вие коя ваксина избрахте

  • 2 539
  • 46
  •   1
Отговори
  • Мнения: 75
следващия месец сме на консултация.ваксината която трябва да се бие-дтк,полиомелит.но нашата педиатърка ми предложи-пентаксим.някой може ли да ми каже колко струва и да ми даде малко инфо за нея.Благодаря ви.

# 1
  • Мнения: 11 018
Миналата година поставихме трите дози Пентаксим. Много съм доволна, нямаше никакви странични реакции и дъщеря ми я понесе много леко. Препоръчвам ти я. Peace
Цената на една доза беше между 58 и 63 лв., зависи от кой град се купува.
Правя това уточнение, понеже миналата година останах с впечатлението, че в София цената е малко по-ниска в сравнение с останалите градове. Confused Нашите дози бяха по 62 лв.

Последна редакция: пн, 19 май 2008, 16:47 от Linofrina

# 2
  • Мнения: 4 335
На нас ще ни я бият на 03.06 и аз избрах да я купя.Взехме я от Марешки 52 лева дозата.Слагат се три дози.Казват,4е децата много леко я приемат и няма никакви страни4ни ефекти,надявам се и при нас така да мине Praynig

# 3
  • София
  • Мнения: 7 209
Пентаксим.
Има страшно много информация във форума за тази ваксина.
Отзивите като цяло са много положителни.  Peace

# 4
  • Мнения: 1 273
Ние си купихме Инфанрикс и Имувакс полио. Много леко ги прие  Peace
Нашата педиатърка ми ги препоръча.

# 5
  • Мнения: 502
  Моля, мами, да ми разясните-Пентаксим и Инфарикс-става дума за ваксината след навършени 13 месеца,нали?Трябва да избереш една от двете ли?За едно и също въксиниране ли се отнасят и двете ваксини? Embarassed

# 6
  • Мнения: 683
Миналата година поставихме трите дози Пентаксим. Много съм доволна, нямаше никакви странични реакции и дъщеря ми я понесе много леко. Препоръчвам ти я. Peace
Цената на една доза беше между 58 и 63 лв., зависи от кой град се купува.
Правя това уточнение, понеже миналата година останах с впечатлението, че в София цената е малко по-ниска в сравнение с останалите градове. Confused Нашите дози бяха по 62 лв.

Инфанрикс - 3 по 28 лв. Много съм доволна, ваксината се поръчва в аптеки Санита.

# 7
  • Мнения: 75
  Моля, мами, да ми разясните-Пентаксим и Инфарикс-става дума за ваксината след навършени 13 месеца,нали?Трябва да избереш една от двете ли?За едно и също въксиниране ли се отнасят и двете ваксини? Embarassed
не,става дума за 2,3,4 месец.до колкото разбрах от педито,ако избера пентаксимтрябва да я слагаме трите поредни месеца.това била петвалентна ваксина в която били включени дтк и полоимелит

# 8
  • София
  • Мнения: 5 079
Ние избрахме тази, която поема ЗК. Не сме имали проблеми.  Peace

# 9
  • Мнения: 199
тетраксим за 45лв - взехмея по поръчка от аптека

# 10
  • Мнения: 199
нашата  е 2-3 и 4 месец

# 11
  • София
  • Мнения: 12 554
Пентаксим бихме на Калоян.

Пентаксимът е френска поливалентна ваксина на "Луи Пастьор". Включва ДТК+полиомиелит+менингитна ваксина. При Калоян нямаше никакви странични ефекти или дефекти  Mr. Green след поставянето й. Нито температура, нито подуване, нищо.
Струва 59-62 лева според аптеката. Нашата педиатърка я постави през 2 месеца, за да има време организмът да направи имунитет. Т.е на 2, 4 и 6 месеца. И сега на 1 година и 6 месеца поставихме четвъртата реимунизационна.
Много съм доволна.

# 12
  • Мнения: 2 100
Ние избрахме Пентаксим.  Педиатърката ни я препоръча пред тази по ЗК и това ми беше достатъчно! Не е имал реакция.  Peace

# 13
  • София
  • Мнения: 6 370
  Моля, мами, да ми разясните-Пентаксим и Инфарикс-става дума за ваксината след навършени 13 месеца,нали?Трябва да избереш една от двете ли?За едно и също въксиниране ли се отнасят и двете ваксини? Embarassed

не, тези ваксини са съвсем други. форумът е пълен с информация, педиатрите също би трябвало да са наясно вече.

към питащата - Пентаксим е най-доброто, което ще намериш за целта.

# 14
  • Мнения: 1 341
Миналата година поставихме трите дози Пентаксим. Много съм доволна, нямаше никакви странични реакции и дъщеря ми я понесе много леко. Препоръчвам ти я. Peace
Цената на една доза беше между 58 и 63 лв., зависи от кой град се купува.
Правя това уточнение, понеже миналата година останах с впечатлението, че в София цената е малко по-ниска в сравнение с останалите градове. Confused Нашите дози бяха по 62 лв.

Инфанрикс - 3 по 28 лв. Много съм доволна, ваксината се поръчва в аптеки Санита.
Разликата не е само в цената, а и в това, че Пентаксим е 5 валентна убита ваксина, а Инфарикс, ако не се лъжа е 3-валентна и полиото трябва да се купи отделно.
Пентаксим е най-доброто! Peace

# 15
  • София
  • Мнения: 44 229
Ами ние слагахме тези по здравната каса...чесно казано може би за второ бих избрала платените....все пак са по-пречистени и с малко по-малки рискове....

# 16
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 093
И ние си слагахме по ЗК Whistling

# 17
  • София
  • Мнения: 17 592
Слагах пентаксим. Изобщо и през ум не ми е минало да използвам детето си за тестово зайче на отпаднала вече ваксина, каквато е тази по ЗК.

# 18
  • Мнения: 1 763
Ние слагахме Пентаксим. Купувах ги от аптеки Марешки по 52лв.дозата. Не сме имали проблеми.

# 19
  • София
  • Мнения: 408
След доста прочетени мнения и статии се спрях на пентаксим.Бебка я понесе добре. Цената й е 61 лв. Можеш да прочетеш повече мнения тук : http://www.pramed.com/ipb/index.php?s=017033c3ad1020c3c77159f504 … &showforum=13
Ето тук можеш да видиш листовката: http://www.pharmacy-bg.com/pills.php?cmd=list&id=17

# 20
  • София
  • Мнения: 5 786
Ние избрахме тази, която поема ЗК. Не сме имали проблеми.  Peace
и ние така  Simple Smile
само последния път взех Петнаксим, за да не го боцкат два пъти

# 21
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
ИНФАНРИКС взехме  newsm78 никакви странични

# 22
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Пентаксим  Peace
Без никакви странични реакции .

# 23
  • Мнения: 575
Слагах пентаксим. Изобщо и през ум не ми е минало да използвам детето си за тестово зайче на отпаднала вече ваксина, каквато е тази по ЗК.

От медицинско лице знам, че тези по Касата са с изминал срок на годност и неправилно съхранявани Peace

# 24
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Слагах пентаксим. Изобщо и през ум не ми е минало да използвам детето си за тестово зайче на отпаднала вече ваксина, каквато е тази по ЗК.

От медицинско лице знам, че тези по Касата са с изминал срок на годност и неправилно съхранявани Peace

това естествено не е верно,информация също от медицинско лице  Peace

# 25
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Миналата година поставихме трите дози Пентаксим. Много съм доволна, нямаше никакви странични реакции и дъщеря ми я понесе много леко. Препоръчвам ти я. Peace
И на дъщеря ми сложихме такава-доволна съм Hug

# 26
  • Мнения: 864
Пентаксим-доволна съм.

# 27
  • Мнения: 422
слагаме Пентаксим, доволни сме , понася й добре !  Peace

# 28
  • Мнения: 674
Избрах Пентаксим,нямам оплаквания.Остава ни още една доза,дано и след нея нямаме проблеми!

# 29
  • София
  • Мнения: 1 524
Ние избрахме Пентаксим.  Педиатърката ни я препоръча пред тази по ЗК и това ми беше достатъчно! Не е имал реакция.  Peace
И ние. Слага се 4 пъти, тоест 4  пъти по 62лв, съхранението е само в хладилник - питай непреминно в аптеката да ти обяснят, ако се решиш на нея.

# 30
  • Мнения: 1 062
Ние взехме Инфанрикс, а полиомиелитната от ЗК. А това, че тези от ЗК са с изтекъл срок и неправилно съхранявани са смешки. Достоверен медицински източник  Peace

# 31
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
...поставихме трите дози Пентаксим. Много съм доволна, нямаше никакви странични реакции и я понесе много леко. Препоръчвам ти я. Peace
Цената на една доза беше между 58 и 63 лв., зависи от кой град се купува.
Нашите дози бяха по 62 лв.
и нашите дози бяха по толкова.
Също съм много доволна от Пентаксим. Peace

# 32
  • Мнения: 92
И ние сложихме на дъщеря ми Пентаксим.Но след първата ваксина вечерта вдигна температура,въпреки че и давах калциев глюконат.След втората ваксина вдигна температура вечерта и на следващия ден и имаше леко зачервяване около мястото на убождането.Миналата седмица и сложиха третата, но педито каза да и започна ден преди ваксината капки Фенистил и ги продължих на следващия ден  след ваксината-нямаше температура, нито зачервяване.Не съжалявам, че и сложих Пентаксим-това е най-доброто на пазара за момента.

# 33
  • Мнения: 742
Ние избрахме тази, която поема ЗК. Не сме имали проблеми.  Peace

Всичките ни ваксини бяха по здравна каса - детето ги приемаше нормално и не сме имали проблем - за това и последната ваксина отново беше по ЗК - нашата педиатърка ни каза, че щом до сега сме понасяли леко ваксините-не е нужно да купуваме..така и направихме Hug
Успех  bouquet

# 34
  • Мнения: 554
Пентаксим по съвет на педиатъра ни, не сме имали никакви проблеми  Peace

# 35
  • София
  • Мнения: 1 423
Ние избрахме тази, която поема ЗК. Не сме имали проблеми.  Peace
Всичките ни ваксини бяха по ЗК и до сега не сме имали проблем.  Peace

# 36
  • София
  • Мнения: 4 590
Пентаксим сложихме. Peace

# 37
  • Мнения: 681
Ние сложихме на дъщеря ми ваксините,които се полагат от здравната каса и нямам никакви оплаквания  Peace

# 38
  • Монтана
  • Мнения: 220
Всичките ни ваксини бяха по ЗК и до сега не сме имали проблем.  Peace
И при нас е така. 

# 39
  • Мнения: 1 900
Пентаксим Peace

# 40
  • Мнения: 2 111
Ние сложихме Пентаксим. Peace

# 41
  • Мнения: 1 666
Ние слагахме Инфанрикс + полиото по ЗК.

# 42
  • Мнения: 4 753
Педиатърката ми каза, че е безсмислено да се прави петвалентната (Пентаксим) и ми препоръча Инфанрикс... Обаче аз реших, че и тя е безсмислена и не му слагам никакви...  Mr. Green

# 43
  • София
  • Мнения: 308
Избрах да сложим Пентаксим. Но се оказахме от малкото при които даде реакция. След първия прием на мястото на убождането се получи втърдяване, което трая повече от седмица. При втория прием вдигна температура - 38,9. При третия слава богу намаше нищо.
Според педиатъра ми досега е нямал случаи на реакция към тази ваксина, та се усъмни че може да не е правилно съхранявана в аптеката. Така че внимавайте от къде я купувате и как се съхранява.  Simple Smile

# 44
  • Мнения: 4 753
Според педиатъра ми досега е нямал случаи на реакция към тази ваксина, та се усъмни че може да не е правилно съхранявана в аптеката. Така че внимавайте от къде я купувате и как се съхранява.  Simple Smile

Интересно ми е защо всеки педиатър твърди, че видиш ли за първи път му се случва... Тука във форума толкова майки казаха за странични реакции, но на педиатрите все им е за първи път... Пък и оправдание си намират... аптеката виновна... я иди в аптеката да видиш там какво ще ти кажат... сигурно, че ваксината е сложена неграмотно....  Joy

# 45
  • Мнения: 729
Ние избрахме тази, която поема ЗК. Не сме имали проблеми.  Peace
Всичките ни ваксини бяха по ЗК и до сега не сме имали проблем.  Peace
И ние слагахме от тях и не сме имали проблем.А що се отнася до това,че са с изтекъл срок на годност...........  Naughty   просто нямям думи.Разбира се,че не е вярно.Как може изобщо някой да си помисли или да каже такова нещо.Моля,мислете преди да пишете подобни безумици.  ooooh!

# 46
  • София
  • Мнения: 6 370
Според педиатъра ми досега е нямал случаи на реакция към тази ваксина, та се усъмни че може да не е правилно съхранявана в аптеката. Така че внимавайте от къде я купувате и как се съхранява.  Simple Smile

Интересно ми е защо всеки педиатър твърди, че видиш ли за първи път му се случва... Тука във форума толкова майки казаха за странични реакции, но на педиатрите все им е за първи път... Пък и оправдание си намират... аптеката виновна... я иди в аптеката да видиш там какво ще ти кажат... сигурно, че ваксината е сложена неграмотно....  Joy


оооо, аман от глупости. и едното и другото твърдение са тъпашки!

прочетете листовката на Пентаксим, хората са дали точни цифри - в колко процента от случаите какви преходни странични ефекти може да има. при някои деца може да се вдигне температура, да! и това си е казано изрично.
понеже този процент е малък, напълно е вероятно на педито да й се случва за сефте. но да мели глупости, че това е заради неправилно съхранение.... извинете, ама беж от такива педита.

Общи условия

Активация на акаунт