казвате ли мамо/тате на свеки/свеко

  • 14 334
  • 285
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 757
По име. Тук ще ми се смеят ако им казвам майко и татко. Даже мъжът ми се обръща към тях поименно и никой не се сърди, това са пълни глупости за ограничени глави

# 16
  • Мнения: 472
Обръщам се към тях по име. Уважавам ги много и се разбираме чудесно, но не ми идва отвътре да им казвам мамо или тате. Те самите никога и по никакъв начин не са показали или намекнали, че имат някакви предпочитания към обръщенията  Hug.

# 17
  • София
  • Мнения: 7 097
И през ум не ми минава да ги наричам "мамо" и "тате", колкото и да ги уважавам  Stop Това са отживелици.

# 18
  • София
  • Мнения: 932
Никога не съм им казвала така, но те не са и настоявали, обръщам се към тях по име  Peace

# 19
  • Варна
  • Мнения: 552
Аз ли съм единствената луда, дето ги наричам майко и татко!
Въобще не ми беше трудно. На свекърва ми казах "майко" още на годежа, на свекъра няколко дни по късно като му подавах дом.чехли. Само да уточня на моята майка казвам "майче", така че думата "майко" ми беше някак далечна.
Мъжът ми казва на майка ми по име и тя така искаше, на баща ми направо му говори без обръщение.

# 20
  • Мнения: 46 526
О, аз съм много зле.
Въобще не се обръщам към тях. Laughing
Направо си задавам въпросите без обръщение, ако се реша да говоря  Rolling Eyes
Добре че не се виждаме често ...

И аз така  Simple Smile
Той към моите се обръща по име.

# 21
  • Мнения: 143
Абе кво да ви кажа аз се обръщах към тях с ,,леля и чичо,, ама май и тва не заслужаваха!!!

# 22
  • Испания и Стара Загора
  • Мнения: 1 036
никога не съм им казвала майко и татко,и никога няма да им кажа.Аз си имам една майка и един баща. Дори и по имена не се обръщам към тях.

# 23
  • Мнения: 6 710
Нямах такива проблеми. Когато се запознах със съпруга ми, баща му беше починал. Свекърва ми още преди сватбата ми каза да я наричам по име, защото беше модерна дама. Не знам дали някога съм се обърнала към нея така обаче - тя почина 4 месеца след сватбата ни. Понякога ми липсва това, че ги няма.
Съпругът ми се обръща към майка ми по име, тя така пожела. Към баща ми също, но той не е проявявал претенции.
Аз самата един ден живот и здраве ще стана свекърва и смятам да заявя на снахата, че искам да ме нарича по име, защото и аз ще съм модерна. Не отричам обаче, че ако тя ме нарече "майко" по собствено желание ще ми стане приятно.

# 24
  • Мнения: 3 016
И аз като много от вас -не съм им казала никога майко и татко- неестествено ми звучи.

# 25
  • Мнения: 489
Наричам ги майко и татко, родителите си наричам мамо и тати. Heart Eyes За първи път го  казах на сватбата и усетих радостта им. Въпреки че сме имали недоразумения, смятам, че така е правилно и определено направих крачка към тях и не съжалявам.   bouquet
За протокола - преди сватбата 5 години бяха леля и чичо и въпреки това не ми беше трудно. Според мен всичко е въпрос на нагласа, но и аз съм си със старомодни разбирания  Laughing

Последна редакция: ср, 21 май 2008, 01:51 от Mисис T.

# 26
  • varna
  • Мнения: 676
Няма "мамо",няма"татко".Родителите на половинката си имат имена и най-коректно и цивилизовано според мен е да се обръщаме по име,а само към родителите си с "мамо и татко".

# 27
  • Мнения: 311
Обръщам се към свекито на име, не мисля,че това е проблем всеки има една майка и един баща.Още в началото изяснихме този въпрос и всичко е ОК.Важното е да се уважаваме обръщението не е от значение!Мъжа ми от началото имаше желание да нарича моите родители баба и дядо и те пък нямат нищо против,така,че всички са доволни и се разбираме. Peace

# 28
  • Мнения: 56
НЕ! А никой не е изисквал от мен токова нещо. Ако някога след време наистина ги почуствам като такива...  Laughing... можеби... Thinking..... Laughing Laughing.

# 29
  • Мнения: 14 133
Аз ли съм единствената луда, дето ги наричам майко и татко!

Не, не си. Naughty И за мен е нещо нормално, защото са прекрасни хора. Започнах да ги наричам майко/татко в деня на сватбата.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт