Перяща прахосмукачка !?!?!?!?

  • 9 918
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 7 011
Имаме   тази на Делонги. Вече 3г. си я ползваме .Другата й хубава функция е, че много добре мие прозорци и комарници без да се свалят. Само като дойде време за чистене се мръщя, но за кратко   Wink

И аз имам такава, но честно казано изобщо не съм доволна! Дългото време на сглобяване, разглобяване и чистене на самата прахосмукачка е едно на ръка.
Скъса ми се дунапрененият чорап, който се слага на мотора, а резервни нямало! Angry Ти от къде си намираш?
Опитах се да пера килим, но освен че го понамокри подобаващо, друго нищо не можа да направи.
Иначе като чистене нямам забележки. Какви боклуци събира... чак ме хваща срам! Embarassed
Излиза, че дадох 650 лв. само за воден филтър !Яд ме е!
Shocked Ти пък...имам чувството, че говориш за друга прахосмукачка. Само по въпроса с чистенето й и сглобяването съм съгласна, но това важи за всяка подобна. Иначе моят чорап е здрав все още  Thinking И как може да няма резервни, в сервиза обажда ли се?
По въпроса с изсмукването, няма грешка. Даже веднъж изпрах на ръка с четка едни петна по дивана, после с нея изсмуках водата без проблем и за една нощ изсъхна. Твоята настроена ли е на мах. мощност?

# 16
  • Мнения: 491
Да, на мах е (за онази врътка отгоре говориш, нали?).
Като разнесеш препарата за пране, как го разпенваш върху килима? И предварително намокряш ли го?
Извинявай за тъпите въпроси, но от моя опит за пране нищо не излезе, та за това разпитвам така подробно.
За "чорап" питах в Техномаркет, от там съм я купувала. Вдигнаха безучастно рамене! Angry

# 17
  • София
  • Мнения: 7 011
Да, точно там е. Странна работа. Не, нищо не намокрям предварително, просто пръскам обилно на участъци със специалния шампоан, който излиза като лека пяна. После търкам напред-назад няколко пъти, пръскам от чистата вода и изсмуквам. Според мен най-важното е изсмукването, а ако има сериозно петно, най-добре е да се изтрие на ръка, защото прахосмукачката няма да може да го махне. Сега се сещам друго да те питам, да не би да не прави хубав вакуум?  Т.е. отнякъде да се губи мощността за изсмукване , счупена или пукната тръба примерно... трябва да има някаква причина... newsm78

# 18
  • Мнения: 19 490
Да, на мах е (за онази врътка отгоре говориш, нали?).
Като разнесеш препарата за пране, как го разпенваш върху килима? И предварително намокряш ли го?
Извинявай за тъпите въпроси, но от моя опит за пране нищо не излезе, та за това разпитвам така подробно.
За "чорап" питах в Техномаркет, от там съм я купувала. Вдигнаха безучастно рамене! Angry
Преди време имаха резервни в Технополис. Но моделът е доста стар - може би има 6-7 години. Възможно и сега да няма резервни. И аз си търся, защото след всяко чистене трябва да го пера и след това при слагането се къса. Лошо ако ги няма тези дунапренените части. Няма да мога да я ползвам без това.

# 19
  • Мнения: 491
Не знам, може и да не прави добър вакуум. Ще взема да я пробвам пак за пране, ти ме амбицира. Peace
За дунапрененият чорап си мислех да си направя от някаква друга материя- примерно 2-3 ката тензух или рехав памучен плат.
Ще експериментирам и ще кажа, но първо ще питам в Технополис.
Ако се сетите нещо и вие пишете.

# 20
  • На село
  • Мнения: 873
Тази перяща прахосмукачка имам от 8 години - http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=01000372. Яко съм  я експлоатирала през всичките години - почистване след два основни ремонта преживя и килимите и диваните на много наши роднини и приятели е изпрала. За по-замърсени килими или петна по диваните първо търкам с четка на ръка, после с прахосмукачката "изплаквам"; за освежаване на не много мръсни килими, върши чудесна работа.
Рейнбоу никога не съм ползвала и предполагам, че това Делонги изобщо не може да се сравнява с първата, но за парите си определено си заслужава. Мислех си само дали продължават да ги произвеждат в Италия или са изнесли производството и на този модел в Китай?
Относно мокрия филтър, "чорапът" - преди години ми донесоха няколко такива от Италия, предполагам, че и сега ги продават там. Оригиналния си го ползвам още и няма никакви признаци да се се е амортизирал до този момент.

# 21
  • София
  • Мнения: 7 191
Имаме перяща прахосмукачка в офиса, и само мога да кажа, че е ужасно тежка и неудобна за често използване.
У дома пускаме прахосмукачка по 2-3 пъти на ден, понеже детенце се грижи за постоянното наличие на трохи и накъсани хартийки, и изобщо не мога да си представя да използвам подобен танк.
В този смисъл ако човек си купува такава прахосмукачка, е добре да има и обикновена, малка и лека.

# 22
  • Мнения: 587
Имах перяща прахосмукачка , която 12 години използвах безотказно. АЕГ 1800 Вата. лесна подръжка и качествено почистване. Миналата година й се повреди нещо и сега не виждам на пазара такава или подобна. Делонги са тежки и трудно се работи. Ако някой знае от къде може да намеря като моята, да каже.

# 23
  • Мнения: 834
Моята е такава:  http://www.densi.bg/images/products/image1053.jpg ZELMER, аква трио.
Купихме я като се роди малката.  300 лв е и съм мн.доволна. Като отделен аксесоар има ел. тупалка- 65лв, която още не съм купила. Съседката ми също си купи такава и също като мен е много доволна. Чисти и с воден филтър, и сухо с хартиени торбички. Пере тапицерии, мие теракот. Препоръчвам ти я с 2 ръце!

# 24
  • Мнения: 19 490
Моята е такава:  http://www.densi.bg/images/products/image1053.jpg ZELMER, аква трио.
Купихме я като се роди малката.  300 лв е и съм мн.доволна. Като отделен аксесоар има ел. тупалка- 65лв, която още не съм купила. Съседката ми също си купи такава и също като мен е много доволна. Чисти и с воден филтър, и сухо с хартиени торбички. Пере тапицерии, мие теракот. Препоръчвам ти я с 2 ръце!
Купи си и тупалката - няма да съжаляваш. Страхотно се почистват с нея килимите. Сега са пуснали и перящи модели на Зелмера с парогенератор за почистване с пара. Обаче струват двойно колкото обикновените перящи. Ако някой има такава - моля да дадед отзиви, че разликата в цената не е малка.

# 25
  • Мнения: 3 830
Искам Рейнбоу аз, но в момента нямам възможност да си купя такава. Rolling Eyes


Общи условия

Активация на акаунт