Панакота крем с кисело мляко

  • 39 911
  • 52
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 99
И аз го направих преди малко, но ще пусна снимки когато стане. Сложих му и малко кокосови стърготини, още не съм решила дали да не използвам течен шоколад вместо сладко.

# 16
  • Мнения: 44
Разтворих желатина в 50мл вода и кремът стана. Май ми идва малко прекалено плътен newsm78.

# 17
  • Мнения: 487
Много добра идея, ще се проба.

# 18
  • Мнения: 1 224
Пана Кота е любимия десерт на сина ми, а на мен ми е любим за приготвяне като имам гости - става лесно, правя го от предния ден и е лек завършек за тежки вечери.Има много вариации, може да се развихря фантазията с него - соновното е мляко или сметана със желатин - от там нататък може да се твори.В къщи най-много се тачи с кокосово мляко и сметана (прясно мляко) - една консерва кокосово мляко и още толкова прясно мяко, загрявам, разтварям желатина и изсипвам или в индивидулани купички или в една голяма купа (за гости обикновенно така правя) и всеки си сервира.Отгоре гарнирам с пресни плодове и сок от компот.
Друго любим вид ни е бананова пана кота - в блендера разбивам два банана с голяма чаша мляко, добавям течна сметана и желатин, също става много приятно.
С кисело мляко не съм пробвала досега, но ще опитам непременно!
Благодаря за идеята!  bouquet

# 19
  • София
  • Мнения: 1 312
Направих кремчето и сега се стяга-сложих го във фризера ,че нямам търпение....
Направих го по рецептата,като към киселото мляко добавих заквасена сметана. После ще кажа как е.
Много благодаря за рецептата и споделеното!!!  bouquet  bouquet  bouquet

# 20
  • София
  • Мнения: 1 312
Страшен е крема,със сладко от боровинки го залях и сега закусват......
Значи със заквасената сметана добавена към киселото мляко става страхотно!Сложих 300 гр.прясно,200 кисело и 150 заквасена сметана и едно пак.желатин/мисля че е 10 гр/

# 21
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Момичета, колко време ви се стяга крема в хладилника, аз го сложих преди около час и половина и още се клатушка в чашите  Rolling Eyes Shocked
Дали ще стегне добре за да го хапнем на обед.
Следвах много точно рецептата на авторката  bouquet

# 22
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Ето ми го резултата, много вкусен крем Hug

http://images26.snimka.bg/006094507.jpg
http://images26.snimka.bg/006094506.jpg
http://images26.snimka.bg/006094505.jpg

Изядохме го така защото нямах сладко за отгоре, но тук се продавт и специални сиропи за заливане на паннакотта така че другия път ще си взема.
Мерси за рецептата  bouquet

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 523
Преди пет минутки сложих моето творение да се стяга в хладилника и се надявам за вечеря да е готово. Направих тройна доза, така или иначе ще цапам съдове, да има поне за два дни.

# 24
  • Мнения: 1 425
Ммммм това ще го пробвам още утре много интересно звучи...... PeaceНе става ли нещо като плодово мляко или е по различно..... Thinking

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 523
Кремчета стана невероятно! Нямах сладко от ягоди и сложих от смокини. Струва ми се, че с мед и орехи също ще стане много добре.
С тройната доза ми излязоха 10 купички (по един черпак на порция), от които пет вече са изядени.

# 26
  • под тепетата
  • Мнения: 9 296
Не знаех, че на този крем казват панакота  Embarassed
 Иначе предлагам и рецептата от книгата ми "Какво готви жената днес", която правя от доста години и е много вкусно.( а и е в по-голямо количество)
 Желиран крем с ябълки
1кг кисело мляко; 300гр захар; 400мл прясно мляко; 30 гр желатин ( 3 пакета); 2 големи ябълки; 1/4 ч.ч. счукани орехи; ванилия ( лимонова кора).
 Желатинът се натопява в 100мл вода и се оставя да набъбне, след което се разтапя на водна баня. Сварява се прясното мляко със захарта, охлажда се леко и се добавя разтопения желатин. Оставя се пак да се доохлади.Почистват се ябълките и се нарязват на кубчета. Разбива се киселото мляко, добавя се ванилията и се смесва с прясното мляко. Прибавят се орехите и ябълките и се изсипва в голяма купа ( индивидуални купички) ,предварително намокрени със студена вода ( за по-лесно обръщане после) и се оставя в хладилника да желира. Преди сервиране се потапя в гореща вода съда и веднага се обръща в подходяща чиния.
 Надявам се  denitsa23 да ти хареса, пробвала съм и с други плодове - също е много вкусно!

# 27
  • в баира
  • Мнения: 861
Впечатлена съм от рецептите-варианти на крема. Допадна ми и тази на bilqna_69 . Ще пробвам една от всички, защото по принцип харесвам кремове на основата на киселото мляко.

# 28
  • Мнения: 284
Варианта с ябълките задължително ще го пробвам  Peace
Онзи ден го правих с кис.мляко с парченца плодове,стана страхотно  Crazy

# 29
  • под тепетата
  • Мнения: 9 296
Преди малко го забърках, утре ще показвам. От тази доза ми излизат 12 купички за крем карамел ( горе-долу по 150 гр).
 Съвет - захарта всеки да си яслага на вкус.

Общи условия

Активация на акаунт