За змиите и хората

  • 10 901
  • 109
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 370

Не всички търсим природа...  Mr. Green Някои не щем конкуренция!
Mr. Green Mr. Green
И това щях да ти напиша, почтои със същата формулировка, ама го преглътнах, да не ми се обидиш. Joy Joy

# 16
  • Варна
  • Мнения: 1 790
А възможно ли е хлапенца да си правят шегички, да убиват змийчета и да ги мятат по тротоарите? Щото на мен веднъж ми се случи точно това. Не знам откъде я бяха намерили, ама беше голяма и умряла.
Тоз вариант с десенсибилизацията хич не ми харесва. Предпочитам да си седя с фобията.  newsm43

# 17
  • Мнения: 4 111
И аз имам такава фобия, очите ми са максимално ококорени я тревисти месности, не знам как ще го преживея ако видя жива.  Shocked
Виждала съм в София в един терариум, преди много години, но ги помня сякаш беше вчера. Филми със змии иначе гледам, гледах двете Анаконди скоро, мазохистка.   #Shocked

# 18
  • Мнения: 1 065
Ццц,уж искам да съм анонимна във форума ,но ще си кажа-не живея в Стамболийски (това ми е родното място)а в Костенец.За които, не са идвали по този край-намира се между Рила и Средна гора и през него минава река Марица(ето вече всичко си казах Simple Smile)И мен ме успокояват ,че змиите се плашели от хората,че живеели в гората,ама факт-ТЕ СА НАВСЯКЪДЕ ОКОЛО НАС(малей,как страшно звучи ,направо като филм на ужасите Wink Grinning)До сега не бях срещала по тротоара,но много пъти и миналата година, и сега съм виждала сгазени на пътя.Мъжът ми обяснява ,че били тръгнали да пресичат и ги сгазила кола,(да бе!) та се замислям колко ли са много, за да ги уцели и сгази преминаваща кола.
А за лекуване на фобията със,,страх ,страх избива''просто няма как да стане-дори нарисувана змия не мога да пипна(свиват ми се пръстите от страх Wink)
И дали е змия или смок,дали е отровна или не за мен страхът и ужасът ,който изпитвам е един и същ.Малко по-малко ме е страх ,когато видя ,че има крака,значи е гущер,но и той е ,,звяр безподобен"

# 19
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Аз те разбирам чудесно, също имам фобия, но към жилещи насекоми, а те са доста повече от змиите  Rolling Eyes Пищя, тичам, рева....  Sad

# 20
  • Мнения: 6 993
Никога не съм виждала жива змия. Всъщност и умряла не съм виждала.
Като изключим посещенията в музея, де.
Та не знам дали ме е страх.
Тези в музея са страшно готини.

# 21
  • София
  • Мнения: 2 840
Това трябва да са някакви смоци слепоци. Усойници в градовете няма как да плъпнат. Пепелянки - по-така, ама пак ми изглежда нереално.
А това, което описваш е като някакво нашествие.
Недоумявам.

Иначе, аз не се плаша от змии, от детството си не съм виждала. Като бях малка, разгледах с интерес една змия, право в очите, защото ми бяха казали, че само смок мога да видя и не бил отровен. Мина пред мен на една пътечка в тревата и се стресна - спря и ме погледна. И аз я загледах за секунди с интерес и я изчаках да си мине. Оказа се пепелянка.Разбрах го по-късно, когато всички изпаднаха в шок от описанието на хубавицата. Mr. Green
Изобщо не ме нападна. Огледа се като на шосе, видя, че спрях и си се шмугна в тревата.Културна работа.

# 22
  • Мнения: 984
Здравей, аз съм Мишон и също изпадам в потрес, но от оси.
Преди си мислех, че съм алергична към тях, защото като дете от ужилване по главата се подух цялата, но преди две години като си направих изследване се оказа, че нямам такава алергия.
Според мен е въпрос на вътрешна настройка.

# 23
  • София
  • Мнения: 2 840
Е, осите са навсякъде, а змиите - не.
И аз изпадам в ужас от оси и също съм си въобразила, че ще загина, ако ме ужили някоя. А не е така, защото съм жилена като дете и освен че болеше, нищо друго не се случи Mr. Green

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 1 155
Не знам какво да ти кажа, аз съм със същата фобия. Според мен в околностите са пръскали тревите, змиите са се натровили и са плъзнали извън тревите, където са и умряли... Ако видя нещо такова по тротоара, със сигурност няма да си подам носа навън поне седмица.
Между другото, споменатата по-горе терапия изобщо не помага, а влошава - поне при мен.

# 25
  • Мнения: 984
Клонка, страхът е субективно състояние. Simple Smile

# 26
  • Мнения: 624
Не твърдя, че съм някакъв спец, но от познанията, които имам мога да ти кажа, че змиите не чуват. Така че колкото и да се съска, вика и т.н. - няма ефект. Усещат вибрациите по земята, за това когато излизам сред природата на определен интервал потупвам по земята с крака или с пръчка (каквото ти се намира под ръка, правила съм го и с пластмасови бутилки). Освен това имат отлично "обоняние", но не улавят миризмата с нос, а с език, за това си го подават често.
Срещала съм змии и определено мога да кажа, че те първи ме забелязват и се шмугват в храсталака.
Един път ми се случи да изненадам една, както и тя мен и се видяхме очи в очи на около 1 метър. Реагира по-бързо от мен  Joy  - избяга, а аз се бетонирах на едно място и не можах да мръдна около 5 мин.  hahaha
Освен това са доста умни и избягват хората.

# 27
  • Мнения: 189
Не твърдя, че съм някакъв спец, но от познанията, които имам мога да ти кажа, че змиите не чуват. Така че колкото и да се съска, вика и т.н. - няма ефект. Усещат вибрациите по земята...
Така е, да, змиите не чуват, от викове и крясъци полза няма.

Виждала съм змия два пъти, единия път в гора, другия път на тротоара в Синеморец. Цялата почивка ходих по средата на улицата, май е по-добре да ме сгази кола, отколкото пак да ми се преплете през краката.

# 28
  • Мнения: 1 212
Мене пък не ме е страх от змиите . . . .  Rolling Eyes
Виж хората са друго нещо ... от тях по мога да се уплаша  Sunglasses

# 29
  • Мнения: 4 733
 В град малко ми е трудно да повярвам, че щъкат змии. Възможно е да са били гущери.
Иначе и мен ме е страх като ходим по поляните.

Общи условия

Активация на акаунт