С превантивен привкус, или престараваме ли се понякога...

  • 3 334
  • 52
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 107
За раковите клетки не съм чувала,но за по-големия брой алергии на деца живяли до магистрали и натоварени пътища- да. Просто ако живееш на село и си играеш с домашни животинки се "захранваш" с много полезни бактерийки, които ти изграждат имунитет.
Но както казва баща ми : "Всички проблеми са от нередовното пиене" Joy

# 16
  • Мнения: 3 804
Noia -сигурно е вярна тази статия
като гледам тук децата на бедуините как растът-зиме и лете боси,пият ов4е мляко още от бебета и са си  здрави ,а нашите едвали не под похлупак растът и пак се разболяват

# 17
  • Мнения: 3 932
М-да, те и циганетата тъй- по поляните, с кърлежите в главата, нищо им няма, здрави и корави, но аз все пак предпочитам някои неща да ги избягвам.

Ествено, че прекалената стерилизация не води до нищо добро, но все пак:

Винаги нося дезенфектант и след тоалетна на публ.място гледам да го ползваме.

При все, понякога си чопваме от немиттото грозде в магазина или от насипаните огромни камари с ядки... Embarassed...мамка му и зараза!

# 18
  • Мнения: 3 804
При все, понякога си чопваме от немиттото грозде в магазина или от насипаните огромни камари с ядки... Embarassed...мамка му и зараза!
въх нидей да го правиш пред моята дребна-голям педант е в това отношение-ако плода не е измит пред нея няма да го помирише дори-а пък за миенето на ръцете не ми се говори

# 19
  • Мнения: 1 199
Ама не бъркайте стерилната среда - стерилна от микроорганизми, и екологично по-
чистата среда. За първото - мисля че е излишно и дори вредно за децата, те трябва отрано да свикват с различните микроорганизми, но за второто е друга работа. Аз пък съм чела че бебета, чиито майки са живели през бременността близо до магистрала, се раждат с не знам си колко процента (май беше 10 %) по-леки от другите бебета. 

# 20
  • Мнения: 1 178
На скоро попаднах на една статия zа почистването на дома, нещо от рода на "Чисто или стерилно". Според нея употребата на всички "магически" препарати, съдържащи цялата менделева таблица са вредни zа zдравето както на отделния индивид така и на човечеството. Фаянса е материал, които се почиства лесно и е достатъчено чист ако се иzмие с обикновен течен сапун. А "лошите препарати" убивали микоробите, жиzнено важни zа иzграждането на нашия имунитет и т.н. Все още не съм си иzхвърлила колекцията от "супер" почистващи препарати, но истината е, че иzбягвам да ги полzвам, наистина сапуна почиства идеално, а и ако нещо не иzлиzа само с търкане, zначи иzлиzа с много търкане  Wink

# 21
  • Мнения: 3 932
Откакто станах еколог и съветник по енергоспестяване bowuu гледам да не прекалявам с химиите вкъщи- чистя си печката със сода, прозорците с вестник и оцет, а праха с чиста водичка. Преди много обичах да имам по един препарат за всяка домскинска дейност Embarassed, сега се ограничавам с един за почистване на тоалетната.
Тъмните дрехи и неособено мръсните светли, пера със студена вода. Лятото не ползвам сушилня, действам със сешоар (не уреда  Wink ъф корС) на терасата.
Мушкатата ми са с най-обикновена пръст, без торове Peace

# 22
  • Мнения: 98
минервата и котарана, браво smile3501! записах си всичко smile3523, отдавна се каня да огранича препаратите. в органик много-много не вярвам, но гледам да купувам местни продукти. яйцата са от свободно отглеждани кокошки. пържено не готвя никога! тестено- почти никога. газирано не пием, сок много рядко. аз лично не ям месо и риба и не ползвам декоративна козметика ( алергична съм).
п.п. как да почиствам ламината?

# 23
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Ами  Rolling Eyes човек и правилно да живее - умира  Laughing. (перифразирано)

Иначе казано, не се престаравам чак толкова.
и аз така мисля Peace

# 24
  • Мнения: 3 521
п.п. как да почиствам ламината?

В голяма кофа 5л. слагаш 1 с.л оцет и 1 с.л.растителна мазнина - чисти 100 пъти по-добре от разни Пронта-мронта и т.н.

Съгласна съм с heureuse> откачено е да ходиш с дезинфекционен препарат, да ползваш белина за плодове и пр. бацилотрепачи, но не е лошо да се внимава поне малко там където може - има пестициди, които са доказано канцерогенни. Скоро в стафидите на голяма верига супермаркети бяха открити 19(!) различни пестицида. Вярно, че като се мре, ще се мре, ама защо да се набутваме зорлем между шамарите?! Wink

# 25
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Явно съм от породата антимайки  Thinking , заЩото не купувам био продукти,мия с препарати в къЩи ( без да се вманиа4авам, разбира се ), хапваме МакД. от време на време и обЩо взето се радваме на живота докато можем  Wink
Гледам да не се задълбо4авам много ,което не зна4и,4е съвсем не ми пука.

# 26
  • Мнения: 2 032
Откакто станах еколог и съветник по енергоспестяване bowuu гледам да не прекалявам с химиите вкъщи- чистя си печката със сода, прозорците с вестник и оцет, а праха с чиста водичка. 
Тъмните дрехи и неособено мръсните светли, пера със студена вода. Лятото не ползвам сушилня, действам със сешоар (не уреда  Wink ъф корС) на терасата.
Мушкатата ми са с най-обикновена пръст, без торове Peace

Минервата, това е хубаво, и аз знам, че трябва така, само дето не го спазвам, но това е правилният начин. Като се замислиш, както са действали нашите майки (говоря за поколението им). В Сънди Таймс, в неделя, има една колона за екологично-съобразено домакинство: все едно ми описва как беше едно време в Бг. Тенджери под налягане за пестене на енергия, сода и оцет за чистене, използване на всяка част от пилето като готвиш, как да спираш чешмата като миеш чиниите, как да не слагаш химия като искаш да мориш охлювите в градината (бира трябвало  newsm78) и подобни. Правилен подход, предполагам, ама заблуждаващ с това, какво значение има в голямата картинка на нещата.

Само в Китай толкова изгорели газове се създават, че все едно всяка седмица строят нова електроцентрала, горяща въглища и бълваща нови газове.
Споразумението Киото сега като изтече (2009 ли беше?), няма какво да го замести. И да имаше, Индия и Китай си правят пас (САЩ-също, но там поне има натиск над правителството, и двамата демократи-кандидати за президент дадоха да се разбере, че ще променят нещата.)

# 27
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
на средно положение между Oopsy и МИНЕрВАта съм.
био храни не използвам и им нямам никакво доверие. за мен са поредния бизнес и толкова.
препаратите за по4истване ги елиминирах по4ти вси4ки, по екологи4ни и алерги4ни при4ини Laughing : оставих само този за тоалетна, Щото все пак нямам много време (и желание) за търкане  ooooh!

за пода си купих с много скептицизъм ей това неЩо:

http://www.granshop.it/prodotti/spazzola_a_vapore_ariete_vapori_4101_1.asp

леко, бързо и 4исти перфектно без препарати.

не мога да се откажа от мокрите салфетки, заЩото са ми удобни.

не се вманиа4авам в ниЩо, споделям максимата на Вес  Laughing

# 28
  • Мнения: 5 710
Аз си нося разни наследства от миналото, както и Алиса каза - това беше в Бг само преди 20ина години.
Тоест, на мен не ми е непознато да измия прозорците с вестник, използвам елементарни препарати, в градината ми виреят диви ягоди, там ( поради мързел) никаква грижа не полагам, всичко е оставено естествено да се развива. Е, нямам извънземния райграс на съседите, но пък бера киселец ако съвсем се занемарим да не косим редовно, правя страшна супа  Laughing Това, в/у което тези дни се замислям е дали наистина чешмяната вода не може да се пие. Писнало ми е да мъкна тези ужасни бутилки, да не говорим, че бях зашеметена, когато разбрах, че за производството на 1 бутилка вода отиват 8 литра вода! И направих кратко проучване в моето село как стои въпроса с водата - пие ли се, или не. За възрастните този въпрос изобщо не стои - те винаги са пили водата от чешмата, едва от 10ина години е модата на минералната вода.
Оказа се, че контролът е много честен, водата става идеално за пиене, тръбите ( от които се притеснява мъжа ми) са сравнително нови и в крайна сметка реших повече да не храним ( и плащаме)  страх, че нещо ще ни стане ако пием чешмяна вода.

# 29
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Склонна съм за залитам в крайности, за това много внимавам Wink да не прекалявам. На детето взимам био, за нас някои неща, други са конвенционални. Избягвам определени Е-та. Не мисля, че спадам към групата на маниаците, за това и Стела още си е с памперси Wink.
По отношение на алергиите, получих хранителни, когато дойдох да живея в Гърция, за това и ми се наложи да изградя съвсем нов хранителен режим. Докато си живеех в мръсна София си бях ОК. Обиколих маса лекари, все светила, та те ми казаха, че едно дете родено и отгледано в града не е задължително да развие алергии или асма, но ако изведнъж отиде да живее на село , например, е възможно. За организма това било стрес.

Общи условия

Активация на акаунт