Норвежките мами очакват лятото засмяни - 25 тема

  • 13 810
  • 283
  •   1
Отговори
# 105
И палачинке не се дразни, аз съм млад и отговорен човек, който първо мисли и после действа, и точно поради тази причина съм тук и пиша и мисля, защото съм отговорна пред родителите си и себе си. Съжалявам, но парите които ще хвърля там са изкарани с пот и кръв от семейстовото ми и поне малко трябва да знам- !?заслужава ли си?! За това, питам ли, питам! Благодаря Ви!!!!!

# 106
  • Мнения: 977
track666, няма лошо да се информираш.  Hug

С питане до Цариград се стига, а ти чак до Берген!  Laughing

Желая ти късмет!
За съваление не мога да ти помогна с инфо!

# 107
  • Мнения: 1 294
track666, не се дразня чак пък толкоз ... но всеки си знае и преценява сам за себе си, трудно човек може да постави общовалидна оценка. На някои много им харесва, на някои не толкова... ама то на мен и в България ми харесва де, та може и да се окаже, че на мен ми е нисък критерия.

Ето и моята гледна точка в знак на приятелско отношение.
Образованието е ОК има и по-добре има и по-зле. Берген е страхотен град (според мен). Хората (казват) били симпатични. Живота е скъп. Времето е дъждовно, хладно (но пък с това глобално затопляне, кой знае). Аз когато тръгвах за Норге имах предложение за работа във Франция. Подобна на твоята дилема сега. Избрах Норге по лични причини и не съжалявам.

# 108
  • Мнения: 2 786
Мишел, браво за хубавите новини  Hug
И браво на Marjo, че те е "поела" в свои ръце   bouquet
Тук при нас от известно време е жега.
Ама жега ... 25 градуса поне, може и повече  Shocked
Норвежците са налазили тревата и си правят слънчеви бани  hahaha
То и ние доста се разхождаме, ама почти слънчасах (което не вярвах да ми се случи тук честно казано).
Нооо, не се оплаквам, доволна съм  Sunglasses
Дано така се задържи топло и слънчево още поне 3 месеца  Joy
А се чудя така типичния за нашия град студен вятър къде се е скрил и той (сигурно затова напича така, няма ветрец да разхлади).

# 109
  • Stavanger,Norway/ Varna
  • Мнения: 1 934
Абе къде изчезна Червено ВИнце,може да пътува пак нанякъд еи да съм изтървала, ама я няма напоследък  newsm78

Момичета, как е конюнктивит на норвежки. Съмнявам се че малката е пипнала, а то тук човек трябва с готова диагноза да ходи на лекар, та да се подготвя. Дано не е това де, ще видим по- късно на леге вакт-а.

# 110
  • Мнения: 249
Konjunktivitt. Дано да ви се размине  Simple Smile

# 111
  • Stavanger,Norway/ Varna
  • Мнения: 1 934
Ей, Милва, мерси много, ами то било като на български. Май ще се размине, днес е много добре очото  Laughing, ама аз вчера цял ден я обстрелвах с кърма  Laughing

Пак е горещ и хубав ден навън, надухме басейна на малката и след малко се понасяме към плажа. Party

# 112
  • Мнения: 2 786
Бобче, радвам се, че оченцето на Йованка е добре днес  Peace

Ние днес доста витамин Д направихме ... много слънчеви бани, много чудо  Joy

# 113
  • Мнения: 249
Jeg hadde utfordret min mann til å ta sin del av husarbeidet, og dermed bestemte han seg for å vaske T-skjorta si selv. Han hadde vært i vaskerommet i ca. to sekunder da han ropte: 'Hvilket program skal jeg bruke?'
'Det kommer litt an på', svarte jeg. 'Hva står det på T-skjorta?'  'Manchester United', svarte han.
Og de sier at blondiner er dumme... 
-----------------------------------------------       
Et par ligger i senga. Mannen sier:
'Jeg skal gjøre deg til verdens lykkeligste kvinne!' 
Hun svarer: 'Jeg kommer til å savne deg...'
----------------------------------------------------------- 
'Det er altfor varmt til å ha klær på i dag' sier Erik idet han kommer ut av dusjen, 'kjære, hva tror du naboene ville tro hvis jeg klippet plenen naken?'
'At jeg tok deg for pengenes skyld', svarte hun...

-----------------------------------------------   
Q:  Hva kaller du en intelligent, kjekk og følsom mann?
A:  Et rykte...
-----------------------------------------------   
*  Kjære Gud,
Jeg ber om visdom til å forstå min mann, kjærlighet til å tilgi ham, og tålmodighet til å tåle hans skiftende humør. For du vet det, Gud, at hvis jeg ber om styrke, kommer jeg til å slå ham i hjel!
AMEN
-----------------------------------------------   
Q: Hvorfor sutrer små gutter?
A: De trener for å bli menn.
-----------------------------------------------   
Q:  Hvordan unngår du at din mann leser mailen din? 
A:  Du endrer 'Innboks' til 'Bruksansvisning' 

И любимото ми
-----------------------------------------------  --   
Q:  Hva betyr det når det ligger en mann i sengen din og gisper etter luft og sier navnet ditt?
A:  Du holdt ikke puta lenge nok.
 

# 114
  • Мнения: 977
Marjo, стига само наднича. Дай отчет на колко градуса дремеш нашън сега, че ние сме се изпокрили от слънцето, а то май малко остана да го има...

Това моето сладурче, ако не заспи скоро, се предавам и до довечера няма да го слагам да спи. Аааа.. Съвсем се понорвежи детето...  Party

Тук някъде май и аз трябва да се отчета. Само да вметна, че и на мен Винска ми се губи от хоризонта, но си мислех, че е само защото нямам време да я проверя вписва ли в спамчето.. Явно рано-рано се е отвяла на чудните острови, за които толкова се точеше...  Hug

Аз какво да кажа... Добре сме, посвикнахме... Всъщност не ни е било трудно и не ни се е налагало да се адаптираме към този етап към нещо специално. Освен, може би, само към дългите дни и...обърнатата кирилица на комп-а ми /поневе съм с виста/. Както и да е...

Тук наистина е рай за децата. Природата му природа, чистотата - чистота. Е, Германия си ми остава номер едно по отнояение на чистота, но кой знае. Може окото на турист да ме е подвело. Wink

Най-хубавото, което успя да ни се случи до този момент бе да се срещнем с Marjo и милото и семейство още през вторият ден на пребиваването ни. Съвсем забравих, че не сме си на наша земя, за което им благодаря!  Heart Eyes

Ще продълва след малко, че малчо ме привиква да папкаме.  Laughing

Последна редакция: пт, 06 юни 2008, 14:59 от mishelle

# 115
  • Мнения: 515
Ей, Милва, Изабелата много прилича на теб, бе!  Grinning Каква мацка е станала!
Аз съм се скатала под чадъра на двора и се радвам на хубавото време!

Айде живот и здраве ще се видим утре! До тука сме: аз, Деата, Милва, Мишеле и Сандефиорд. Има ли други?

# 116
  • Мнения: 977
Джоджо най-после заспа, но не ми се мисли как ще го приспиваме довечера... Съвсем си обърка ритъма, миличкият...

А какво става с Linda? Нали и тя беше наблизо до Осло? Хайде, отчитайте се кой още да чакаме на срещата!  Sunglasses

Аз само да се похваля, че вече имах първи социален контакт с мнорежка /ако не се брои една много мила пасажерка на слизане от самолета, без чиято помощ бях изгубена/. Та, ходим си ние редовно на пясъчника до нас и 2-ри ден засичаме една лелко-баба да си закусва на пейката /живее на 5 крачки по-долу, но сутрин не грее слънце на верандата и/. Познайте кой първи заговори. Wink Така че в този миг разбулвам мита, че мнорежците не са приказливи. Wink Но няма да посегна на другия мит. Онзи, че са срамежливи. След като обсъдихме детенцето, времето и след като дадох скромен отчет какви сме и за какво се борим, жената се измъкна с думите: "Аз по-добре да се прибирам преди да е напрекло силно слънцето". Wink Извинена е! Предвид жегата която е.  Sunglasses

А, да. Още един мит се оказа факт. Идва един чичко, който 2 дни упорито се опитва да окоси полянките наоколо. И ние с Вики като невидели стоим и го зяпаме какво и как прави /няма да споменавам, че въпросната трева не бе по-дълга от половин педя.../. Та както си коси мирно и кротко чошечеца спира до пейката, на която до скоро е седяла събеседничката ми и ме приканва да му помогна. Отивам, готова да помогна, ама... Осъзнавам, че не съм яка норвежка. Едва помръднах моята страна на пейката. Човечеца силно разочарован, че не съм еманципирана жена се принуди да си свърши сам работата... Та... Бях слушала за силната ръка на норвевката жена, но чак сега осъзнах с каква тежест се е натоварила...  Rolling Eyes

# 117
  • Мнения: 249
Да бе, Марйо, прилича госпожицата на мен, ама само в прическата, щото аз се подстригах миналата събота. Сега сме с еднакви коси.  Laughing
И mishelle, каква е тая трева половин педя. Вие там съвсем сте се занимарили. 5 см да я поддържаш, ааа. Безобразие.

# 118
  • Мнения: 2 786
Милва, много ти е красива госпожицата, да ти е жива и здрава  Hug

Мишел, браво за социалния контакт и ... това с косачките също е било забавно.
При нас беше избуяла трева до коленете направо (романтика, но не изглеждаше много красиво), та отидох да попитам има ли някой, който коси трева в нашия район или сами да се оправяме, че вече "плуваме" в зеленина.
На следващия ден дойде един младеж, окоси много старателно, и от тогава не са пропускали и 1 ден  Joy
Всяка сутрин към 9 минават с косачката ... не знам какво толкова косят вече, то трева не остана  hahaha

# 119
  • Мнения: 1 062
Привет и от мен от дъждовна София. Да се похваля : имам си дъщeричка - Ели - на 11 месеца Grinning Опознаваме се, забавляваме се и ни ръстът зъби.......
Времето е отвратително, вали, по хладно е.......
Засега толкова от мен...

Общи условия

Активация на акаунт