Какво струва едно бебче

  • 8 849
  • 170
  •   1
Отговори
# 15
  • до морето
  • Мнения: 494
Ако всичко е наред при вас, бебето нищо няма да ви струва, но ако се налага помощ от специалисти по стерилитет, тогава да не те плаша ама има хора дето и апартаментите са си продали, а за емоционалната цена не искам да отварям дума, защото душата човешка няма цена.
Ако сте решили, че искате бебе, просто го правете и каквото Бог е решил - няма такъв въпрос "Какво струва едно бебче?"

# 16
  • Мнения: 3 675
Именно поради тази причина сме доста на нож с мъжа ми в последно време.Точно поради това, че все още бебето не идва.Определено това влияе на семейните отношения, пък и като се намеси тъщата, че иска час по-скоро внуче, думи нямам  Twisted Evil.Правенето на бебе понякога не е шега работа /особено ако се наложи да тръгнеш по изследвания и клиники за стерилитет/ и не се заключава единствено в правенето на любов /секс/.

# 17
  • Мнения: 4 733
Да, наистина намеси ли се психологическия момент работата започва да става дебела. Да не говорим колко е гадно нищо да не се получава, а някой страничен да ти пили на главата...

# 18
  • Мнения: 46 518
По времето, когато дъщеря ми беше бебе, на месец ни излизаше под 200 лв., без да се ограничавами да мисля какво купувам.
 

# 19
  • Мнения: 3 727
Бебето, ако всичко е наред, е почти безплатно. Виж, детето, тинейджъра... Rolling Eyes
А отношението на мъжът ми наистина се промени. Преди много ме обичаше, но откакто станах майка на детето му, просто ме обожава! Наистина, секса стана по-сложен Laughing, обаче ние имаме три дечица, все пак...

# 20
  • Мнения: 199
Ще ти отговоря малко крайно, но това е за да ме разбереш: ако наистина и двамата искате и сте готови да имате дете, взаимоотношенията ви ще станат дори още по- хубави и дълбоки, но ако само единия от двамата е готов, а другия не съвсем( но било то защото мисли че вече му е дошло времето или заради нещо друго е решил, че иска) тогава има опасност голямата отговорност и време, което се изисква за детето да повлияе на взаимоотношенията ви...
А иначе най-вече детето е ЛЮБОВ, а по-тривиално казано - осмисляне на живота!
Да, първите няколко години децата изискват много време... А съвсем в началото - няма да имаш почти никакво време за теб, особено ако си го гледаш сама, но всичко си има цена, а това е едно от нещата, които напълно си я заслужават!
Ако наистина сте решили да имате дете ще се справите и с по-скромни доходи.
Успех! Simple Smile

# 21
  • Мнения: 4 965
Като новородени, нашите деца - близнаци, ни струваха по около 100 лв. за 3-4 дни. С времето им се понижи цената, но им се повиши качеството.  Mr. Green
Зависи от конкретната ситуация - може да струва и малко, и много.
Но онази другата цена - тя няма стойност, защото е най-хубавото нещо на света.
А и обикновено с годините приходите в повечето семейства нарастват, а децата са най-добрият стимул да си повишавате стандарта.
Колкото и да струва в пари, не бих се отказала от това безценно богатство.
 Peace

# 22
  • varna
  • Мнения: 676
Какво значи колко струва????Детето не е стока за купуване или продаване!А що се отнася да средствата,необходими за отглеждането му,зависи много от стандарта на родителите и от тяхното разбиране за добро гледане.Има родители,които задоволяват детето и бебето с най-различни глезории(някой от тях направо излишни).Има и родители,които се справят с по-скромни средства,но детето им пак е нахранено и прилични облечено.Зависи от възможностите и разбиранията на хората.

# 23
  • Мнения: 4 965
... зависи много от стандарта на родителите и от тяхното разбиране за добро гледане.Има родители,които задоволяват детето и бебето с най-различни глезории(някой от тях направо излишни).Има и родители,които се справят с по-скромни средства,но детето им пак е нахранено и прилични облечено.Зависи от възможностите и разбиранията на хората.

А най-силно зависи от конкретните нужди на детето, но няма как да знаеш какви са те, докато не се роди! Naughty

# 24
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
За мен хора, които си задават въпроси относно "струването" на едно дете, просто още не са готови за родители.
Дете се гледа и с много, и с малко. Колкото повече, толкова по- добре, но най- важна е любовта.

# 25
  • София
  • Мнения: 344
Не ми е хрумвало да правя сметки на разходите си около детето. Confused
Искаш ли го много ще намериш начин да се справиш.
Друго съм забелязала за себе си, че 20 лв. (50, 100 примерно) когато са използвани за нуждите на детето, ми се струват нищожна сума, а когато трябва да ги дам, за себе си ... се замислям. Wink

# 26
  • Мнения: 1 897
Защо, няма лошо да се мисли и за финансовата част на въпроса.
Трябва обаче да си давате и сметка, че едно дете изисква много повече  любов, себеотдаване и търпение отколкото пари.

# 27
  • Мнения: 806
За мен хора, които си задават въпроси относно "струването" на едно дете, просто още не са готови за родители.
Дете се гледа и с много, и с малко. Колкото повече, толкова по- добре, но най- важна е любовта.
Не съм съгласна изобщо.  Ние много искаме дете, но и искаме да му дадем всичко което можем а не да се притесняваме финансово.  Не бих искала да е лишено от нищо както съм била аз например.  Децата растат и в ранна възраст 5-7 виждат какво имат другите деца и искат.

Въпроса ми беше за промените в живота и какво се случва след детето.  Аз разбирам много добре, че бебе цена няма.  Това не подлежи на спор.  Интересно ми беше как всички виждат и преживяват промените и какво им е струвало това.  

# 28
  • София
  • Мнения: 344
За мен хора, които си задават въпроси относно "струването" на едно дете, просто още не са готови за родители.
Дете се гледа и с много, и с малко. Колкото повече, толкова по- добре, но най- важна е любовта.
Не съм съгласна изобщо.  Ние много искаме дете, но и искаме да му дадем всичко което можем а не да се притесняваме финансово.  Не бих искала да е лишено от нищо както съм била аз например.  Децата растат и в ранна възраст 5-7 виждат какво имат другите деца и искат.

Въпроса ми беше за промените в живота и какво се случва след детето.  Аз разбирам много добре, че бебе цена няма.  Това не подлежи на спор.  Интересно ми беше как всички виждат и преживяват промените и какво им е струвало това.  
От гледна точка на това да натрупаш всичко, с което да го задоволиш максимално, момента  никога няма да настъпи.
Има и друга опасност- да закъснееш чисто биологически. Казвам го като родила на 37 год. Чаках да завърша едно, две образования, специализации,..., чаках подходящия татко, ..... Да, съжалявам, че не родих по-рано, че не мога да родя още едно.
Всичко след появата на детето е различно, но почти не помня как съм живяла преди това ... без нея. Hug

# 29
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
От гледна точка на това да натрупаш всичко, с което да го задоволиш максимално, момента  никога няма да настъпи.
Има и друга опасност- да закъснееш чисто биологически.

Точно това имам предвид- никога няма да ти струва, че това, което можеш да му дадеш вече го имаш  Stop Никога нищо не е достатъчно добро като количество и качество за детето ти... И какво- ще учиш, ще работиш, ще трупаш пари, коли, жилища, вили?! Днес си добре, утре- кой знае! Най- важното е детето да е здраво, нищо друго няма значение. Дори и да го пратиш на училище без джиесем, ще го преживее. Дори и да не вижда всяка година морето. Това дете ще е твое и ще видиш, че има много по- важни неща от материалните.
Това, естествено, не означава, че отричам напълно значението на парите  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт