КОМАРИТЕ!!!

  • 5 810
  • 23
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 5 500
Мили мами, кажете как имате намерение или сте си предпазвали бебетата от тях Rolling Eyes  Confused: Вече става топло, онзи ден бяхме на една вила и мен ме ухапаха вече два, малкият го предпазих докато спеше с комарник, ама после...
Чувала съм за спрейчета, като се напръска кожата и не те хапят. Не зная безопасни ли са за бебета, има ли нещо специално за тях Sign Exclamation

# 1
  • Мнения: 18 542
Цитат на: AFRODDITA
Мили мами, кажете как имате намерение или сте си предпазвали бебетата от тях Rolling Eyes  Confused: Вече става топло, онзи ден бяхме на една вила и мен ме ухапаха вече два, малкият го предпазих докато спеше с комарник, ама после...
Чувала съм за спрейчета, като се напръска кожата и не те хапят. Не зная безопасни ли са за бебета, има ли нещо специално за тях Sign Exclamation

За вкъщи Райд, но за вън... Rolling Eyes
В един детски магазин ми предложиха някакви лепенки,  но не знам до колко са ефективни.

# 2
  • Мнения: 580
Има спрейове да, но са за деца над две години.А тези лепенки, за които ти е споменала Чета стават и за по-малки.Миналата година така предпазвахме племенника ми от комарите.Сега и аз съм решила да взима такива за Митака.
Лепят се някъде по тялото на детето./Напр. челцето/И според мен имат ефект

# 3
  • Варна
  • Мнения: 332
А къде се продават тези лепенки?

# 4
  • Мнения: 580
Ами мисля, че ги има по аптеките, но не съм много сигурна... Embarassed

# 5
  • София
  • Мнения: 10 309
А таблетките, дето ги слагаме в контакта дали са безопасни за бебо?

# 6
  • Мнения: 18 542
Цитат на: snezha
А къде се продават тези лепенки?


На мен ми ги предложиха в магазинчето на пазара И.Вазов - това за алергичните деца/то май не е само за такива/. Предполагам, че ги има и по аптеките. Били хипоалергични.

# 7
  • Мнения: 2 693
Цитат на: nad_tab
А таблетките, дето ги слагаме в контакта дали са безопасни за бебо?


Безопасни са, стига да са до отворен прозорец и бебо да не реши да обядва с тях - мама трябва да си отваря очите "на четири"! Grinning

# 8
  • Мнения: 2 693
Цитат на: AFRODDITA
Мили мами, кажете как имате намерение или сте си предпазвали бебетата от тях Rolling Eyes  Confused: Вече става топло, онзи ден бяхме на една вила и мен ме ухапаха вече два, малкият го предпазих докато спеше с комарник, ама после...
Чувала съм за спрейчета, като се напръска кожата и не те хапят. Не зная безопасни ли са за бебета, има ли нещо специално за тях Sign Exclamation


Вкъщи много ефикасни се оказаха таблетките Райд, които се слагат в една джаджа и се включват в контакта - цяло лято нито една пъпка... А навън, когато сме с татето няма проблем - вкички комари са залепени на него Grinning , иначе имало някакъв спрей, но аз не съм го ползвала /защото бил за по-големи бебета/, някакси се опазихме миналото лято. Това за лепенките само съм го чувала, може да пробвам, ако видя, че комарите са взели Емката "за мезе". Дано е като мен - мен много рядко ме хапят комари... може би щото тровя... Grinning

# 9
  • Мнения: 364
От таблетките на Райд съм много доволна! Дани миналата година го пазехме от комарите с "Off"  спрея на Джонсън. Много е ефикасен! В началото на лятото една вечер комарите направо го направиха на решето малкия ми разбойник Imp На другия ден купих спрея и всеки път като излизахме го пръсках . До края на лятото имаше още само едно две ухапвания.
За лепенките не съм чувала, но ще проверя по аптеките, че малката трябва и нея да я предпазя от кръвожадните гадинки. Wink

# 10
  • Мнения: 5 500
Цитат на: Rali
От таблетките на Райд съм много доволна! Дани миналата година го пазехме от комарите с "Off"  спрея на Джонсън. Много е ефикасен! В началото на лятото една вечер комарите направо го направиха на решето малкия ми разбойник Imp На другия ден купих спрея и всеки път като излизахме го пръсках . До края на лятото имаше още само едно две ухапвания.
За лепенките не съм чувала, но ще проверя по аптеките, че малката трябва и нея да я предпазя от кръвожадните гадинки. Wink


Този спрей от къде си го купи Confused:

# 11
  • Мнения: 364
Купих го от аптеката. Не съм търсила специално този спрей. Аптекарката ми е позната, попитах я какво ще ми препоръча за две годишна вкусна примамка за комари Laughing  и ми даде този спрей. На самия флакон пише ,че е ефикасен срещу комари и кърлежи и става за деца и възрастни, но не е уточнена възраста на децата.

# 12
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Цитат на: bobolenta
Дано е като мен - мен много рядко ме хапят комари... може би щото тровя... Grinning

Ами - то по-скоро няма къде да те ухапят...  Rolling Eyes
 Хи-хи-хи  Wink  Wink  Wink

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 1 521
И все пак, ако може някой да напише заглавието на прословутите лепенки, че мойта аптекарка днес ме изгледа като гръмната Bulb ?

# 14
  • Мнения: 4 458
Raid това е здължително - нося си апаратчето на всякъде. А за мазане - мин. година използвахме едно OFF! и съм доволна. Всеки ден ги мажех с крема и нямаше ухапвания. За тази година още не съм се разпърсила, може да предлагат и нови кремчета; знам че има комбинирани - с/у слънце и комари Rolling Eyes .или с/у кърлежи...

# 15
  • Мнения: 3 042
Цитат на: AFRODDITA
Цитат на: Rali
От таблетките на Райд съм много доволна! Дани миналата година го пазехме от комарите с "Off"  спрея на Джонсън. Много е ефикасен! В началото на лятото една вечер комарите направо го направиха на решето малкия ми разбойник Imp На другия ден купих спрея и всеки път като излизахме го пръсках . До края на лятото имаше още само едно две ухапвания.
За лепенките не съм чувала, но ще проверя по аптеките, че малката трябва и нея да я предпазя от кръвожадните гадинки. Wink


Този спрей от къде си го купи Confused:


Във Варна вчера го видях в Пикадили. Обаче не обърнах внимание колко струва Rolling Eyes

# 16
  • Мнения: 96
Ама вие сигурни ли сте,че споменатите по-горе лепенки и спрейове са безопасни за бебета????????????????
Защото аз като бяхме на последната консултация питах лекарката
как да се прдпазваме и с какво да се мажем и нейният отговор беше категоричен - " С нищо.Няма нищо,което да е за бебета"
Препоръча ни надвечер да сме с дълги ръкави и крачоли.
Ммммм незнам,аз не бих рискувала с тези препарати,освен ако не са специално за бебета!!!
Все пак-личен избор!

# 17
  • Мнения: 612
Някой ще напише ли как се казват лепенките  Wink

# 18
  • Мнения: 364
Цитат на: mucky
Ама вие сигурни ли сте,че споменатите по-горе лепенки и спрейове са безопасни за бебета????????????????
Защото аз като бяхме на последната консултация питах лекарката
как да се прдпазваме и с какво да се мажем и нейният отговор беше категоричен - " С нищо.Няма нищо,което да е за бебета"
Препоръча ни надвечер да сме с дълги ръкави и крачоли.
Ммммм незнам,аз не бих рискувала с тези препарати,освен ако не са специално за бебета!!!
Все пак-личен избор!

Aбсолютно си права! Препаратите не трябва да се използват без консултация с педиатъра на детето. Wink

# 19
  • Мнения: 170
Използвам от лепенките - могат да се лепят по дрешките на бебо (аз я лепя на шапката му, пък и стои добре) - но те са предимно за разходките. Вкъщи забивам РАЙД машината в контакта, и гледам това да е непосредствено до отворен прозорец (така съм чувала, че не са особено полезни при затворено пространство)... И двете неща са доста ефективни, поне в моя случай  Grinning

# 20
  • Мнения: 612
Няма ли накрая да кажете името на лепенката Confused:  Confused:  Confused:

# 21
  • Мнения: 18 542
Цитат на: BILIANA
Няма ли накрая да кажете името на лепенката Confused:  Confused:  Confused:


Утре ще попитам в магазинчето и ще ти напиша, ако не ме изпревари някой.

# 22
  • Мнения: 170
Абе миличка, кой ти помни заглавие на лепенки - влизаш в аптеката и казваш 5 лепенки - те са само едни по род и естество засега и готово! Grinning

# 23
  • Мнения: 1 497
Цитат
Ама вие сигурни ли сте,че споменатите по-горе лепенки и спрейове са безопасни за бебета????????????????


И аз това си мисля. Тези химикали, които се изпаряват дали не са твърде много за едно бебе? На мен например от миризмата на таблетките ми става лошо. Дали няма да алергизират.....

Общи условия

Активация на акаунт