Отчет на набор 2003 - 25

  • 11 074
  • 295
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 15 222
Ейййй, на някои им личи от 100 метра, че стъпват на детска площадка два пъти в годината.... най-много. То пък и на площадките си има някакъв "етикет" да му се не види.
Клонка, ти пък как си се оставила? За друг човек те имах като те чета.

# 16
  • София
  • Мнения: 460
Свилен си носи обикновено едно кученце или една рибка - плюшки, но не за да играе с тях, а за да ги гушка като заспива на обяд и да не му е мъчно за мама, така свикна още от първия ден на градина.
За басейна, може, но ако искате следващата седмица. Тази събота ще ходим на Витоша, на Игличина поляна (мисля, че така се казваше) , след Дендрариума има една много приятна полянка, оградена с алея, на която може да се кара колело, има беседки, полянки и ще си направим пикник.
Клонка, неприятна случка, ако се познавате с родителите, не знам дали е добре да попиташ защо бащата така е реагирал и съответно да обясниш нещо на момченцето си,  за да не си мисли, че мама не го е защитила. А може би е добре да не обръщате повече внимание на случката.

# 17
  • София
  • Мнения: 2 840
Виви, аз затова го преживявам толкова, защото не реагирах. Но толкова се втрещих, че не знаех що да сторя.
Прецених, че човека няма да го сразя с думи, а не исках пред децата да стават циркове. Изгледах го с презрение. Не вярвам да съм му въздействала, де. А приятелката ми налива масло в огъня - тя щяла да го направи на нищо, ама аз съм си затраяла.
Много ме е яд, но при първа среща, ще му кажа какво мисля по въпроса.
Само се колебая дали не разочаровах детето си, което очакваше при тая несправедливост да взема отношение. Как се отдалечи само и седна с наведена глава да си страда мълчаливо - далеч от мен, сякаш го заболя. Ей затова най ме е яд.
Ще се пръсна, казвам ти.

Маги, не го познавам бащата. Виждала съм го в градината, където на мен и всички останали най-яркото ни впечатление от него е, че всички го поздравяваме учтиво, а той никога не отговаря. Явно си е чешит.Опасявам се, че ако го заговоря за проблема, даже няма да ми отговори, много е такъв един...странен.

Мъжът ми каза - никакви разговори! Той щял да се оправи с него. Не смея да гадая как.

Пред детето темата не се дискутира повече, за да не рефлектира във взаимоотношенията му с момиченцето.

# 18
  • Мнения: 2 125
  bouquet за новата тема.
Клонка и аз реагирам така и после направо ми идва да убия някой. Уж да сме толерантни, пък то на нашата глава идва всичко. Гаден номер.

За играчките при нас е разрешено да се носят само в петък и децата са го приели. Али все ме пита..."Петък ли е?" Simple Smile)

# 19
  • Русе
  • Мнения: 7 794
Независимо дали изглежда грозно или изглеждам невъзпитана, веднага скачам да си защитя детето. И независимо от дребния си ръст  Mr. Green. Нали затова съм му майка !
Свекърва ми още ми мънка че съм реагирала много грубо, когато тя го обиди. Да си гледа работата. Ще ми обижда детето, ааа  #2gunfire
Клонка, все пак е трябвало да му кажеш две-три думи на тоя  #Cussing out

# 20
  • София
  • Мнения: 3 421
На мен рядко ми се случва напоследък да ходя по детски площадки. Онзи ден в събота не бяхме на работа, та целият ден с децата изкарахме в парка.
 Направо се втрещих от реакциите на някои хора(не спрямо моите деца).
  Едно момченце се катери, а едно друго застава отдолу и горното без да го вижда и без да иска си докосна крака до главата на това дете отдолу. Леле, като скочи майката като се развика на това отгоре(като каруцар), а детето гледа ококорено и не разбира. Това отдолу също не разбра защо майка му го дръпна. В този момент се включи бабата на това отгоре, почна да му се кара, защо се дърржи невъзпитано и за наказание си тръгнаха. За мен и майката и бабата бяха леко луди. Децата и двете не разбраха защо се случва всичко това. Sad
  

# 21
  • София
  • Мнения: 2 840
Именно - те се познават децата и си се оправят. Винаги има разни препирни за нещо си. Къде е логиката да се намесваме за щяло и нещяло.
Ако се бият или има някакви ексцесии - хубаво, ама за едната люлка, дето не могат да я поделят или че някое се спънало в друго...

И при нас има една майка, дето само овиква другите деца, то затова детето й вече все само си играе. Тя овика чуждото дете, после и родителите му с възпитателна цел, че и да не си помисли тя, че не реагират, и те вземат та му покрещят и става една, не е за разправяне.
Не бива така.

# 22
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Ох, понякога и аз незнам как да реагирам в такива ситуации. Хем не ми се иска да се карам с хората, хем не искам детето ми да го правят на глупак, хем ми се иска да го защитя и да му покажа, че е най-важното нещо в живота ми и съм готова на всичко за него! Но това, което е направил бащата е върха на наглостта... И какъв пример дава на дъщеричката си? ooooh!

# 23
  • тъгата в мен
  • Мнения: 1 041
Не се карам,но не мълча Naughty Има си начини!За каква да го преживявам после,като трябва веднага да се реагира...
Подстригани сме, и физионимията му се промени много(изведнъж стана сякаш по-голямо дете Sad)
Лошотията и непослушанието уж ги оставихме във фризьорския салон-да видим Joy

# 24
  • Мнения: 298
Втора страница.......а аз се чудя защо старата тема не върви  Blush
 Отивам да чета и ще дописвам!

 Клонка,и аз нямаше да реагирам....след такава наглост оставам без думи!Когато видя,че някое дете може да удари Вики(дори и да го прави нарочно)и казвам да се дръпне на страни...не искам конфликти.Но пък една майка си беше позволила да я дръпне за ръката и да и се скара на едно тържество в градината...е нямате си на идея какво и чу главата като я срещнах на следващия ден,както бях с големия корем бременна в 8 мес.Децата се бяха збутали едно друго в желанието да видят тортата,която имаха за празника.Не беше права! Вики ако не всеки ден,то през ден се оплакваше,че сина и я бие и и казва думи които не разбира...обиждаше я на цигански.Аз не разбирам,но от село от приятелчетата ми глупостите ги знам и бързо схванах за какво  става въпрос.Има моменти,в които просто ти писва... smile3512

Последна редакция: вт, 20 май 2008, 13:12 от rosito123

# 25
  • Мнения: 4 967
Еха, кога я пуснах новата темичка, кога вече сме на втора страница! Браво на вас!
В ситуацията на Клонка - сигурно и аз бих си замълчала и после ще се изям от яд и нерви! Но от друга страна явно едва ли е имало смисъл, щом онзи си е чешит.
Това с подстригването си е добра идея - днес ще я свършим и ние, надявам се. Да сме хубави утре за имения ден. Решихме да му купим сандали по случая. Той изненадващо се съгласи без да мрънка за играчка, засега. Laughing

# 26
  • Мнения: 14 133
Клонка, странен тип е този татко.  Twisted Evil
На нашите площадки има добра атмосфера. Децата с със плюс-минус една година разлика. Израснаха заедно и ние с тях.  Joy Добре си играят .Има си и детски препирни, но като цяло добре си играят . Зафоримха една момчешка "банда" .Ритат топка. Карат колелета. Съветваме ги да се държат добре едно с друго. В общи лини се получава.  Wink

# 27
  • София
  • Мнения: 2 840
Абе, аз тук се терзая, че някой е наранил чувствата на сина ми, а сега говорих с майката на едно детенце, с което израснаха заедно в градинката, че оня ден един баща хвърлял по него камъни, защото нещо не се разбрали с щерка му.

Така че, явно на моя син нищо не му се е случило, на фона на тая история с камъните.

# 28
  • София
  • Мнения: 15 222
И Иво е за подстригване..... Confused
Лошото е, че дядото, при когото го водя, работи само до обяд. Което означава, че новата прическа ще е за сметка на отсъствие от градината. Което за Иво си е добре дошло, но на мен ще ми утрепе цял ден.

Голям образ е този дядо. Сигурно е на 80 и кусур години. Работи ей така-за кеф. Да не се шматка по цял ден, вижда се с хора, говори си с тях, зевзек един такъв.... Готин. Водила съм Иво 2 пъти досега. Как го подхвана, как му заговори-Ивайло не се и сети да реве или да мрънка. Вторият път си пожела да го подстригва и за абитурентския бал. А тогава ще е на 90 и отгоре.  Laughing

# 29
  • София
  • Мнения: 2 840
Покрай моя проблем, забравих да споделя, че явно е настанало масово подстригване на набора, защото оня ден и Кристиан беше воден на фризьор. Много добре се държа, все питаше дали ще е красив. Водя го при моята фризьорка, добре се справя.

Общи условия

Активация на акаунт