за ходенето

  • 2 332
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 96
Първо не се притеснявай, че се изправил рано. Моето диване и мен ме изненада с ранно ставане , пропълзяване и прохождане- по свое желание, а щом е така - значи всичко е наред!
В началото ходеше на пръсти. Отне му около 2 мсесеца / ако не и повече/ да започне да стъпва на цяло краче. Сега е много стабилен. Още от самото начало обаче предпочитах да го оставя на пода бос, защото леглото е много меко и там забелязах , че си провлачва краката. Може и при вас да е от същото. Пробвай , като не го насилвай да пълзи ако не иска. Ръководи се от него, то най - добре знае как да си заякне мускулите. Успех.

# 16
  • Мнения: 8 229
Виктор се изправи на 7м и започна да обикаля из креватчето си. Беше през лятото и си беше бос. Може би затова още отначало си стъпваше правилно. Дори след това на земята го пуснах бос. Обувки му сложих чак на 9м като проходи сам, то и дотогава дори и най-малкия номер на КК му беше голям. Пробвай го бос и без това вече е топло. Може да започне да стъпва правилно.

# 17
  • Мнения: 1 967
Ами моето мнение - махни тотално проходилката  Peace
Пускай си детето на равно и неподдаващо като матрака място, най-добре на пода, босичко и да видиш как само ще се научи да стъпва правилно и да си движи както трябва краченцата  Peace
И не му помагай - не го води за ръчичка или за двете, пусни го в стаята си, като обезопасиш предварително разбира се, да се изправя само, да се придвижва само между предметите, да се пусне само, когато се почувства сигурно.
Това е най-добрия вариант според мен, проходилки меко казано не обичам - те подлъгват децата, учат ги да свикват по-рано с движения, на които самите те не са още способни, и когато излязат от проходилката падат по много лоши начини.
Моя син също се изправи рано - на 6 месеца, но си проходи на 11  Peace по естествения начин, без никакви проходилки   bouquet

Последна редакция: вт, 20 май 2008, 15:09 от mama Silvia

# 18
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Синът ми проходи на края на 8-я месец със сандали КК.Дъщеря ми с боти на КК на 11 месеца Peace Буйки не съм купувала,защото много есно се свалят Hug

# 19
  • Мнения: 523
Моите и двете като прохождаха стъпваха на пръсти . И тъй като това продължи около 2 месеца се бях притеснила да не стане някакъв проблем с пръстчетата на крачетата . Слава богу нямаше проблеми , но нали сме майки и все трябва да има за какво да се тревожим .
А твоето детенце най - вероятно си провлачва крачетата , защото е твърде малко . Но след като само иска , ти не можеш да го спреш и да искаш . Така че спокойно.....и си го наблюдавай .

# 20
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
Аз бих махнала вече проходилката. Нека се изправя по мебелите и обикаля по земята само колкото може. Така ще укрепне и ще придобие самостоятелност, а когато е готово, ще се пусне да върви и само.

# 21
  • Мнения: 357
така е, прави сте за тези неща, благодаря
обаче ще трябва да съм нащрек и то много, защото той непрекъснато си разбива устата, когато виси на парапета на леглото, тъй като подскача, а му растат два зъба отгоре и венците са податливи...имахме доста инциденти вече и то само от леглото Crazy то не е една беля Simple Smile

# 22
  • Мнения: 1 967
той непрекъснато си разбива устата, когато виси на парапета на леглото

обезопаси и го пусни на земята  Peace

# 23
  • Мнения: 666
И моя син се изправяше на 7 месеца, но проходи 3 месеца след това. Напълно нормално е, може и по-дълго да продължи това изправяне и обикаляне по мебелите. Остави го детето само ще си намери момента, в който да се пусне. Това за крачетата също е нормално сега търси начина по който да е стабилен, но както сама си казала рано му е още.

Общи условия

Активация на акаунт