Как се дарява яйцеклетка?

  • 7 092
  • 56
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 22
Лично аз не бих стояла мирно,нито ден да гледам отстрани детето си как расте в "чужд дом".Само като си го представя и изтръпвам!
Та това дете ще е твоето!!!
Без значение от кого.
Мисля, че преекспонирате проблема и само нагнетявате колебанията на жената, която се пита дали да бъде донор или не.
Жената, която носи бебето девет месеца под сърцето си, е неговата рождена майка. Не мисля, че могат да се сравнят 9-те месеца бременност с еднократното дарителство. Това дете няма да бъде дете на дарителката, а само част от нея, която по волята Божия е отишла при друга жена. Въпрос на толерантност, интелигентност и добра воля е как дарителката ще възприема роденото от другата жена дете.
Аз също подкрепям идеята за анонимното донорство, но не мисля, че крайни позиции като "това дете ще е твое" помагат в случая.
Ако жената, решила да дари, го направи, то това ще бъде проява на изключителна човещина и всеотдайност. Нека не я плашим с крайни мнения и оценки.
Да дариш част от себе си, да помогнеш на други хора да сбъднат мечтата си и да създадеш дете е най-великият жест, който една жена може да направи. 
Желая ви успех!

# 16
  • Мнения: 945
Аз също като Хри съм си задавала въпроса за родна сестра, но тогава ми изникват чуденките, ами ако тя не ще да има дете от моя мъж newsm78 от друга страна това дете ще е и мое, защото тя като моя сестра носи същите гени, а то къде племениче къде рожба, все тая. Но все пак не бих могла да помоля дори сестра си да прави пункция заради мен. Толкова е труден проблемът. Аз лично бих дарила яйцеклетка на нея, ако бяхме в обратна позиция и то без да се замисля. Браво на Dive! Чудесно е да не си безразличен, да искаш да помогнеш. Трябва да има повече такива хора.

# 17
  • Мнения: 939
А аз не мисля, че даряването на яйцеклетка означава непременно в последствие да си искаш детето. Бих си дарила едната ръка на непознат човек, който има нужда от нея и не бих мислила след това, че като ръката ми е моя, значи и тоя човек съм аз. Какво като дари яйцеклетка на позната? Това е само яйцеклетка - сперматозоидите не са на мъжа на донорката, както и детето не е отгледано в нейния организъм. Ако даря кръв на някого - какво става тогава - да не става и той част от мен? newsm78 Крайно време е това общество да се научи, че дариш ли нещо от тялото си, повече нямаш правА над него и това нещо вече не ти принадлежи. Това е подарък и толкоз. От малко повече от две години обсъждаме именно даряването на яйцеклетка на кумата ми, но предвид изчерпването на резерва ми, се отказахме. Никога не бих приела, че дете, което тя би могла да роди от моя яйцеклетка, е мое дете - да не съм го раждала аз или баща му да е мъжът ми? Излишни емоции и насоки на размишления си вкарвате, от които никой няма нужда. Има хора, но които това никога не би им минало през ума, но като видят такъв филм или прочетат нещо подобно - веднага го приемат за своя идея. Спестете им го, моля.
Тъй и тъй, дарявайки яйцеклетка, жена, вкарала се в тези размисли винаги ще се чуди има ли дете някъде и какво става с него.

# 18
  • Мнения: 2 382

Спести си на себе си това изтезание, дари анонимно.

Лали,приеми извиненията ми,грешката е моя.
 Поне 10 пъти прочетох в този цитат вместо "дари" , "дори".
Още веднъж се извинявам  bouquet

# 19
  • Варна
  • Мнения: 2 328
Здравейте отново! Hug
Много съм ви благодарна на всички за изказаните мнения - беше ми полезно да чуя всяко едно от тях. Искрено казано, не се бях замисляла, че реално "50%" от детето са моя плът и кръв. Гледах на даряването като на кръводаряване, но малко по-слжно. И исках да зная колко по-сложно е и какви рискове крие. Това, което не разбирам обаче е: защо след като има анонимно дарени яйцеклетки, те не се ползват? Бях останала с впечатление, че просто няма дарени яйцеклетки, няма дарители! Така или иначе съм решила да даря яйцеклетка, защото за мен това ще е просто едно неудобство, а за някого ще е огромно щастие. Дали ще е за моята близка или за друго семейство наистина няма значение - просто искам да им помогна... И накрая: толкова ли е страшна тая процедура, та хората не даряват масово? Кажете ми, моля ви, защото започвам да се плаша...

# 20
  • Мнения: 1 950
Dive, още веднъж поклон пред решението ти Hug
Яйцеклетки се даряват, но не масово. Първо още няма много инфо за това, второ хората са си егоисти. Малко са жените като теб, които не са минали по пътя на стерилитета, които са отворени за такива жестове.
Обикновено дарители са момичета, които също правят ин витро процедура, по-млади са, отговарят добре на стимулациите и при един опит имат извадени доста годни яйцеклетки. Рецепиента обикновено плаща за стимулацията или си делят парите по равно. Всичко това е анонимно разбира се.
Отделно в читавите клиники за репродукция има банки, предполагам във времето напред, това ще е една рутинна процедура, като даряването на кръв. Дай Боже да стане така, да има все повече жени, които биха го направили.
Не, не е страшна процедурата. Много от нас са преживели, по една, две, че и повече такива. Не сме умряли Mr. Green, ако не правиш стимулация, а се разчита само на естествения цикъл, единственото, което се прави са редовни фоликуметрии от първите дни на цикъла, до малко преди овулацията, тогава се прави пункция, която не е страшна, ако яйцеклетката е една се прави дори без упойка. Болката не е повече от менструална. Може и с упойка, упойките са леки, събуждаш се след 15 мин и си отиваш в къщи. Това е.
Единственото, което е по-рисковано е ако се прави стимулация. Но когато се разчита на добър лекар и екип, когато всичко се следи детайлно, не би трябвало да има проблеми.

Аз също бих станала дарител, само че съм на 36 и вече и моите не ги бива много Sad

# 21
  • Мнения: 3 246
Dive  и аз искам да те поздравя за решението   bouquet а останалото го е написала Цветунчо

# 22
  • Мнения: 2 584
zvetun4o не съм съгласна че хората са егоисти, да има и такива но има и много други който правят всичко за да помогнат на непознат в беда, според мен проблема е че няма инфо за даряването, от друга страна не мисля че трябва да се прави реклама за да раберат всичко

# 23
  • Мнения: 1 950
rut, аз говоря за болшинството от хората. Разбира се, че има и такива, които винаги биха помогнали.
А колкото до егоизма, така е устроен човек, това е като инстикт за самосъхранение, особено в по-тежки години. Забележи в последните години колко трудно се намират кръводарители, как хората все още не са отворени за това да дарят органи на починалите си близки и т.н.
И не можах да те разбера, хем няма инфо по въпроса, хем не мислиш, че трябва да се информират хората? newsm78

# 24
  • Мнения: 2 584
ами все пак на дарителите се дават и пари, и ако се даде гласност ти е ясно колко роми ще почнат да дават, така както са окупирали кръводаряване, а когато човек е в нужда се съгласява на всичко, пред НЦТХ е пълно с тях и цената е около150лв. за 0.5л.
затова и така се изказвам
но ако се обесни съм сигурна че много жени ще помогнат, мисли от сорта ма то това е част от мен са ми смешни, така или иначе тази яйцеклетка се изхвърля след като не се ползва, защо да не се даде на някой , може би аз мисля по друг начин но съм за даряване

# 25
  • Мнения: 1 950
Рут, на дарителите се плаща само и единствено ако също са подложени на ин витро или ИКСИ процедура. Тогава заедно с рецепиента си поделят сумата за процедурата, или тя е за сметка изцяло на рецепиента.
За сега нито нормативно, нито извъннормативно Wink не се практикува заплащане при даряване на яйцеклетки Peace.

Все пак даряването на яйцеклетки не може да бъде приравнено към даряването на кръв едно към едно. Все пак едното носи генетичен материал, който ще оформи половината от едно човешко същество Peace

# 26
  • Мнения: 2 584
zvetun4o не си права, но засега няма да пиша и да казвам
ако искаш ми пиши на лични

# 27
  • Мнения: 7 716
Законът не разрешава продажбата на яйцеклетки.
Генетичния материал няма нищо общо с кръвта.

# 28
  • Мнения: 2 309
От сто кладенеца вода да извадите,яйцеклетката няма нищо общо с кръводаряването!!!
Сравнението е неуместно и повърхностно!
А всеки има мнение по всяка тема...Именно аз съм против,ако даря яйцеклетка,да знам кой я е "износил" Naughty

# 29
  • Мнения: 939
Рожбе, ако ще и на бой да ми скочиш, за мен даряването е все едно и също - независимо какво даваш. Търсене на разлика и такива емоции ми се струва, че развиват само хора, които от 100 кладенеца вода ще довлекат да те убедят, че не трябва да се дарява - нали знаеш - когато искаш да направиш нещо, си намираш начин да го постигнеш, когато не искаш да направиш нещо, си търсиш причина, която да не ти го позволява.
А за мнението си права - моето не е като твоето - факт, който не оспорвам, и с който съм съгласна на 100% - всеки има право да си каже какво мисли.
Айде, сполай ти, че днес нещо нервна ми се виждаш.

Общи условия

Активация на акаунт