще ги правите, кога се правят, в коя г.с. и горе-долу на каква цена са, поемат ли се от здравната каса. Попрочетох за този д-р Марков и наистина ми се струва доста компетентен - виждам че и прави такива ислдевнаия, но се притеснявам за цената.......знаете ли нещо по въпроса newsm78

Сонче82, Феталната Морфология във ФЕМИНА е 50 лв, а ако искаш и ДВД запис на бебо+ 10 лв.
В Марков, цените са подобни.

Първата ФМ е хубаво да се направи 11-13 седмица
Втората ФМ  16-20 седм.

b]Телефони:[/b]
*Фемина- 983-30-20
*Марковс - 946-07-95, след 14 ч.

MaianaNia, да това е същия Д-р Марков, който описваш...преди беше в клиниката на Мазнейкова, но се отдели със собствен кабинет- намира се близо до Оборище( към Канала)

# 306
  • Мнения: 140
 Laughing Супер Colibri- само такива новини да чуваме. Радвам се за теб и мъничето. Найде- чакаме и другите сърчица Simple Smile
Miana Nia, при мен няма да има застъпване, защото дъщеря ми септември става на 2 г., а аз евентуално януари ще раждам- някъде към 2 месеца ще имам и ще трябва да си взема болничен или да си пусна платения отпуск ooooh!
Някъде назад една мама беше пуснала сайта на Клиниката на д-р Марков- прегледа е към 60-70 лв, в зависимост от това дали искаш диск с клипче Simple Smile

# 307
  • Мнения: 374
Здравейте, момичета!Аз съм от Януарки 2008. Стана ми мило като чета темичката ви!(Ще ме извините за нахалството), но бременността ми беше чудесна и ми е приятно да се върна назад  Grinning
Стискам ви палци!  bouquet

# 308
  • Мнения: 1 391
 beer beer3 beer2 cheers Drunk
Знам, че ни е забранено, ама виртуално може! Черпя ви по едно, за търпението да ме слушате, да мрънкам....  Mr. Green Надявам се да е по-безоблачно занапред!  Whistling

daninceto , ще видиш колко е вълнуващо! Ще се види, щом си по-напред отмен  със сигурност! Стискаме палци и на краката /който си има хахаха/, и двамата и аз и бебчо!

Успех на всички момичета! Пишете, че се вълнувам за вас все едно за себе си!   bouquet Grinning Heart Eyes

ето и снимката на моето бебоче

# 309
  • София
  • Мнения: 146
daninceto стискам ти палци за днешния преглед. Ние с теб бяхме на една дата май. Дано поне ти чуеш сърчице.
Колибри много много се радвам за теб  Hug

Аз обаче сега се притесних, защо не съм чула сърчице още. И ми е едно ревливо. Милото си дойде ама не ми се ще да го товаря с моите терзания сега. Пък и като му разказах, той някак си е спокоен, което ме кара да си мисля, че все пак всичко е наред. Ще се види на 06.06 сигурно вече туй сърчице, докторката ме викна тогава с готовите изследвания. Ех оплаках ви се.
Прегръщам ви всички!

# 310
  • Мнения: 1 391
не се притеснявай, миличка! и аз преди 1 седмица не само че не чух сърце , ами и нищо не видях!
само сак
явно е мн. малко и ако е недобър ехографа не лови  - то и при мен видимо не се виждаше, и аз се усъмних то йкато каза че има  Heart Eyes, но ми го увеличи. Мисля че ехо-то беше доста добър апарата. Не се притеснявай - ще порасне и на следващия  Heart Eyesпреглед ще го видиш - важното е че има бебче! и то расте!

# 311
Колибри много се радвам за добрите новини мила Hug
Данинцето..чакаме и от теб добрите новини,стискам ти палци  Peace Hug

# 312
  • Мнения: 270
Амелия  ето сега и аз се притесних,понеже на моя док не му е от най-прекрасните ехографи,та и мен да не ме прати за след няколко седмици пак за пулс newsm78 че като гледам на Колибри е супер  ясен и модерен.То ще си покаже.Благодаря ви момичета за стиснатите палци,много сте мили.Утре ще разказвам  Hug

# 313
  • Мнения: 60
Collibriмного се радвам за теб.Дано вече да е по - безоблачно занапред и все такива хубави новини да се чуват.Страхотна тръпка е да видиш как сърчицето на бебчо тупка,напълно те разбирам и въобще не си мрънкала Grinning,тука всичке сме за да си споделяме когато нещо ни тежи.

Свет1970добре дошла при нас и много се радвам за теб ще видиш , че всичко ще се нареди и след 9месеца ще гушкаш сладко бебче.Ние пробвахме от 7месеца за бебе докато стане така минах по пътя на базалната температура и тестовете за овулация,от надеждата и разочарованието всеки месец така,че отчасти те разбирам и много се радвам , че се е сбъднала мечтата ти.
Стискам палци на всички които скоро са на преглед моя е чак на 11.06.

# 314
  • Мнения: 3 005
Бръм, много благодаря за инфо-то и телефоните.
Колибри, снимките са супер, явно наистина апарата на доктора е много добър. На моята нищо не се вижда освен някаква точица.
Момичета, трябва май да се пусне нова тема, че тази ще я заключат, но ме няма с линковете,  пък и съм от най-новите попълнения, та да оставя на по-добрите в областта. Simple Smile
А някой налагало ли му се е да пие Метформин в началото, че до миналия четвъртък го пих и ми е притеснено дали заради нещо и лекарството за кръвно няма да е увредено ембриончето?

Общи условия

Активация на акаунт